środa, 24 stycznia 2018

Marcie Steele - Druga Szansa

Urzekająca opowieść o miłości i pięknych butach! 
Ile można dawać szansę miłości?
Riley Flynn pragnie poznać kogoś, kto da jej wreszcie szczęście.

Okazuje się jednak, że znalezienie właściwego mężczyzny nie jest proste, zwłaszcza że kobieta cierpi po ostatnim rozstaniu.

Jej serce zostało zranione i obiecała sobie, że już nigdy nie uwierzy żadnemu facetowi.

Na szczęście ma przy sobie przyjaciółkę Sadie, której zawsze może się wyżalić. 

Ona również stara się wyleczyć niezagojone rany, odkąd zmarł jej ukochany mąż.Kobiety pracują w uroczym sklepiku z butami, który jest dla nich odskocznią od codziennych smutków.

Pewnego dnia dowiadują się, że butik ma zostać zamknięty, a one stracą nie tylko pracę, ale też bezpieczną przystań.

Przyjaciółki postanawiają za wszelką cenę ocalić ukochane miejsce.Kiedy wspólnie pracują nad planem ratowania butiku, uświadamiają sobie, że to najwyższa pora na zmiany w życiu.

Czy to możliwe, że tuż za rogiem czeka druga szansa na miłość i nowe początek?
Magiczna opowieść dla każdej kobiety, która chce się śmiać i płakać jednocześnie oraz odnaleźć miłość, pasję i piękne buty.
Druga szansa jest to powieść wciągająca, przyjemna , lekka. Świetnie mi się ją czytało, przyjemnie, lekko, powiem wam szczerze że, tej powieści na początku nie dawałam dość dużych szans. Lecz się cieszę że autorka mnie przekonała swoją świeżością,  dbaniem o najmniejsze szczegóły.Przyznam się wam, że powieść wybrałam na takim zwanym spontanie, nie przypuszczałam że, aż tak mnie zaintryguje, wciągnie w swój świat, w świat głównych bohaterek . Powieść , napisana z humorem , świeżością. Wydawnictwo Kobiece od samego początku roku, daje dość dużą poprzeczkę z wydawanymi książkami. Rok 2018 z tym wydawnictwem zapowiada się, bardzo ciekawie, intrygująco , zastanawiam się tylko co będzie dalej? Jakie powieści , a przede wszystkim jakie poprzeczki wydawanych książek da nam wydawnictwo ?

Cieszę się, że  mój wybór książki okazał się udany, i mimo że, przygodę z tą autorką i jej twórczością miałam po raz pierwszy  to jednak była udana przygoda. 

Z przyjemnością oraz czystym sumieniem polecam wam najnowszą powieść MArcie Steele - Druga SzansaZa możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Kobiece. 

Audrey Carlan - Ciało

Mężczyźni niszczą kobiety.
Zwłaszcza tacy mężczyźni jak Chase Davis. Przystojny, inteligentny, bogaty i wpływowy. 

Byłam bez szans.

Nie chciałam go pragnąć.
Nie chciałam go potrzebować.
Nie chciałam się w nim zakochać.Nie przyjąłby odmowy, pozwoliłam więc, by mnie posiadł.

Całkowicie i bez reszty. Arogancki, pewny siebie, władczy, wymagający...namiętny.Kiedy wkroczył w moje życie, dopiero dochodziłam do siebie po tym, jak wyrwałam się z rąk swoich byłych mężczyzn. Przyjaciółki radziły mi, żebym zaryzykowała. Żebym pozwoliła komuś wejść w moje życie. Pozwoliłam właśnie jemu, a on otoczył mnie takim blaskiem, że poraziła mnie prawda...
Mężczyźni nie niszczą kobiet. Oni je pochłaniają.Uff co to jest za książka. Ciało jest powieścią bardzo emocjonującą, kipiącą namiętnością, seksem, władczą. Rozwala emocjonalnie na bardzo małe drobne kawałeczki. Nie przypuszczałam, że aż tak mnie pochłonie, wciągnie w swoją powieść. Audrey Carlan pisze bardzo dobrze, z każdą powieścią coraz bardziej się zastanawiam jak ona to robi, że z każdą powieścią wciąga mnie w swoją powieść, tak że mam wrażenie, jak bym była tam z głównymi bohaterami, czuła prawie to samo co oni, była tam, gdzie oni są. Czuję, że długo się nie pozbieram po tak dobrej powieści! 
Już się nie mogę doczekać drugiej części, czy tak samo mnie pochłonie, jak pierwsza ?
Powiem wam, że wydawnictwo Edipresse wydaje coraz lepsze to powieści. Jest to ciekawie zapowiadająca się seria w 2018 roku! 

