czwartek, 7 lipca 2016

Katarzyna Bonda - Polskie Morderczynie

Czy  kobieta jest pozbawiona ludzkich uczuć ?  czy jest bezlitosna ?
Tych czternaście kobiet owszem jest ! . Pisano o nich w gazetach , mówiono w mediach , pokazywano ich procesy .
Te kobiety same wszystko planowały , same zabijały  , brały udział w brutalnych zbrodniach . Dlaczego posługiwały się męźczyznami ? Dlaczego zrodziła się w nich agresja ? Czy można ich usprawiedliwić ?  Moim zdaniem spewnością nie !! :)
Jako pierwszej Katarzynie Bondzie udało się u wielu przypadkach przerowadzić wywiad , Warto przeczytać tą książkę możemy przez chwilę ujrzeć to co same morderczynie widziały w danej chwili.
Powiem szczerze długo się zastanawiałam  czy mam przeczytać po tą książkę i powiem wam też że dobrze że po nią sięgłam .
W większości przypadków te kobiety były źle traktowane przez swoich mężów  bite poniżane i nie rozumiem dlaczego nie były tak odważne by od nich odejść aż doszło do takich tragedii . To pierwsza moja przygoda z tą autorką ale już wyszukuję więcej książek Pani Katarzyny ! :)


środa, 6 lipca 2016

Wanda Szymanowska -"Lardżerka "

To niesamowita powieść oparta na faktach ,
odpowiada na pytanie "jak schudnąć bez wyrzeczeń " . Bohaterka Zofia swoje stresy zajada słodkościami .   Efekt zajadania ?  70 kilo nadwagi !!!!
Gdy jej małżonek postanawia ją porównać do balii , coś w niej pęka .
Książka zawiera rady praktyczne jak się nie poddać efektu jo-ja lub schudnąć a nie odmawiać sobie .
Cieszę się że sięgnełam po " Lardżerke " książka porusza życiowe problemy  , a styl autorki jest świetny . Autorka dzięki tej książce uświadamia nam jak ważne jest to by jeść zdrowo i o wyznaczonych porach dnia . Życie grubszych osób jest trudne niż osób chudszych . Pewnie nie raz spotkaliście się  że  osoby grubsze  niektórzy traktują źle ?
Dlatego bo im się trudniej poruszać , bo mają nadwagę , za dużo ciała . Nikt nie powinien traktować ludzi źle , bo są otyli , Ludzie są uprzedzeni do takich ludzi i niestety nic z tym nie poradzimy .
Niektórzy mają problemy z jedzeniem , a nawet  powiedziałabym są uzależnieni od niego  i wiem z doświadczenia , że  nie zawsze się do tego przyznają. Gdy  dochodzi do porażki życiowej lub smutnego dnia my idziemy na zakupy np po nowe buty czy książkę a osoby otyłe , uzależnione od jedzenia albo do domu coś zjeść albo do fastfoodu. Dlatego cieszę się że sięgnełam po twórczość Pani Wandy i najbliższym czasie to nie będzię jedyna powieść tej autorki na blogu ! :)


wtorek, 5 lipca 2016

Wywiad z K.N.Haner

Dziś wraz z Grażyna z Czytaninka zapraszamy na wywiad z autorką K.n. Haner 
1. Wiemy, że prywatnie lubisz zespół Avenged Sevenfold i że byłaś na ich koncercie, kiedy byli w Polsce. Miałaś przyjemność spotkać swój ulubiony zespół na żywo. Jakie to uczucie spotkać swoich idoli?
Tego uczucia chyba nie można za bardzo porównać do czegokolwiek. Ja sama z tego spotkania naprawdę niewiele pamiętam, a to nie trwało dłużej niż 10 minut. Był pisk, łzy, szok i radość, a potem przez dwie godziny wpatrywanie się w jedyne zdjęcie jakie zrobiłyśmy wtedy przed hotelem. Przeżycie niesamowite i pamiątka na całe życia. Ja z wrażenia nie powiedziałam ani słowa, ale ważne, że stałam obok mojego ukochanego gitarzysty Synystera Gatesa.
2. Wiemy, że pierwowzorem do książki „Na szczycie” był Avenged Sevenfold. Cieszysz się, że w tak dużym stopniu, udało Ci się stworzyć takie zespół?
Bohaterowie Na szczycie byli wzorowani na zespole o który pytasz, ale jedynie ich cechy fizyczne są w jakimś stopniu podobne. Wszystkie charaktery, osobowości i cechy wymyśliłam sama i każdego z chłopaków kreowałam indywidualnie. Myślę, że udało mi się to, gdyż nie sposób pomylić np. Ericka z Sedem, czy Simona z Clarkiem
3. Za parę dni premierę będą miały „Sny Morfeusza”. Wiąże się z tym duży stres, a może nie ma go w ogóle?
Na to pytanie odpowiadam na kilka godzin po premierze, która odbyła się w księgarni Matras w Galerii Bałyckiej w Gdańsku. Spotkanie udało się idealnie, a stresu nie było w ogóle. Było za to wiele radości, śmiechu i świetna atmosfera, którą zapewniła prowadząca Dorotka z bloga Przeczytanki, a jednocześnie kierownik księgarni, oraz fanki Augusty Docher i moje. Stresowałam się jedynie tym czy książki zdążą dotrzeć na czas, ale wszystko się udało. Czekałam na moment premiery bardzo niecierpliwie, ale moje „drugie dziecko” już jest i teraz pozostało jedynie wyczekiwać opinii czytelniczek i trzymać kciuki za sukces książki.
4. „Sny Morfeusza” jeszcze nie miały premiery, a już są w najbardziej popularnej 10-tce co do sprzedaży przedpremierowej. Czy spodziewałaś się takiej reakcji czytelników?
Totalnie się tego nie spodziewałam. Dla mnie, jak i dla Wydawnictwa był to totalny szok, ale oczywiście bardzo pozytywny. Dostałam telefon oraz maila z gratulacjami, a także mnóstwo miłych słów, które dodatkowo mnie zmotywowały. Wydaje mi się, że to dobra wróżba na przyszłość, ale nie zapeszam i dalej trzymam mocno kciuki i o to samo proszę moje fanki
5. Wydajesz swoje drugie „dziecko”. Czy masz plany na kolejne? A może już się tworzą?
Plany mam, a tak naprawdę można powiedzieć, że to marzenia. Kolejne cele do których będę dążyć. Jestem jednak zdeterminowana i cierpliwie będę oczekiwać tego, jak sytuacja się rozwinie. Po cichu marzy mi się stała współpraca z Wydawnictwem Morfeusza, ale na to jeszcze za wcześnie. Na pewno chciałabym wydać całość serii o Morfeuszu i kolejne części Na szczycie, a co dalej? Zobaczymy
6. Zdradziłaś nam już jaka będzie kolejna okładka „Na szczycie II - Gra o miłość”. Czy zdradzisz nam coś więcej o najgorętszej premierze tej jesieni?
Gra o miłość, to oczywiście kontynuacja Na szczycie. Ta część zaczyna się w momencie, gdy Reb i Sed są ostatnie dni na swoich rajskich wakacjach, ale rzeczywistość dopada ich jeszcze tam. Od razu zafundowałam bohaterom rollercoaster doznań i emocji. W drugiej części również dużo się dzieje, a Reb i Sed dodatkowo będą musieli zmierzyć się z rozłąką, bo chłopaki ruszają w trasę koncertową. Tęsknota, zazdrość, działanie pod wpływem emocji. Fani pierwszej części powinni być zadowoleni
7. Jaką masz motywację, by się nie poddawać i iść dalej?
Marzenia są dla mnie motywacją. Marzenia trzeba spełniać, bo nic nie dzieje się samo. Warto walczyć o siebie, nie bać się iść do przodu. Trzeba pracować nad sobą, a każdą zmianę zaczynać od siebie. Nie oglądać się na innych i robić swoje. Nie zazdrościć.
8. Jaką osobą jesteś na co dzień, wtedy kiedy nie tworzysz?
Wydaje mi się, że jestem wesołą i otwartą osobą. Pewnie nieco szaloną, ale tak było zawsze. Lubię śmiać się, żartować, mam pozytywne podejście do życia. Dla mnie szklanka jest zawsze do połowy pełna. Takie podejście wyniosłam z domu i ogromnie dziękuję mojej rodzinie, że ukształtowała mnie na takiego człowieka jakim jestem.
9. Czy kiedykolwiek po przeczytaniu którejś z książek, odmieniłaś swój pogląd na świat/życie?
Moje życie całkowicie zmieniło się, gdy przeczytałam 50 Twarzy Greya, bo wtedy zaczęłam pisać. Książka nie należy do wybitnych, ale na mnie wpłynęła tak bardzo, że odkryłam w sobie chęć pisania. Czasami wystarczy jakiś impuls, by zacząć zmieniać swoje życie. Dla mnie takim impulsem był Grey i do dziś jestem wielką fanką książki, jak i filmu
10. Jaki gatunek książek lubisz najbardziej czytać i dlaczego?
Od długiego czasu mam fazę na romanse i to się na razie nie zmieniło. Lubię te banalne i naiwne historie o bogatych bogach seksu i słodkich niewinnych dziewczynach. Forma tych powieści jest różna i nie każda mi się podoba, ale mam wiele swoich ulubionych do których będę wracać. Ostatnio zakochałam się w powieściach Mii Sheridan i serdecznie polecam wszystkim jej książki. Jeśli nie czytaliście, to koniecznie musicie to zrobić.
11. Czy pamiętasz przy której książce pierwszy raz w życiu płakałaś? A może jeszcze na taką książkę nie trafiłaś?
Pies który jeździł koleją. To lektura, którą czytałam w szkole podstawowej. Strasznie przeżyłam tę książkę, ale teraz też bardzo często płaczę przy czytaniu. Jestem osobą wrażliwą, może aż za. Denerwuje mnie to, ale nie staram się kryć emocji. Czasami dobrze jest sobie popłakać, nawet bez powodu.
12. Bez czego nie wyobrażasz sobie życia?
Bez muzyki. Ona mnie inspiruje, uspokaja, a gdy trzeba wypełnia mnie emocjami. Muzyka to świetny bodziec do działania.
13. Ostatnie pytanie, może trochę nietypowe. Czy jest coś, co chciałabyś przekazać swoim czytelnikom?
Moi czytelnicy doskonale wiedzą co chciałabym im przekazać. Aktywnie komunikuję się z nimi na swoim fan page oraz grupie fanowskiej, a tym nowym chcę przekazać jedynie to, że gdy przeczytają którąś z moich książek, to niech dadzą mi znać co sądzą, czy się podobało, jakie emocje w nich wywołała. To dla mnie cenne, a kontakt z czytelnikami jest dla mnie bardzo ważny.
Dziękuję za ciekawe pytania i pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Konkurs z " Napisani na Ścianach "

 Konkurs z " Napisani na Ścianach " Zasady

1. Polub profile organizatorek konkursu :    Zaczytana oraz  Czytaninka 
2. Dołącz do obserwatorów naszych blogów .
3. Polub , udostępnij ( bądź zamieść baner o konkursie na blogu ) i zaproś min,2 osoby do konkursu pod  postem informującym o konkursie na fp ( u Zaczytana  lub  Czytaninka ).
4. Odpowiedź na zadanie konkursowe wg. podanego wzoru .

ZADANIE KONKURSOWE : 

Odpowiedz na pytanie: Czy warto sięgać po poezję?

Wzór zgłoszenia!

Zgłaszam się : 
Obserwuję na blogu jako : 
Obserwuję na fp jako :
Udostępniam : (link)
Odpowiedź na zadanie konkursowe : 


Życzymy wszystkim powodzenia ! 

Regulamin : 

1. Organizatorką konkursu są właścicielki blogów : Zaczytana oraz Czytaninka .
2. Sponsorem nagrody jest Konrad Sikora .
3. Konkurs trwa od  05.07 do 19.07 do godziny 23.59 . Późniejsze zgłoszenia nie będą  rozpatrywane.
4. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 7 dni od zakończenia konkursu .
5. Nagrodą w konkursie są : 3 egzeplarze tomiku " Napisani na Ścianach ".
6. Laureat nagrody ma obowiązek podesłać w wiadomości prywatnej do Zaczytana lub Czytaninka swój adres e-mail do trzech dni po wyłonieniu zwycięzcy , w celu wysłania nagrody . Jeśli do tej pory zwycięzcy się nie zgłoszą wybierzemy inne osoby , 
7 , Każdy uczestnik konkursu winien jest zapoznac się z regulaminem oraz zasadami konkursu . Zgłoszenie się w konkursie wyraża jednocześnie akceptację każdego punktu .
8. Konkurs nie polega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz.U. z 2004 roku Nr, 4, poz. 27 z póź. zm).

