sobota, 30 września 2017

Elżbieta Kosobucka - Mój Pomysł Na Życie

Powieść, która zaprasza kobiece serca do podążania własną drogą, odkrywania siebie.Melody Sawicka, odnosząc spektakularne sukcesy, pnie się po szczeblach kariery w bankowości. Bohaterka otoczona gronem przyjaciół tryska energią i nowymi pomysłami. W niesprzyjających okolicznościach spotyka intrygującego biznesmena, Pawła Baryckiego, który wprowadza zamieszanie w jej uporządkowane dotąd życie.
Kiedy wydaje się, że ostatni puzzel trafił na swoje miejsce, do układanki wkrada się niechciany element. Młoda kobieta odnajduje szczęście Tam i Wtedy, gdy myśli, że wszystko jest stracone...


Powieść Mój pomysł na życie jest, powieścią ciekawą, interesującą, troszeczkę tajemniczą, emocjonującą.

Jest to powieść w gruncie rzeczy o silnej, spełniającej się kobiecie, u której w pewnym momencie przychodzi burza wydarzeń, uczuć, z którymi nie zawsze umie sobie poradzić. A to wszystko dzięki pewnemu mężczyźnie Pawle Baryckim. 
Czy Melody uda się odzyskać swoje poukładane życie ? A może ta przygoda pokaże jej nowe życie, lepsze ? 

Czy Melody poradzi sobie ze zmianami w swoim poukładanym życiu ?
Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autork przyznam się, że przygoda była bardzo ciekawa i interesująca. Mam nadzieje, że jeszcze nie raz będę mogła sięgnąć po twórczość Pani Elżbiety.

Z przyjemnością polecam wam powieść Mój pomysł na życie, ponieważ każda z nas go posiada, nie zawsze w stoo procentach go razlizujemy, ale dzięki tej powieści możemy dostrzec  siłę, jaką nam czasami brakuje.
Dlatego drogi/ droga czytelniku / czytelniczko ta powieść jest właśnie dla Ciebie ! To jak sięgniesz po Mój pomysł na życie?

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce oraz wydawnictwu Videograf.

piątek, 29 września 2017

Grażyna Krynicka - Opowieść Minionego Lata

„ Opowieści minionego lata” to w dużej mierze fascynacja Mazurami, ich naturalnym urokiem, zagadką i tajemnicą. Bowiem tam właśnie, wśród mazurskich lasów i jezior, autorka spędza cały swój wolny czas. A gdy przyroda odkrywa nami swoje zakryte oblicze, można uczestniczyć w magicznym misterium, w którym króluje fantazja, ale też odwieczne ludzkie problemy.
Bohaterowie książki, spędzający nad Jeziorem Granatowym swoje wakacje, uwikłają się w groźną walkę Dobra ze Złem, z której nie tylko wyjdą zwycięsko, ale też zrozumieją, że nawet gdy nie bardzo kochamy przygody, to one i tak zawsze nas znajdą. Zawsze, gdy tylko to potrzebne jest światu.
Opowieść Minionego Lata jest opowieścią intrygującą, ciekawą, tajemniczą, pojawia się w niej także dreszczyk emocji, tych pozytywnych, jak i tych złych.

Przyznam się, że długo wzlekałam, by sięgnąć po powieść, lecz pochłonęłam ją w jeden dzień, jednym tchem. 

Powieść intryguje i zaciekawia swojego czytelnika, ale także pojawiają się w niej wątki tajemnicze, gdzie czytelnik wiruje między dobrymi a złymi myślami. 

Jest to moja pierwsza przygoda z autorką oraz jej twórczością, przygoda nawet pozytywna, były momenty gdzie mogłabym się przyczepić, lecz postanowiłam, że recenzja będzie pozytywna. Małe mankamenty, mają znaczenie, lecz nie tak duże, gdy powieść jest napisana dobrze, spójnie i przyjemnie się ją czyta, a przede wszystkim, gdy wciąga czytelnika. 
Cieszę się, że miałam okazję przeczytać Opowieść minionego lata i mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję sięgnąć po twórczość autorki.

Dlatego z przyjemnością polecam wam twórczość autoki, jak i książkę Opowieść minionego lata.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Psychoskok.

Jacek Fedorowicz - W zasadzie tak

Najlepszy, najpełniejszy, najprawdziwszy, a nade wszystko najśmieszniejszy przewodnik po rzeczywistości PRL-u.
Jakim cudem ta książka po raz pierwszy ukazała się legalnie w roku 1975, pozostaje zagadką. Nigdy później niewznawiana. Chwalona w „Kulturze” paryskiej przez Stefana Kisielewskiego. Ilustrowana przez Autora.
Jeżeli nie było Cię wtedy na świecie-przeczytaj, a dowiesz się, jakiej ekwilibrystyki wymagało życie w PRL-u. Jeżeli tamte czasy pamiętasz — czytając tę książkę, będziesz śmiać się w głos i czasem pomyślisz: jak dawało się wtedy normalnie funkcjonować?
Jak żyć z władzą, jak podróżować pociągiem sypialnym, jak kupić samochód albo, co gorsza, części zapasowe, jak znaleźć prawdziwą kawę, dlaczego nowo wybudowany hotel jest nieporównanie gorszy od starego, jak nie rozgniewać ekspedientki w sklepie, jak żyć, nie pijąc? Które z tych pytać stały się zupełnie nieaktualne, a które nadal można zadawać — sam oceń, Czytelniku, wybornie bawiąc się w trakcie lektury. 
Dzięki tej książce możesz sobie przybliżyć życie w tamtych czasach, a także przypomnieć sobie jak było, gdy byłeś/ byłaś dzieckiem.


W zasadzie tak jest to powieść ciekawa, interesująca w niektórych przypadkach śmieszna. Przypomina nam jak się żyło w czasach PRL-u, a Ci, co ich jeszcze nie było na świecie mogą poznać, wszystko bardzo dokładnie.Przyznam się, że spędziłam przy tej powieści bardzo przyjemny czas, książkę pochłonęłam jednym tchem z zaciekawieniem.

Jacek Fedorowicz pisze bardzo humorystycznie, ciekawie, potrafi zachęcić i zaciekawić swojego czytelnika. 

Cieszę się że obrazki, które są w powieści wykonane przez samego autora, oddają taką całość książce i jeszcze ciekawiej się ją czyta. Bardzo się cieszę, że miałam okazję przeczytać, powieść.

Z przyjemnością wam ją polecam i sama pewnie nie raz, nie dwa jeszcze po nią sięgnę.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Wielka Litera.

Natasza Socha - Zula w szkole czarownic

Cześć, jestem Zula!Moja babcia, Wielka Czarownica Liliana, zaprosiła mnie do prawdziwej szkoły czarownic, gdzie odbywają się niezwykłe lekcje znikania, latania oraz zielarstwa. Brzmi fantastycznie prawda?A to dopiero początek tej przygody! Moje nowe znajome, Matylda i jej wiewiórka, niespodziewanie znikną, więc już się chyba domyślacie, kto stawi czoła licznym niebezpieczeństwom w trakcie poszukiwań... A na końcu zaproszę was na najprawdziwsze Halloween z kupowymi ciasteczkami. To jak? Jesteście zainteresowani?Pod moją nieobecność ciotki Hela i Mela oraz moi przyjaciele, Kajtek i Maks, będą próbowali powstrzymać burmistrza przed zniszczeniem Poziomkowej Polany.
Jakich sztuczek użyją?Zula w szkole czarownic jest to druga część bajki opowiadającej o przygodach szalonej i zwariowanej Zuli i jej przyjaciół.

Jest to bajka dla każdego, dla dużego i małego dziecka, świetnie ją się czyta, a obrazki, które są w książce oddają cały klimat bajce, oraz wzbudzają większą wyobraźnię u dzieci.

Jest to wesoła, ciekawa bajka, która wciągnie od pierwszych stron dziecko i nie tylko.

Cieszę się, że miałam okazję przeczytać kolejną część o Zuli i przyznam się, że nie mogę już doczekać się kolejnej części tej zwariowanej dziewczynki.Jest to bajka, którą warto zakupić i przeczytać wraz z dzieckiem, wzbudza wyobraźnię, ciekawość u pociech.

To jak sięgniesz po bajkę Zula w szkole czarownic ? Dasz się zaczarować Zuli ? A może pomożesz Zuli odgadnąć tajemnice, jakie tym razem się kryją w jej przygodzie ?
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia

poniedziałek, 25 września 2017

Natasza Socha - Apteka Marzeń

Człowiek staje się dorosły nie wtedy, gdy ubrania robią się dla niego za ciasne, ale gdy wyrasta z własnego egoizmu.
Ola i Karolina poznają się w nietypowym miejscu, w nietypowej sytuacji. Dzieli je dziesięć lat, co w przypadku dziecka i nastolatki jest przepaścią. Znajdują jednak wspólny język i pokazują, że nawet w najgorszych okolicznościach można myśleć o innych. Ola istnieje naprawdę, postać Karoliny łączy w sobie doświadczenia wielu nastolatek, którym życie podstawiło nogę.
To opowieść o skrajnych emocjach, potędze matczynej miłości, sile, jaką daje rodzina. O wielkiej aptece z marzeniami, które można dostać bez recepty. I o bohaterach, którzy mierzą się z powracającym pytaniem: kto ukradł im zwyczajne życie?
Człowiekowi wydaje się, że jest odporny na śmierć. Że jest objęty ochroną, chociaż inni przecież umierają. Pędzimy samochodami, skaczemy ze spadochronami, balansujemy na granicy życia, a jednak nigdy nic złego się nie dzieje. Nie patrzymy na śmierć z pokorą...
Czy wiesz, że kupując książkę Apteka marzeń wspierasz Drużynę Szpiku?
Książka jest bardzo emocjonująca, wzruszająca. Przyznam się wam, że podczas czytania książki płakałam jak głupia, autorka totalnie mnie rozwaliła na małe drobne kawałeczki. Czy da się je poskładać ? Nie jestem pewna, przynajmniej nie wiem, kiedy to uda się zrobić i czy w ogóle.Powieść Apteka marzeń jest to piękna, czy może być ona piękna mimo bólu, oraz smutku, jaki pojawia się, w książce ? Tak ! I autorce się to udało.


Bez tony chusteczek się nie obyło, lubię takie powieści bardzo wzruszające, emocjonujące, pokazują nam, wtedy co autor odczuwał podczas pisania powieści. 

Natasza Socha z każdą nową powieścią pokazuje nam swoje coraz to lepsze pióro, z każdą powieścią coraz bardziej się rozwija oraz sprawia, że czytelnik może  wejść w jej powieść, oraz uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach z głównymi bohaterami.


Jestem ciekawa ile z czytelników, ma już za sobą tą powieść ? A może leży na półce i czeka w swojej kolejce ?

Ja swój egzemplarz dostałam już chwile temu, lecz przyznam się wam, że nie mogłam się do niego zabrać, emocjonalnie, psychicznie, dlaczego? Nie wiem chyba musiałam dać odpocząć swoim emocjom, by później dać się rozwalić emocjonalnie na drobne kawałeczki.


Z przyjemnością wam polecam najnowszą powieść Nataszy Sochy - Apteka marzeń. 


To jak sięgniesz po Aptekę Marzeń oraz dasz się ponieść emocjom? Uprzedzam po przeczytaniu powieści nie będziesz już taka/ taki sam.Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Pascal.

niedziela, 24 września 2017

Alina Białowąs - Zostań ze mną, Karolino

Czy wiem, jak niewyraźna jest granica między tym, co jest słuszne, a tym, co jest błędem ?Kiedy dotychczasowe życie Karoliny zaczyna się rozpadać, kobieta jest skłonna obwiniać o to wszystkich oprócz siebie.

Jej związek z Rafałem stoi pod znakiem zapytania, przyjaciółka od kilku dni nie daje znaku życia, a rodzinne niedopowiedzenia i tajemnice mają coraz gorszy wpływ na relacje Karoliny z rodzicami. W dodatku były mąż postanawia z rozmachem ponownie wkroczyć w jej życie. Karolina przekonuje się, że dorosłość i dojrzałość to dwa zupełnie różne przymioty. 
Może to już najwyższa pora, żeby przestać kierować się jedynie emocjami? Może dłoń wyciągnięta w stronę najbliższych będzie w stanie wszystko naprawić ?Zostań ze mną, Karolino jest to trzecia część serii o losach rudowłosej Karoliny.

Jest to piękna, ciekawa, ale też dużo tajemnicza seria. Przyznam się, że to chyba była jedna z najlepszych serii czytanych w tym roku, nie tylko zaciekawia swojego czytelnika oraz wciąga. 

Bardzo się cieszę, że,miałam okazję poznać od początku losy Karoliny i uczestniczyć w jej życiu w powieści.

Przyznam się wam szczerze, że nie wiem jak szybko mi zlecił czas, podczas czytania książek. Trzecia część mam nawet wrażenie, że jest jeszcze lepsza niż dwie poprzednie. Jeszcze bardziej emocjonalna niż poprzednie. Rozwalona emocjonalnie byłam jeszcze, mam wrażenie, że trzymają się.
Dlatego z przyjemnością was zachęcam do zapoznania się z powieścią Zostań ze mną, Karolino oraz z cała serią o losach Karoliny.
Za możliwość przeczytanie powieści dziękuję wydawnictwu Replika.