czwartek, 21 września 2017

Sejal Badani - Ślad po złamanych skrzydłach

Opowiedziana z niezwykłą mocą historia

o wyzwalającej potędze prawdy
Kiedy ojciec Sonyi zapada w śpiączkę, ta młoda amerykańska fotografka hinduskiego pochodzenia niechętnie wraca do rodzinnego domu, z którego uciekła wiele lat temu.

Odkąd opuściła rodzinę, wiodła życie wolne od zobowiązań, podczas gdy jej spokojna siostra Trisha odnalazła się w perfekcyjnym domu na amerykańskich przedmieściach, a ambitna Marin rozwijała z rozmachem karierę zawodową.
Chociaż pozornie siostry zostawiły mroczną przeszłość daleko za sobą, kiedy spotykają się ponownie, nie mogą już zatrzymać fali okrutnych wspomnień. Stojąc nad łóżkiem nieprzytomnego ojca, pozwalają, aby niewygodna prawda ujrzała światło dzienne. Najbliższy im mężczyzna okazał się nie tylko ofiarą rasizmu, ale był też sprawcą okrutnej przemocy.
Wraz z pogorszeniem stanu zdrowia ojca, Kobiety muszą stawić czoła zarówno osobistym nadziejom na jego życie lub śmierć, jak i dawno pogrzebanym demonom przeszłości.Ślad po złamanych sercach jest to wzruszająca opowieść o trzech dziewczynach, które wzmagają się ze swoimi demonami przeszłości, a mimo to pragną stawić nim czoła.

Dawno nie czytałam tak wzruszającej, emocjonującej oraz tajemniczej powieści. 

Przyznam się, że obawiałam się grubości książki, troszeczkę mnie ona przerażała , a przygoda z nią okazała się bardzo ciekawa, zachęcająca i ilość stron nie stanowiła żadnej przeszkody.

Książka jest bardzo dobrze napisana, szybko się ją czyta , autorka pokazuje nam w tej powieści jak lubi dbać o szczegóły , o istotne dla niej rzeczy.
To była bardzo dobra decyzja o sięgnięciu po tą powieść, przeczytaniu jej, nie każdy autor potrafi swojego czytelnika obezwładnić emocjonalnie oraz zaprosić do wejścia w powieść, by doświadczać to, co główne bohaterki, a tej autorce to się w bardzo dobry sposób udało.

Dlatego z przyjemnością zachęcam was, do przeczytania Ślad po złamanych sercach. Za możliwość przeczytania książki dziękuje wydawnictwu Kobiece.

środa, 20 września 2017

Alina Białowąs - Zaufaj mi, Karolino

Dzisiaj już wiem, że czas to najlepszy lekarz 

tylko trzeba mu zaufać...Karolina bardzo silnie przeżywa rozstanie z Filipem, mimo że ich małżeństwo zakończyło się wcześniej, niż ktokolwiek przypuszczał. Jest rozdarta pomiędzy uczuciem do męża a strachem przed nim. Pragnie wierzyć, że w dniu rozwodu będzie mogła zamknąć cały ten rozdział swojego życia za drzwiami z tabliczką „ Nie wchodzić”, jednak w głębi serca przeczuwa, że nigdy nie odetnie się od swojej trudnej przeszłości. Być może właśnie dlatego tak trudno jest jej teraz nawiązać relację z Rafałem, jej wielką miłością z czasów szkolnych.
W młodości chłopak nigdy nie zdradził przed nią swoich uczuć, za co dziewczyna obwiniała swoje piegi, które w jej przekonaniu były największym mankamentem jej urody. Czy teraz, po latach, Karolina odważy się wpuścić go do swojego życia?
Zaufaj mi, Karolino jest to druga część porywającej opowieści o losach Karoliny.

W tej części Karolina zmaga się z silnymi emocjami, po rozstaniu ze swoim mężem. Czy odnajdzie spokój przy Rafale ? Jak ta relacja się rozwinie ?

Ta część serii jest moim zdaniem bardziej przyciągająca swojego czytelnika  niż pierwsza, a co dopiero będzie z trzecią częścią ?
Dalsze losy Karoliny, są bardziej emocjonalne, wzruszające, oraz wciągające.

Książka jest dobrze napisana, autorka oczywiście przyciąga oko czytelnika swoim dopieszczeniem każdego najmniejszego szczegółu.

Cieszę się, że miałam okazję przeczytać serie i już zaczynam od razu przygodę z trzecią częścią.

A Ciebie czytelniku zapraszam na przygodę z Karoliną oraz z całą serią o niej.


Z przyjemnością polecam książki o losach Karoliny.


Za możliwość przeczytania książki dziękuje autorce.

wtorek, 19 września 2017

Barbara Wrzesińska, Magdalena Wrzesińska - Krzyk Nocy

Droga we mgle
Pamiętam ten kościół

drogę, pola i gęsty las

wszystko tonęło w słońcu

tam zatrzymał się czas.
Pamiętam chłopaka

z uśmiechem, jak miód

dziś jestem nie taka

mam serce, jak lód.
Spoglądam na niebo

i szukam go tam

lecz zamiast oczu, jego

pustkę w sercu mam.


