sobota, 24 września 2016

Skarlet i Albert - Smaki bałkańskiej podróży cz.1 Lato - przedpremierowo

Lato jest to również nowa książka Skarlet i Albert . Zaprowadzają nas w nie zwykłe miejsca , poznajemy  jeszcze bardziej kulturę ,mentalność i różnorodność ludzi . Bardzo mi się spodobał cytat na początku książki który zostanie mi chyba już do końca . 

                                " Każde miejsce i  każda historia ma swój smak . Każda nawet prosta                                                       potrawa ma swoją historię , którą musisz poznać jeśli chcesz , żeby Twój umysł 
                                  poczuł atmosferę miejsca , z którego przywędrował nowy smak. Tylko wtedy 
                                                                     zrozumiesz  jej wyjątkowość " Skarlet po raz kolejny  urzekła mnie swoimi  przepisami , wyjątkowymi miejscami , historią  . Najbardziej spodobał mi się jeden rozdział o którym myślę cały czas jest to  " Domy z duszą i nie widzialny patron " nigdy nie myślałam o domach w ten sposób jaki autorka je opisała . Powiedzcie mi jak to się dzieje że z każdą  przeczytaną książką autorka przybliża mnie  bardziej do pięknej Bułgarii . Że chce tam być  zwiedzać z nią , poznawać tylu wspaniałych ludzi , tyle wspaniałych miejsc  i potraw ? Autorka piszę nietypowe przewodniki o Bułgarii i tyle pięknych historii miejsc potraw a nawet ludzi tam się znajdują . Całkowicie oddaje serce  jej książkom i czekam na kolejne dawki emocji , zachwytu  ! 
Za   możliwość przeczytania książki przed premierą dziękuje samej autorce .

piątek, 23 września 2016

Skarlet i Albert - Z podróży do świata retro - przedpremierowo

Przedstawiam wam najnowsze dzieło Skarlet i Albert pt. " Z podróży do świata retro ". W książce znajdziemy piękne cytaty , myśli o świecie retro , modzie , przepisy na pyszne potrawy , a także sposoby dla dam na urodzę .
Książka zaprowadza nas w niezwykłą podróż  , która tak zaciekawia czytelnika że aż  żal ją kończyć i odkładać .


Czytając ją mamy okazje przenieść się do świata retro a także do lat 60-siątych XIX wieku .Bardzo miło spędziłam czas poznając historie z dreszczykiem  oraz jak być damą. Chyba każda mała dziewczynka chce zostać damą lub księżniczką lecz wiadomo opowieści są opowieściami . Lecz damy  wcale tak łatwo nie mają  wiele muszą " wycierpieć " by być " doskonałą " i pięknie się prezentować  , liczne stroje ,fryzury , makijaże które później albo niszczą cere i ciało albo  niszczą włosy  . Ale czego się nie robi dla bycia piękną? 
W książce również możemy poznać kilka ciekawych przepisów , które na pewno  wykorzystam a zwłaszcza przepis na zupę cebulową .


Autorka bardzo ciekawie opowiada nam o dwóch morderstwach  jakie wydarzyły się w tamtym czasie .  Wiecie że w kronice " w prasie piszczy " z roku 1895 publikowane były  bardzo ciekawe  nowiny  a także  artykuły takie jak np. " Podatek na kawalerów" ?
Ja się zakochałam się w tej książce tak jak zresztą w każdej autorstwa Skarlet . 
Skarlet i Albert potrafi przenieść nam w swoje podróże tak jak nikt inny , potrafi sprawić że czytelnik czuje się tak jak by zwiedzał z nią , odkrywał świat  ,  Z cała pewnością mogę wam polecić książki ( nietypowe przewodniki ) o podróżach Skarlet   , Jak wiecie patronuje jeden z nich  pt. " Magiczne góry "  polecam z całego serca premiera już niedługo ! Bądźcie na baczności . 


Za możliwość przeczytania książki dziękuje samej autorce 

czwartek, 22 września 2016

Wywiad z Anna Mytyk

Po raz kolejny w tym miesiącu chciałybyśmy waz z Grażyną z Czytaninki zaprosić na wywiad który  być może was przybliży  do młodej debiutującej autorki Anny Mytyk 


1. Jak to się dzieje, że z Pani twarzy nie znika uśmiech?


To nie jest tak, że z mojej twarzy nie znika uśmiech. Jak każdy, miewam te lepsze i gorsze chwile, ale zawsze staram się doceniać każdą dobrą chwile swojego życia. Być może dlatego tak często się uśmiecham.