Szymon Nowak - Dziewczyny Wyklęte 2

Dziewczyny Wyklęte 2 to ciąg dalszy historii niezłomnych polek które dodawały swoje najlepsze lata życia na leczeniu , ratowaniu życia , na budowaniu nowej Polski . Władka , Irena , Weronika , Marta i wiele wiele innych kobiet poświęciło swoje życie , miłości . Wiele z nich poniosło kary śmierci , więzienia upokorzenia ale nigdy nie wydały osób z którymi współpracowały , do końca były wierne . Niektóre żyją do dziś i opowiadają o swoim życiu innym  
Cieszę się że postanowiłam sięgnąć po drugą część książki . Pierwszy raz nie czytałam książki ale ją słuchałam a także czułam się dzięki niej jakbym stała koło tych kobiet wtedy. Będę częściej sięgała po audiobooki 

Szymon Nowak - Dziewczyny Wyklęte

Dziewczyny Wyklęte to historia niezłomnych polek które oddały oddały swoje najpiękniejsze lata ojczyźnie , swoją młodość , miłość a także życie . Skupiają się na ratowaniu , ocaleniu , na leczeniu rannych , głodnych ,chorych sierot niż na walce . Ich zadanie? To tworzyć i budować ,a nie niszczyć i zabijać . To szesnaście historii o dramatycznych historii , upokorzeniach i walce . Perełka , Inka czy Danka i resztę dziewczyn walczyły o życie innych nie tylko o swoje . Te którym udało się przeżyć woje i żyją do dziś przeżywają wspomnienia o tamtych latach inaczej niż mężczyźni którzy walczyli . Piękne jest to że pamiętają do dziś jakiego środka do dezynfekcji używały do odkażenia ran , czy gdzie i kto został ranny . Książkę przeczytałam ostatnio jak nie miałam co czytać dziś kupiłam audiobooka z drugą częścią więc na dniach się ukaże

Dorota Schrammek - Wiatr Wspomnień

Matylda po stracie męża postanawia kontynuować jego dzieło i startuje na wójta . Dzień zaczyna od wizyty u męża na cmetarzu a potem jak co dzień idzie do pracy . Pobierowo jest piękne latem i w tedy najbardziej tętni życiem . Do pozostałych bohaterów dochodzą nowi . Co skrywaja? Co im przyniesie los ? Czy przeszłość weźmie górę nad tym co jest teraz? Jak wiemy Wiatr Wspomnień jest to trzecia część trylogii Pobierowskiej nie miałam jeszcze przyjemności czytać pierwszych dwóch części ale zrobię to jeszcze w tym miesiącu . To moja pierwsza przygoda z twórczością Pani Dorota Schramek ale na pewno nie ostatnia ! Życie Pobierowa tak mnie wyciągnęli że nie mogłam się od tej książki uwolnić i powiem wam szczerze że nie chciałam tego robić. Teraz czekam na dwie pierwsze części by móc się nacieszyć całą teologią .

poniedziałek, 4 lipca 2016

K. N. Haner - Sny Morfeusza

Cassandra Givens ma bardzo wybuchowy charakter a także zgryźliwe poczucie humoru . Skutek? Bardzo często wpada przez to w kłopoty. Postanawia otworzyć nowy rozdział w życiu . Nowe miasto , nowa praca ale czy wszystko pójdzie po jej myśli ? Gdy poznaje Adama Mickeya nie spodziewa się że to jej wszystko skomplikuje życie i że to właśnie On będzie jej przyszłym szefem . Ta znajomość to początek namiętnego romansu a także dużych kłopotów. Młoda kobieta traci głowę dla demonicznego a zarazem fascynującego Morfeusza . Czy uda im się zapanować nad swoimi uczuciami ? Czy naraża się na tak spore ryzyko ? Sny Morfeusza to pełna namiętności i bardzo niebezpiecznych tajemnic książka . Bardzo wciągająca aż nie chce się od niej oderwać . Dzięki K.n. Haner jestem rozwalona emocjonalnie i nie wiem jak się pozbieram przed rozpoczęciem nowej książki , bardzo się cieszę że mogłam ją przeczytać . Jak tu sięgnąć po następną książkę po tak bardzo dobrej ?