czwartek, 9 lutego 2017

Janusz L. Wiśniewski - Eksplozje

Opowiadania Janusza L. Wiśniewskiego i osiem wyjątkowych na nie odpowiedzi . Kontynuacja bestsellerowych Kulminacji i tym razem zaskoczy czytelniczki
 . Pzede Wszystkim nowi autorzy przedstawili historie, które znaleśli w opowiadaniach Wiśniewskiego. Te same literackie bohaterki stają się zupełnie innymi osobami, ich sekrety, czasem jedynie zarysowane przez Wiśniewskiego , są pretekstem do ciągu kolejnych zazębiających historii .

Z tej niecodziennej reakcji łańcuchowej zrodziła się opowiesć , która przypominanam , co kiedyś czuliśmy , co nadal przeżywamy i czego ciągle pragniemy. 
Eksplozje zawierają 16 pięknych historii opowiadających o relacjach damsko-męskich.

Tekstami wyjściowymi są opowiadania Janusza Leona Wiśniewskiego, których wątki rozbudowują lub dopowiadają Daniel Odija, Igor Brejdygant, Alek Rogoziński, Tomasz Jastrun, Ahsan Ridha Hassan, A.J. Gabryel, Paweł Paliński czy Jacek Melchior.
Opowiadania, układają się w interesujący , ciekawy męski dwugłos o życiu, miłości, śmierci, tęsknocie, samotności, chorobie, przyjaźni, rodzinie, przemocy, żałoby, rozpaczy czy utraty bliskiej osoby. 

Opowiadania, które znajdziemy w książce są bardzo emocjonujące, skłaniają czytelnika do refleksji oraz zadumy, są nie tylko wzruszające. Potrafią w szczególny sposób podać swojemu czytelnikowi czas do namysłu nad wątkiem damsko-męskim. 
Przy książce Eksplozje siedziałam bardzo przyjemnie czas. Książka wywołuje w swoim czytelniku , spore emocje, dobre czasami złe . Nie zawsze te emocje rodziły się w te pozytywne, radosne zdarzają się chwile te smutne, przykre, rozczarowania.Cieszę się, że sięgnęłam po Eksplozje, dzięki tej książce poznałam twórczość autora. Dla mnie było to bardzo miłe spotkanie, doświadczenie. Osobiście lubię czytać opowiadania , które wzbudzają we mnie spore emocje. A książka Eksplozja na pewno te emocje wywołała. Dlatego z całego serca polecam wam książkę Janusza L. Wiśniewskiego-Eksplozje ,warto po nią sięgnąć i mieć ją w swojej biliboteczce.
Za możwliość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Wielka Litera.

wtorek, 7 lutego 2017

Ewa Formella - Płacz Wilka

Problemy , o których się nie mówi , sytuacje , których się nie zauważa , uczucia, które się ignoruje . Świat jakiego się nie dostrzega , odwracając głowę w drugą strone , aby go nie widzieć . To wszystko można znaleźć w powieści w której za pośrednictwem młodej dziewczyny spotykamy ludzi , których na co dzień wielu znas omija


Poznajemy główną bohaterka Hannę Sztok, studentkę wynajmująca stancję u życzliwej i bardzo opiekuńczej starszej pani Janiny.

Pewnego dnia otrzymuje wiadomość, że została ona spadkobierczynią pięknego i dużego domu. 

Ta sytuacja bardzo ją zaskoczyła i zdziwiła, ponieważ nie utrzymywała kontaktu ze swoim ojcem.

Jednak decyduje się pojechać i zobaczyć ten budynek, na miejscu okazuje się, że budynek znajduje się na odludziu w lesie. Sytuacja trochę ją przeraża, że będzie musiała spędzać utaj samotnie spędzić czas. 

Lecz ponownie zostaje zaskoczona, ponieważ dom jest pełen ludzi. Ludzi niezwykłych , którzy skrywają różne tajemnice.

Co Hanna postanowi ? Jak będą wyglądać jej dalejże losy w tym miejscu ? Czy odnajdzie się tu, czy poczuje dom pełen ciepła ?