2. Jakim była Pani dziekiem - istnym aniołkiem, a może wcieleniem diabełka?


Byłam spokojnym dzieckiem, większość czasu spędzałam z mamą. Byłam bardzo z nią związana jako dziewczynka. Jednak, żeby nie było zbyt grzecznie dodam, że byłam jedyną dziewczyną na podwórku i wolny czas spędzałam raczej na grze w piłkę z chłopakami, niż zabawie lalkami.3. Czy książki towarzyszyły Pani od zawsze?


Raczej nie, wręcz przeciwnie. Jako nastolatka uważałam czytanie za przymus szkolny, co wcale nie kojarzyło się dobrze. Dopiero później, kiedy już dorosłam odkryłam, że książki to twierdza pełna tajemnic i warto je czytać.4. Jak Pani sądzi, dlaczego wiele kobiet mających bijącego i pijącego męża, wciąż tkwi u jego boku wierząc, że on się jeszcze zmieni?
Wiele kobiet wstydzi się rozmawiać o tego typu problemach. Druga część zaś woli tkwić w toksycznym związku ponieważ nie potrafi odejść ze względu na różne sprawy. Sądzę, że to zbyt rozległy temat, aby móc odpowiedzieć na to pytanie w zasadniczy sposób.


5. O czym będzie Pani następna książka?

Nie jest tajemnicą, że moja trzecia książka będzie znowu pomieszaniem stylistycznym. Jak już wszystkim wiadomo następna w kolejce jest ,,Przeszczepiona miłość". Mam nadzieję, że poruszy ona nie tylko kolejnty trudny temat jakim jest bycie dawcą organów, ale przede wszystkim mam nadzieję, że porwie moich czytelników w wir emocji.

6. Czy książki zapełniają większą część Pani domu/mieszkania, a może nie ma ich Pani zbyt wielu?


Jak już wspominałam w jedym z wcześniejszych wywiadów, nie jestem typem kolekcjonera. Trzymam tylko kilka cennych dla mnie perełek książkowych, więc niestety muszę rozczarować tych, którzy wyobrażają sobie mnie otoczoną wielkim regałem książek. Nie posiadam owego, co oczywiście nie oznacza, że nie posiadam ich wcale. Jednak z dwoja, wolę pisać niż czytać.


7. "[...]mająca mocny kręgosłup moralny". Jaka jest rada na to, aby mieć właśnie taki mocny kręgosłup moralny?

W życiu zbyt często kierujemy się pychą. Brniemy do tego, aby mieć jak najwięcej czasami nie zważając na to, jakie konsekwencje wynikają z posiadania danej rzeczy. Moja rada jest taka, aby kierować się sercem do ludzi, a decyzje podejmować zawsze z rozsądkiem i bez rozrzutności. Fajnie jest marzyć, nie zapominając o tym, co jest najważniejsze.

8. Jaką pasję oprócz pisania posiada Anna Mytyk ?
Jako mała dziewczynka uwielbiałam śpiewać. Chociaż żadna ze mnie piosenkarka, to nadal lubię czasami ponucić. Mój mąż wie coś o tym (śmiech).


9. Czy posiada Pani bohatera książkowego w którym się Pani kochała ?


Kochała? Nie... Przynajmniej sobie takiego nie przypominam. Owszem, czasami zdażało się, że przywiązywałam większą uwagę do danej postaci, ale nigdy nie zdażyło się, abym poczuła mięte do tzw. Wytworu czyjejś, bądź swojej wyobraźni.

10. Jaki rodzaj książek lubi Pani czytać najbardziej ?
Ostatnio mało czytam, ale kiedy już sięgam po książkę, raczej jest to coś lekkiego. To chyba taka odskocznia od swojej twórczości, jak wiadomo lubię zrzucać bomby emocjonalne na czytelników.


11. Co Panią najbardziej motywuje a może kto ?


Mąż i Syn. Zdecydowanie dwoje najważniejszych dla mnie ludzi, dzięki którym mam odwagę i motywacje, aby tworzyć.


12. Najbardziej lubi Pani czytać polskich czy zagranicznych autorów ?


Stawiam na Polskich Autorów, taka pisarska solidarność. Aczkolwiek nie ukrywam, że największe wrażenie robią na mnie książki, które wychodzą spod pióra zagranicznych Autorów.


13. Jaka jest Anna Mytyk prywatnie ?


Jestem zwykłą osobą, kobietą, żoną, matką. Nic we mnie szczególnego. Jak każdy mam swoje pasje, marzenia i plany. Mam wspaniałego Synka i kochającego Męża. Jestem po prostu zwykłą dziewczyną, która w tym wielkim świecie odważyła się sięgać po marzenia i doradzam to każdemu, bo warto.


Autorce dziękujemy za poświęcony czas :)Sylvia Day - Obudzone Pragnienia

Jessika po spokojnym nudnym związku małżeńskim  ,w którym była siedem lat . Chce czerpać z życia i brać z niego ile się da . Przez pewien czas nie odpuszczała jej pewna scena wyuzdana , której była przypadkowym świadkiem .  Postanawia wyruszać w podróż za ocean  , a gdy przekracza wejście pokładu jej pragnienie które powstrzymywała przez tyle lat wymyka się z pod kontroli w ramionach niebezpiecznego uroku Alistaira Caulfielda .


Czasami przychodzi okres w życiu kobiety ( lecz nie tylko kobiety )  że chce czegoś nowego , nieznanego by zmienić swoje dotychczasowe życie i zacząć od nowa . Książka aż kipi od namiętnych dzikich fantazji a również tajemnic . Jest napisana bardzo odważnym językiem .Autorka nie boi się pisać odważnych scen erotycznych . Powiem wam że książka pochłania w całości kilka godzin po otwarciu i zaczęciu  czytania ją zamykałam bo się skończyła . Książka jest na prawdę bardzo dobrze napisana  , idealne dialogi , i te sceny erotyczne ahh można się zatracić w niej i szybko czas zleci . Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Helion. 

środa, 21 września 2016

Spotkanie Autorskie z Anna Ziemba-Lonc

W dniu 21 września (środa ) o godzinie siedemnastej odbyło się spotkanie autorskie Anny Ziemby-Lonc w Krościenku Wyżnym w Gminnej Bibliotece Publicznej .Odbył się wieczór z poezją " Przez Labirynt Życia " autorka opowiedziała nam o swoim nowym tomiku poezji , który miał promocje tego dnia  pt. " Czyjeś życie " . Autorka przybliżyła nas do swoich wierszy które możemy  przeczytać w tomiku . Atmosfera spotkania była wręcz idealna autorka czytała swoje wiersze na przemian z muzyką . Mogliśmy również pomiędzy wierszami posłuchać pięnych kompozycji młodego autora który przygotował je specjalnie na tą okazje .
Po zakończeniu oficjalnej części w której odbywało się oficjalne spotkanie z autorką i promocją tomiku mogliśmy usłyszeć piękny koncert  Zespołu Piosenki Poietyckiej " Jak " z Przeworska .

Po zakończeniu koncertu była możliwość zakupienia tomiku poezji " Czyjeś Życie " a także porozmawiać osobiście z autorką i uścisnąć jej dłoń  .
Kilka informacji o autorce : 
Anna Ziemba- Lonc - Urodziła się 13 marca 1986 roku . Mieszka w Krościenku Wyżnym . Magister filologii polskiej z wiedzą o kulturze .Absolwentka PWSZ w Krośnie oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego .Debiutowała w 1999 roku  na łamach lokalnego pisma " Dębina" .Publikowała w prasie oraz licznych  almanachach i antologiach -ostatnio: W kaplicach słów (Krosno 2014), Kawiarentka poetycka 2 (Koszalin 2015) , Pod przykrywką metafory (Krosno 2015) , Czas Kobiety .Antologia poezji .Odsłona pierwsza.( Wielka Brytania 2016), Peron literacki.Antologia poezji (Koszalin 2016 ). Jest laureatką wielu konkursów poetyckich . 
Od   wielu lat jest członkiem Stowarzyszenia Kulturalnego  "Dębina" w Krościenku Wyżnym , aktywnie działa w Stowarzyszeniu Literackim Nauczycieli w Krośnie , współtworzy Brzozowski Ruch Poetycki " Zgrzyt" . Końcem 2014 roku ukazał się jej tomik poezji pt."We wszystkich kolorach tęczy" Serdecznie dziękuję organizatorom Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku Wyżnym oraz Stowarzyszeniu Kulturalnym " Dębina " za zaproszenie mojej osoby jako blogerki książkowej na tak bardzo miły wieczór poetyckim . 