Poezja nie należy do łatwego gatunku czytelniczego. Dlatego zdaje sobie sprawę, że, nie każdy czytelnik odważy się po nią sięgnąć, ponieważ się boi, pojawiają się wtedy myśli „ ja tego nie zrozumiem". Każdy tomik poezji, każdy wiersz skłania nas do różnych przemyśleń, refleksji, tak właśnie miałam z tym tomikiem. Przyznam się, że pierwszy raz czytałam duet w poezji, który mnie przekonał, a także pochłonął.
Najbardziej spodobały mi się, dwa wiersze, którymi chciałabym was zachęcić po sięgnięcia po Krzyk Nocy.
Połamane SerceZłamałeś mi serce - Stefan,

które dla ciebie biło,

mówisz, że próżno czekam

- połamane kocha z większą siła.
Będę ci białe wiersze pisać,

pod oknem serce złamane dawać,

gwiazd o miłość pytać,

pod twoim domem wystawać.
Żeby ci się dla mnie wiodło,

będę twoim aniołem stróżem,

żeby w tobie wszystko mogło,

wpuść - nie daj czekać dłużej!
Nie masz wyjścia - mam sposoby

przebrała się, już miara!

Mam na ciebie duże kłody,

trzy razy plus pięćset i ja stara...Drugi z wierszy również bardzo mi się,spodobał: 
Czas
Chylę uniżenie czoło przed tobą,

ty nie oszczędzisz nikogo,

siła człowieka znika w nicości,

niewidzialna potęgo ciemności.
Bawisz się nadzieją, miłością,

straszysz przyszłością

a ja wciąż wierzę durniom,

jak bez dna studniom...
Kiedyś, jak innych mnie pochwalą,

zostawię dziewczynę zapłakaną

lecz, gdy księżyc wyjdzie biały

zapomni o mnie świat cały.
Na drodze ludzkiego żywota

czas burzą nad głowami miota,

jednak u góry jest błękit nieba 

a w nim czasu, już nie potrzeba.
Drogi Czytelniku, chciałabym Cię zachęcić po sięgnięcie tomiku poezji Krzyk Nocy, a także innych tomików. Naprawdę warto sięgać po poezje, ona koi nasze serca, dusze.

Z przyjemnością polecam tomik poezji Krzyk Nocy.
Za możliwość przeczytania książki /tomiku dziękuję wydawnictwu Psychoskok.

poniedziałek, 18 września 2017

Mairi Wilson - List z przeszłości przedpremierowo

Wzruszająca Opowieść,

Która Odsłania Sekret Sprzed LatSerce Lexy Shaw rozpada się na milion kawałków, gdy w zaledwie kilka dni dowiaduje się o śmierci dwóch ukochanych kobiet w jej życiu: 

matki Isobel i niani Ursuli.Wkrótce kobietę odwiedza adwokat Ursuli z wiadomością o spadku, jaki zostawiła jej niania. 

Lexy udaje się do Edynburga, by pozałatwiać niezbędne sprawy urzędowe. Porządkując rzeczy Ursuli, trafia na listy z przeszłości. To, co odkrywa, pozostawia ją dłuższy czas w oszołomieniu.
Czy to możliwe, że nie została wcale sama na świecie?
Kobieta wyrusza w podróż, by odkryć prawdę o sobie i swojej rodzinie. Ta misja zaprowadzi ją do upalnego Malawi w Afryce, gdzie podążając za pamiętnikiem Ursuli, cofnie się do lat 40.Rozpocznij z Laxy emocjonującą podróż i rozwiąż zagadkę z przeszłości.


Mimo bólu, cierpienia, z jakim wzmaga się główna bohaterka po stracie bliskich osób, jest to powieść piękna, wzruszająca, emocjonująca, wciągająca swojego czytelnika.
Historia Lex pokazuje jak, nieraz mało wiemy o sobie i swoich najbliszych, jakie tajemnice skrywają przez lata.

Przyznam się szczerze, że ta powieść emocjonalnie mnie rozbiła, od pierwszych stron wciągnęła mnie i nie mogłam się od niej oderwać. Nawet nie wiem, kiedy tak szybko zleciał czas, tyle, co otwierałam powieść, by ją przeczytać, a już zaraz musiałam zamykać, bo się skończyła. Wydawnictwo Kobiece z każdą książką podwyższa swoją poprzeczkę, coraz to lepsze powieści wydaje.
Dlatego zachęcam Cię czytelniku, tak właśnie Ciebie do sięgnięcia po powieść List z przeszłości. Jest to powieść godna przeczytania, z pewnością nie pożałujesz swojego wyboru.

Ja osobiście jestem zachwycona książką i na duże Tak. Z pewnością nie raz jeszcze po nią sięgnę.

Data Premiery: 6 Październik
ZA możliwość przeczytania powieści dziękuję wydawnictwu Kobiece.