Dlatego z przyjemnością polecam wam tę powieść, naprawdę warto, a ty nie będziesz już taka sama/ sam po przeczytaniu tej książki.
Skusisz się po sięgnięcie po Ciało?


Za możliwość przeczytania powieści dziękuję wydawnictwu Edipresse.

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Adam Ferency w rozmowie z Mają Jaszewską - Nie i Tak

Aktor spełniający się w najróżniejszych rolach, pozbawionych złudzeń artysta.

Nadwrażliwy na dźwięki i zapachy, przekładający własną imaginację nad ścisłą prawdę historyczną, uznający niekonsekwencje za fantastyczny, życiodajny żywioł.

Uszczypliwy, zgryźliwy, nieco zgorzkniały i daleki od chęci przypodobania się komukolwiek, zwłaszcza w kwestii osobistych poglądów na świat i kondycję człowieka. Taki właśnie jest Adam Ferency - aktor największych polskich scen teatralnych, mający na koncie także około setki ról w filmach i serialach.Rozmowa, którą przeprowadziła Maja Jaszewska, jest absolutnie niestandardowa. Próżno szukać tu anegdot teatralnych, plotek z prywatnego życia aktorów czy reżyserów. Są za to dywagacje na temat podróży w przeszłość, opowieści o mandolinie i o szkole teatralnej, w której Ferency przestał uczyć, kiedy zdał sobie sprawę, że każdy aktor powinien samodzielnie wypracować własną technikę. Rozmowy dotyczą literatury, przyjaźni, kuchni, wolności, kontaktów z bezpieką i... słów zakłamujących rzeczywistość. To prawdziwa uczta intelektualna, bez blichtru i udawania. Sporo w niej gorzkich słów, sporo też przenikliwych uwag o naszej rzeczywistości, przeszłości i przyszłości. Adam Ferency opowiada także o swoich najważniejszych rolach, o nastawieniu do nich i do życia, o lękach, zachwytach i rozczarowaniach. Ta książka daje do myślenia i pozwala inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Nie tylko tę teatralną czy filmową.
Osobiście najbardziej aktora lubiłam w popularnym serialu Niania, który leciał zawsze w TVN po serialu Kryminalni.

Był tam zabawny, a także poważny, zawsze lubiłam oglądać ten serial. Mało kojarzę go z innych filmów, dlaczego ? Może jestem za młoda, może mało oglądam filmy lub seriale, do teatru też nie mam jak iść, bo najbliższy w Krakowie a tam daleko. Ale to nigdy nie stanowi problem, by poznać autora, lub zapoznać się z filmami w których grał.

Ale gdy zaproponowano mi, biografię, do przeczytania, zrecenzowania bardzo się ucieszyłam, naprawdę lubię tego aktora i czytać o nim poznać go lepiej od innej strony bardziej osobistej to dla mnie naprawdę fajna rzecz.

To nie jest typowo biografia, jak każde inne, nie jest powielana, jest napisana w postaci rozmów z autorem, rozmów prowadzonych na luzie, w miłej atmosferze i to stanowi ją niespotykaną, wyjątkową.
Wiem, że nie każdy lubi czytać biografię aktorek, aktorów, piosenkarek, piosenkarzy, a zadawaliście sobie kiedyś pytanie dlaczego ? Dlaczego nie sięgamy po biografie ? Dlaczego w kółko i kółko tylko romanse, new adult, czy też kryminały. 
Na pewno każdy z was, ma swojego ulubionego aktora czy piosenkarza, przeczytać o nim biografię, poznać go od innej strony, poznać jak to on widział, gdy miał grać daną rolę. Fajna sprawa.

Dlatego bardzo się cieszę, że miałam okazję przeczytać biografię Adama Ferencego. I z przyjemnością wam ją polecam. Ja jestem ją zachwycona ! Bo nie tylko przeczytałam o autorze, mogłam go bardziej poznać z tej innej strony, to także mogłam obejrzeć ciekawe zdjęcia z urywek jego życia, jego seriali, filmów czy spektakli w których grał.Za możlwiość przeczytania powieści dziękuję wydawnictwu Editio/Helion