Sylvia Day - Mąż , którego nie znałam

Isabel . lady Pelham i Gerard Fanlkner , markiz Grayson to najbardziej skandaliczna para w Londynie. Tworzą trwały związek , z bezpiecznie ulokowanymi uczuciami łączy ich także duży apetyt seksualny .Ich stanowcze postanowienie by się w sobie nie zakochać , tworzenie tym samym małżeństwa z rozsądku idealnego to dobry układ ale na jak długo ? 
Czy Gerardowi  i Isabel uda się zawładnąć swoimi uczuciami ?
Książka jest seksowna i podniecająca  bardzo szybko się ją czyta i nie ukrywam wypieki na twarzy się pojawiały .  Jest napisana bardzo odważnym językiem pełna zmysłowości , kipi seksem i soczystymi scenami erotycznymi . Ostatnio wybieram same sobre pozycje książkowe które tak potrafią mną zawładnąć , moimi emocjami że tylko się zachwycam . Nigdy nie miałam styczności z twórczością autorki lecz dużo o niej słyszałam i o jej książkach , nie sięgalam po nie bo się bałam czytać książki tak emocjonalne w których kipi od seksu lecz  się przekonałam i większość nich potrafi tak mną zawładnąć że serce mam w  drobnych kawałeczkach . 
Pewnie się zastanawiacie Zaczytana ma same dobre recenzje jedną tylko negatywną ale powiedzcie sami jak nie dawać doskonałych recenzji kiedy się ma w rękach i czyta tak dobre książki ? Napewno przyjdzie czas że będzie wiecej negatywnych opini ale narazie skupiam się na książkach które do mnie mówią " czytaj mnie " . Chcę jeszcze takich dawek emocji !! 


Za    możliwość przeczytania  książki dziękuje wydawnictwu Helion.

wtorek, 20 września 2016

Laurelin Paige - Uwolnij mnie - Seria Połączeni

Gwen główna bohaterka osiągneła sukces zawodowy  zarządza jako menager w najpopularniejszym klubie nocnym w Nowym Jorku , jest singielką . Życie nigdy Gwen nie rozpieszczało a przeszłość nie pozwalała o sobie zapomnieć  .Młoda kobieta lubi sytuacje które może kontrolować , ale to co się zdarzy kompletnie ją zmieni . Jej życie zmienia się gdy w klubie w którym pracuje poznaje JC. On chce zburzyć mór , którym od lat ona się otacza , postanawia dać jej wolność ale także nieograniczoną rozkosz . Czy układ który z pozoru jest łatwy wygra ? Czy sex bez zobowiązań wystarczy tej dwójce ? Czy Gwen otworzy się na prawdziwą miłość ? Czy Gwen będzie mogła polegać na JC ? 
Czytając książkę rodzi się dużo pytań , emocji  nie na wszystkie pytania mamy odrazu odpowiedzi . Cieszę się na drugi tom tylko nie wiem czy zdołam wytrzymać i się doczekać na niego . Gdy usłyszałam że Laurelin Paige szykuje nową zmysłową serie to się przestraszyłam i bałam się po nią sięgnąć bo nie wiedziałam czy będzie równie dobra czy poprzednia . I powiem wam że bardzo mile jestem zaskoczona bo seria Połączeni również mną zawładneła i rozwaliła na bardzo małe kawałeczki które trudno jest poskładać.Książka jest pisana bardzo dobra , wymiękłam przy niej a te nie które dialogi ah !  I jak tu teraz po takim rozwaleniu emocjonalnym czekać na kolejny tom który nie wiadomo kiedy się pojawi w Polsce ? 
Chce jeszcze takich dawek emocji w książkach !!!!
Za możliwość przeczytania książki dziękuje wydawnictwu Kobiece .

poniedziałek, 19 września 2016

Krystyna Śmigielska - Z twojej winy


Marta po wielu latach związku z toksycznym mężem postanawia się uwolnić od niego . Kobieta ma dość życia z mężem żadnego władzy , jej życie przy boku kochającego męża i spokój to tylko pozory. Liczne szantaże , groźby , niewyrównane porachunki motocyklowe i przesłuchania tak wygląda życie Marty Grawskiej . Miała dość bycia posłuszną żoną uległą panią domu , wybrała inaczej ale czy lepiej ?  Czy można stworzyć szczęśliwy związek , kiedy definitywnie nie zamkneło się poprzedni ?  Ile jest warta miłość która z góry jest skazana na niepowodzenie ?

Bohaterowie tej powieści nie mają lekkiego i łatwego życia  , a także łatwych wyborów . Życie nie należy do łatwych . .... mimo swoich problemów bohaterowie się nie poddają .
Książka jest bardzo dobrze napisana i szybko się czyta , bardzo szybko przy książce upływa czas  nawet nie wiem kiedy ją skończyłam . Zaczełam ją czytać a kilka godzin później już ją zamykałam z powodu że się skończyła  .Historie  życia w toksycznych związkach są coraz częściej  nawet nie dostrzegamy że to właśnie za naszą ścianą może  ktoś żyć w takim związku z toksycznym mężem lub żoną . Cieszę się że autorka obdarzyła mnie swoim zaufaniem i dzięki temu mogłam przeczytać tą książkę , przy zimowych długich wieczorach pewnie nie raz jeszcze do niej powróce . Za   możliwość przeczytania książki dziękuje samej autorce .

Wywiad z I.M. Darkss

Po raz kolejny chciałybyśmy was zaprosić z Grażyną z Czytaninki na wywiad który przeprowadziłyśmy tym razem z debiutującą autorką I.M.Darkss
1. "Światło w mroku" to Twój debiut autorski. Czy jesteś zadowolona, że książka została tak dobrze przyjęta przez czytelników?


Oczywiście. Chyba marzeniem każdego autora jest to, by książka została dobrze odebrana. Wzbudzała emocje i wciągała czytelnika w swój świat. 

2. Masz plany na kolejną powieść, a może już ją tworzysz?

Właśnie kończę kolejną książkę i w najbliższym czasie będę próbowała ją wydać. 


3. Możemy czytać Twoją twórczość na Wattpad, gdzie ją publikujesz. Nie boisz się, że ktoś skopiuje Twoje dzieła i będzie je rozsyłał po różnych grupach/portalach?

Nie. Posiadam prawa autorskie i gdyby taka sytuacja miała miejsce, łatwo byłoby mi udowodnić, że to ja stworzyłam daną powieść. Na szczęście nie spotkałam się do tej pory z plagiatem mojej książki.


4. Jaka jest I.M.Darkss prywatnie? 

Pytanie, za którym nie przepadam, bo nie potrafię opisywać siebie. Jaka jestem? . Nie wiem, co mogłabym o sobie powiedzieć. Nie ma we mnie nic nadzwyczajnego. Na pewno jestem romantyczką, czego łatwo się domyślić, ponieważ tworzę głównie romanse. Staram się być optymistką i w każdym kolejnym dniu szukać czegoś dobrego. Niektórzy twierdzą też, że jestem osobą, która łatwo ulega emocjom 

5. Co Cię skłoniło do pisania pod pseudonimem, a nie pod własnym nazwiskiem?

Trudno powiedzieć. Podjęłam taką decyzję, bo zauważyłam, że osoby z mojego otoczenia chętniej sięgają po książki zagranicznych autorów. Poza tym taki pseudonim dodaje odrobinę tajemniczości. 

6. Lubisz podróżować? Jakie miejsce na ziemi chciałabyś odwiedzić?

Niestety nie miałam jeszcze okazji na podróże poza granicę naszego kraju. Od dawna marzę o podróży do Hiszpanii, ale z przyjemnością zwiedziłabym również inne miejsca. 

7. Jakie to uczucie, trzymać swoje pierwsze "dziecko" w rękach?

Najpiękniejsze uczucie, jakiego doświadczyłam. Niesamowite i niemożliwe do opisania słowami, bo jak można opisać spełniające się marzenie? 


8. Czy uważasz, że pisanie będzie Ci towarzyszyło już do końca? 

Na pewno będzie, niezależnie od wyników sprzedaży mojej książki i tego, czy uda mi się osiągnąć sukces. Pisanie jest taką częścią mojego życia, z której nie zrezygnuję, bo to daje mi radość. 

9. Czy przydarzyła Ci się w życiu jakaś dziwna rzecz, którą ciężko wytłumaczyć?

Dziwna? Nie. Niezwykła rzecz, którą trudno wytłumaczyć. Zdecydowanie tak. 

10. Dlaczego właściwie książka nosi tytuł "Światło w mroku"?

Ze względu na fabułę powieści. Nic więcej nie zdradzę. Jeśli przeczytasz, poznasz odpowiedź.

11. Co mogłabyś nazwać swoim światłem, w chwilach zwątpienia?

Każdego dnia moim światłem są wiara i nadzieja.


12. Wiadomo, że prędzej czy później zetkniesz się z krytykà swojej twórczości (a może już się zetknęłaś?). Jak sobie radzisz w takich chwilach?

Jeszcze nie zostałam skrytykowana, ale jestem w pełni świadoma, że kiedyś to nastąpi. Jaki mam do tego stosunek? Krytyka jest dla mnie bodźcem motywującym. Myślę, że ma nic bardziej satysfakcjonującego niż świadomość, że osoba, która skrytykowała moje dane dzieło, zmienia swoje negatywne zdanie dzięki kolejnej mojej powieści. 

13. Czy wydanie własnej książki, to ciężki i długotrwały proces?

Dla mnie było to przede wszystkim ekscytujące doświadczenie. Autorce dziękujemy za poświęcony czas  . :)