piątek, 2 czerwca 2017

Edyta Świętek - Łąki Kwitnące Purpurą seria Spacer Aleją Róż tom 2

Rodzina Szymczaków, którą pokochały tysiące czytelników, powraca w II tomie sagi Spacer Aleją Róż. To epicka opowieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej. Fikcja literacka przeplata się z autentycznymi zdarzeniami, a postaci wykreowane przez pisarkę ocierają się o osoby, które dzisiaj spoglądają na nas z kart książek historycznych. 
Autorka poczytnych powieści w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle. Dynamicznie wzrastająca najmłodsza dzielnica Krakowa ciągle jeszcze przypomina miasto rodem z dzikiego zachodu. Pomiędzy nowymi domami, przeludnionymi barakami i terenami budowlanymi kwitnie hazard, a sprawiedliwość bywa wymierzana na własną rękę. Za dnia wznoszone są domy, kina, szpital oraz szkoły, natomiast nocami w mrocznych zaułkach czają się przestępcy oraz prostytutki. Nad głowami mieszkańców, niczym mityczny miecz Damoklesa, wisi groźba wybuchu kolejnej wojny. Oto Nowa Huta lat 50. – siedlisko socrealistycznego absurdu, w którym rozrastająca się rodzina Szymczaków poszukuje swojego miejsca w świecie. 
Bronek nie może odnaleźć szczęścia w małżeństwie i wciąż tęskni za Bogumiłą. Do miasta przyjeżdża Andrzej, aby z dala od Pawlic uporać się z rozpaczą po tragicznie zmarłej Agacie. Julia z przestrachem odkrywa, że jest obserwowana przez tajemniczego mężczyznę o podejrzanym wyglądzie. W dodatku pewnego dnia na nowohuckich łąkach robotnicy natrafiają na makabryczne znalezisko… 
Łąki kwitnące purpurą jest to drugi tom serii spacer aleją róż. Cieszę, że miałam okazję przeczytać tę część jak poprzedni tom autorstwa Pani Edyty Świętek.

Książka jest bardzo wciągająca, przyjemnie się ją czyta , autorka zadbałaby każdy szczegół przyciągał jeszcze bardziej swojego czytelnika. Przyznam się wam, że podczas czytania „ weszłam” do powieści, gdzie miałam wrażenie, że wszystko przeżywam z bohaterami, widzę to, co bohaterzy i to jest bardzo przyjemne odczucie. 
Powiem wam, że ta książka ani nie drażni, ani nie denerwuje czytelnika. Jest to kolejna polska dobrze napisana powieść, przez wspaniałą autorkę. Gdy czytam takie powieści coraz częściej się zastanawiam co z nami jest nie tak, dlaczego szufladkujemy powieści na typu „ ta książka nie może być dobra, bo nie jest wydana za granicą” ? Dlaczego ? Dlaczego mamy takie myślenie ? 

Tu coraz częściej jestem zdania, że mamy bardzo dziwne myślenie, bo albo nie czytamy, bo nie chcemy, albo nie potrafimy dostrzec potencjału w naszych powieściach. 

Przy Łąki kwitnące purpurą przekonałam się, że autorka z każdą powieścią ma coraz większą nutkę świeżości, coraz więcej potrafi dostrzec, nawet najmniejsze szczegóły. 

Jestem zachwycona powieścią i czekam na dalsze tomy <3

Dlatego z przyjemnością wam polecam serię Spacer Aleją Róż, naprawdę warto sięgnąć po  serię. 

                                                           
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Replika .

środa, 31 maja 2017

Katy Evans - MS. Manwhore

Piorunujący finał z Malcolmem Saintem w roli głównej, który skradł serce niejednej kobiecie.
Ostatnia część namiętnej serii Katy Evans to pełna pasji love story, w której uczucie wybucha ze zdwojoną siłą.

Jak potoczą się losy najmodniejszej pary Chicago.

Malcolma Sainta i Rachel Livingston ?Chociaż od początku niewiarygodnie między nimi iskrzyło, zostali rozdzieleni, aby w końcu zrozumieć, że ich uczucie jest zbyt intensywne. Pasja i pożądanie powinny zwyciężyć.
Czy najbogatszy i cieszący się wielką sławą przystojniak w końcu się ustatkuje?

Czy Rachel okaże się tą jedyną?
Przed Malcolmem decyzja, która zaważy na całym jego życiu.

Poznaj zakończenie jednej z najbardziej elektryzujących historii miłosnych ostatnich lat. 
Ms. Manwhore jest to ostatnia część serii elektryzującej, wzruszającej, namiętnej, bijącej pożądaniem historii Malcolma i Rachel. 

Seria jest bardzo pełna pasji, namiętności, pożądania. 

Nie ukrywam łezka kręci się w oku, ponieważ to ostatnia część książki, książki, którą uzależnia, pochłania nie tylko namiętnością pożądaniem, ale chce się ją czytać. 

Bardzo się cieszę, że miałam okazję przeczytać całą serię, naprawdę jest dobra, nie robi się monotonna z każdym rozdziałem, a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej sprawia by się chciało ją czytać.

A ty sięgniesz po cała serie Manwhore ? Dasz się zawładnąć namiętnością, pożądaniem, jakim bije w tej gorącej historii ?

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Kobiece.

niedziela, 28 maja 2017

Magdalena Kozioł 52 Kolory Życia tom 7

Ostatni tom oznaczony jest niezwykłą, mistyczną cyfrą 7. Zamyka porywającą historię miłości Sally i Jacka, ale jaki ona będzie miała finał? Dużo zaskoczenia, niepewności, nagłych zwrotów akcji, bólu, też pretensji i ogromnych emocji przeplata się z kolorem karminowym, jagodowym, szafranowym, malachitowym, jaśminowym i makowym. Siódmy tom stawia na szali życie, zdrowie i miłość bohaterów. Powieść zamyka kolor biały, który zawiera w sobie wszystkie kolory życia.Jest to ostatni tom losów Sally i Jacka. Losy tej dwójki miały różne ścieżki, dobre, proste a czasami kręte z przeszkodami. Jaki finał przyniosły ? 

Bardzo ciekawy , ale sami musicie go poznać. Bardzo się cieszę, że miałam okazję przeczytać serie 52 Kolory Życia , autorka pokazała nie tylko swoją wytrwałość i piękno w powieści ale także to, że warto sięgać mimo wszystko po swoje marzenia, by dopiąć ich do końca. Seria 52 Kolory Życia jest niezwykła , piękna , wzruszająca , w pewnym sensie pouczająca, ale tylko w dobrym sensie . Siódmy tom bardzo przyjemnie i lekko się czyta tak samo, jak poprzednie. Tylko pojawia się tu taki niedosyt to już koniec ? Nie będzie dalszych części ? ale dlaczego ? 

Ta niezwykła seria jest wydana w postacie białych kruków , które możemy dostać tylko u autorki .


A ty sięgniesz po cała serie 52 Kolory Życia ? A może już to zrobiłaś/ eś ? 

Zdecydowanie wam polecam, by sięgnąć po każdy tom serii 52 Kolory Życia, naprawdę warto!


Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce.