środa, 15 listopada 2017

Wojciech Motylewski - W Służbie BONAPARTEGO

Powieść „W służbie Bonapartego” przenosi czytelnika pod mury smoleńskiej twierdzy, gdzie w 1812 roku Napoleon podejmuje zbugną dla siebie decyzję marszu na Moskwę. Maurycy Giersz, syn kowala z Lidzbarka Warmińskiego, ówczesnego Heilsbergu, u boku marszałka Neya szuka zapomnienia po trudnych chwilach, jakich dostarczyło mu życie. 

Zdobycie prastarej stolicy Rosji okazuje się pyrrusowym zwycięstwem, po którym następuje pełen tragicznych sytuacji i licznych zwrotów akcji odwrót. Maurycy, w towarzystwie swojej nowej miłości zdecydowanie stawia czoła niebezpieczeństwom i czyni wszystko, by wrócić do czekających na niego bliskich. Ciepło domowego ogniska wydaje się rzeczą nieosiągalną.


Trzecia część sagi o rodzinie kowali z Lidzbarka Warmińskiego, „W służbie Bonapartego” to powieść przygodowa z tłem historycznym. Ogień na szlaku przemarszu wojsk, pożary i żar miłości w sercach długo kojarzyć mi się będą z ofensywą cesarza Bonapartego. Historia jest bardzo wciągająca, a fakt, że wydarzenia rozgrywają się za czasów Napoleona jest dodatkową zaletą, przyciągającą fanów książek historycznych.
Jeżeli dodamy garstkę humoru, malownicze opisy, a także wątek miłosny, nie będzie można przejść obok tej.

Z pełnym przekonaniem polecam te powieść, bo budzi ona patriotyzm i przekonanie o odwadze, mądrości, szlachetności.


A ty czy masz już w planach sięgnięcie po tą powieść ?
                  Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Psychoskok.

niedziela, 12 listopada 2017

Laurelin Paige , Sierra Simone - Gwiazdor


            Kapitalne dzieło bestsellerowego duetu autorskiego z 

                             obłędną dawką seksu, miłości, fantazji i pożądania.
Logan O'Toole to supergwiazda w świecie porno. Jest seksowny, zwierzęcy i diabelnie pociągający. Uwielbia zaspokajać kobiety i wie, że robi to szalenie dobrze. Kocha swoją pracę i nie wyobraża sobie, że mógłby zając się czymkolwiek inny.
Devi Dare dopiero debiutuje w filmach dla dorosłych. Jest młoda, zmysłowa i - co najważniejsze w braży - totalnie bezpruderyjna. Odgrywa tak efektowne i elektryzujące sceny, że nie sposób o niej zapomnieć.
Logan zauważa Devi już pierwszego dnia na planie. Podczas kręcenia wspólnych scen okazuje się, że chemia, którą tworzą dla świata, nie gaśnie wraz z wyłączeniem kamer. Powoli zdają sobie sprawę, że jest to początek głębszego uczucia. Ale czy ten związek ma szansę przetrwać poza planem filmowym ?

Powieść Gwiazdor jest bardzo emocjonującą, kipiącą pożądaniem oraz namiętnością książką. Koło niej nie przejdziesz obojętnym, a gdy zaczniesz czytać nie będziesz mógł/ mogła się od niej oderwać. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mam przed sobą bardzo emocjonalną książkę, która włada mną i moją podświadomością, wprowadza w świat fikcji oddzierając od rzeczywistości. Przenosi w świat Logana i Devi w ich układ, jaki zawarli. 

A jak potoczą się ich dalsze losy ? Czy zechcą zmienić coś w tym układzie ? A może zapragną prawdziwego związku ?
Tego wam niestety nie zdradzę, ale zachęcam was do przeczytania Gwiazdora oraz podzieleniem się ze mną waszych odczuć po przeczytaniu książki.
Z przyjemnością polecam wam Gwiazdora, to powieść, która zawładnie wami. Z pewnością nasze matki nie polubiły naszego Logana. 


                              Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictu Kobiece.