 Tak naprawdę sięgając po powieść Ewy Formelli nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Gdy sięgałam po powieść Płacz wilka dostrzegłam niezwykła, tajemniczą wieź z bohaterami książki, intryguje. Przekonałam się też, że świat nie jest taki całkiem zły. Z Płaczącym wilkiem spędziłam dzień, książka jest bardzo wzruszająca, nie raz w kąciku pojawiły się łzy. Powieść jest wielowątkowa, autorka we wspaniały sposób porusza temat biedy, przemocy fizycznej, depresji czy wykluczenia przez rodzinę. Czy można wspaniały sposób poruszać tak trudne tematy ? Owszem można i autorka zrobiła to w piękny, niezwykły sposób.
Autorka sporo czasu poświęca rodzinie. Uświadamia nam przy tym, jak ważna dla nas powinna ona być, lecz nie u każdego z nas pojawiają się takie priorytety. Nie koniecznie musi być rodzina łącząca więzi krwi. 

Może w niektórych recenzjach się powtarzam, ale ta powieść naprawdę jest emocjonująca, wzruszająca. Częściej powinniśmy sięgać po takie książki, częściej po polskich autorów. Bo tu właśnie jest wspaniała Polska autorka, polska świetna powieść, przez niektórych niezauważalna. Tylko dlaczego nie sięgamy po polskich autorów ? Po polskie książki ? Dlaczego uważamy, że to co zagraniczne jest lepsze ? Że to właśnie zagraniczni pisarze piszą świetne książki ?


Mnie urzekła historia Hanny Sztok, urzekła mnie jej walka. 

I jeszcze nie raz sięgnę po Płacz Wilka, a wy skusicie się sięgnąć po  powieść ? 

Z całego serca będę polecać tą ksiażkę, bo jest naprawdę dobra.Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce .

poniedziałek, 6 lutego 2017

Eliza Sarnacka- Mahoney - Kreacja - Przedpremierowo

Czym jest sukces w dzisiejszym świecie ? Odpowiedź nigdy nie była prostsza . Gdzie nie spojrzeć , tam ściągi i gotowce podsuwane nam przez kulturę masową - scenariusze ze spełnionego życia innych osób w kolorowych pismach , telewizji,poradnikach know-how. Trzeba tylko się na coś zdecydować, by wykreować siebie i swoją karierę .
Czy jednak rzeczywiście wystarczy tylko tyle ?


W życiu bohaterek Kreacji zachodzą zmiany uruchamiające machinę wydarzeń. Agata marząca o tym, aby zostać celebrytką, Wioletta, gasnąca  gwiazda talk-show, wygodnie żyjąca singielka Marta i jej przyjaciółka Anka realizująca się w obrębie mitu o matce Polce-każda z nich stanie przed pytaniem , jakie miejsce odgrywają w ich życiu impulsy i pragnienia, a jakie świadoma kreacja obliczona na wywołanie zamierzonego efektu.

Kreacja jest powieścią w, którą w fabule zostały wkomponowane aluzje historyczne nawiązujące do rewolucji francuskiej i upadku dworu Ludwika XVI. Jest bardzo dobrze napisana, świetnie się ją czyta. W Kreacji główne bohaterki przybierają różne maski, podążając przez swoją ścieżkę, tak jak w życiu my idąc przez świat też przybieramy różne maski, czasem dobre a czasem złe.

Historie dziewczyn nawiązane w powieści nie należą do łatwych i prostych, ale to nas przyciąga do nich, do dążenia, by wiedzieć więcej o nich.

Wioletta, Agata, Marta oraz Anka nie przebierają w środkach, by osiągnąć, dotrzeć do swojego wymarzonego, upragnionego celu. 

W powieści Kreacji na pewno uzyskamy prawdę o kobietach, jakie są.
Jak zwykle nie wiem dlaczego tyle, co otworzyłam książkę, a już ją zamykam, bo skończyłam jak zwykle się zatracam w powieściach i nim się obejrzę to je kończę.Polecam wam książkę Elizy Sarneckiej-Mahoney - Kreacja, naprawdę warto się w niej zatracić.

W mojej biblioteczce będzie na pewno zajmowała szczególne miejsce.
A ty dasz się ponieść fantazjom i sięgniesz po Kreacje ? 
Premiera: 07.02.2017.Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Prozami.pl