sobota, 8 lipca 2017

Kazimierz Kyrcz JR. - Dziewczyny, Które Miał Na Myśli

W Zasnutym Krakowie Grasuje Seryjny

Morderca Prostytutek. Sebastian Bednarski,

Przytłoczony Problemami Osobistymi Policjant,

Próbuje Rozwikłać Zagadkową Sprawę.

W tym samym czasie pewien witrażysta natyka się w Lasku Wolskim na zwłoki młodej

samobójczyni, a jego życie komplikuje się, gdy poznaje atrakcyjną, neurotyczną malarkę, Losy obcych sobie ludzi zaczynają się splatać w zaskakujący sposób...
Powieść należy do bardzo mrocznych, tajemniczych, zagadkowych, a także w pewnym sensie lekkich. Powieść dobrze się czyta, przyjemnie, lecz odradzałabym sięganie po nią w godzinach nocnych. Podczas czytania przyznam wam się, że miałam gęsią skórkę, a w niektórych momentach naprawdę był strach.Autor zadbał o każdy najmniejszy szczegół oraz odkrył mroczną osobowość głównego autora, dzięki której powieść była jeszcze mroczniejsza, ciekawsza.

Jest to moja pierwsza przygoda z twórczością Kazimierza Kyrcza i przyznam się bardzo ciekawa, z pewnością sięgnę jeszcze po jego twórczość z dużym zaciekawieniem.

Z przyjemnością polecam wam powieść Dziewczyny, które miał na myśli, naprawdę jest to powieść, po którą warto sięgnąć.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Literatura z Pociskiem

czwartek, 6 lipca 2017

Fragment powieści Po złej stronie lustra K. C. Hiddenstorm [ Patronat]


Jak sama dobrze wiesz, życie naśladuje sztukę – rzekł Głosik pełnym namysłu tonem domorosłego filozofa. – Stawiam sto dolców, że gdyby to był film, odniosłabyś bardzo podobną kontuzję.
No, oczywiście! – syknęła Lisa, przyśpieszając kroku. – Bo to takie cholernie melodramatyczne, takie zajebiście hollywoodzkie!
W rzeczy samej, króliczku – przytaknęła Kobieta w Bieli i zaniosła się metalicznym śmiechem obłąkanego demona, który nawet ze zdrowej na umyśle osoby mógł uczynić schizofrenika.
Lisa wolałaby go nie słyszeć.
Puchnąca w zastraszającym tempie kostka była nieznośnie odrętwiała i protestowała przy najmniejszym nawet ruchu, jednak ona uparcie ją ignorowała i jednocześnie uświadomiła sobie, iż przeraźliwy chłód spowijający jej ciało ma również swoje plusy – to, co w rzeczywistości było rozbłyskami palącego bólu, odczuwała zaledwie jako odległe (acz uciążliwe) ćmienie.
- Lisa, stój! – powtórzył Sanders, przekrzykując zawodzący wiatr. – Zatrzymaj się, proszę!
Widząc, że ma ona w głębokim poważaniu jego nawoływania, zaczął biec. A raczej próbował biec. Połączenie mroźnego wiatru i zacinającego deszczu zmieniło powierzchnię dachu w ślizgawkę – po czymś takim nie sposób było biegać. Nasunęło mu się na myśl, iż nagle znalazł się w jakiejś upiornej bajce, gdzie zła królowa kazała mu ścigać się z wysłannikiem śmierci o duszę Lisy na tafli lodu, a on – skończony idiota! – zamiast łyżew włożył te cholerne pantofle. Dam radę! Dam radę! – obracał w głowie jak zaklęcie. Starał się być ostrożny, a mimo to szybki, lecz zanim zdążył na dobre się rozpędzić, potknął się i wyrżnął o ziemię aż miło; kolana chrupnęły o beton z odstręczającym chrzęstem, któremu wtórował dobywający się spomiędzy zaciśniętych zębów syk.
- Pierdolony deszcz! – warknął, podnosząc się na nogi.
Mokre włosy opadły mu na oczy, przesłaniając widok, toteż odgarnął je poirytowanym gestem, spojrzał przed siebie… i zamarł, sparaliżowany najczystszą grozą. Zwrócona twarzą do niego Lisa stała na gzymsie z rozpostartymi szeroko ramionami niby pomnik Jezusa z Rio de Janeiro, a półprzymknięte powieki i senny uśmiech błąkający się na jej wargach dowodziły, że podjęła już ostateczną decyzję… która najwyraźniej bardzo ją cieszyła.Zachęcam również do zakupu książki  , Od wczoraj do końca sierpnia na każde hasło " lustro" dostajecie rabat na zakup książki papierowej : 
https://www.e-bookowo.pl/proza/po-zlej-stronie-lustra.html

Oraz zachęcam do zajrzenia na recenzję  : 
http://zaczytanaksiazholiczka.blogspot.com/2017/06/k-c-hiddenstorm-po-zej-stronie-lustra.html

 Autorów obrazków , które będziecie mogli zobaczyć u mnie oraz u innych patronów powieści możecie znaleść tutaj: https://www.facebook.com/Prison-Art-967761246623299/
a są nimi : Joa ( Joanna ) Baran i Maciek . 
Zachęcam do zajrzenia do nich na stronę :)
Zaczytana obejmuje patronatem powieść  Po złej stronie lustra <3 <3

środa, 5 lipca 2017

K.N.Haner- Przebudzenie Morfeusza - Premierowo

Po zniknięciu Adama Cassandra względnie uporządkowała swoje życie. Znów zamieszkała w Toronto, a iskierką nadziei jest dla niej synek — Tommy. Dziewczyna pragnie zapomnieć o przeszłości, ale nie potrafi. Jej serce, choć roztrzaskane na kawałki, nadal bije dla najbardziej nieodpowiedniego faceta na świecie.


Gdy Adam McKey nagle zjawia się w jej rodzinnym domu, Cassandra jest wściekła, choć jednocześnie szczęśliwa. Niestety, razem z ojcem jej dziecka powracają dawne demony. Wokół znów czają się wrogowie, a wśród nich najgroźniejszy — Eros. On również nie zapomniał o Cassandrze.

Walka trwa. Zemsta jest okrutna i bolesna, a w świecie mafii to sprawa honoru. Toczy się ostateczna rozgrywka — o miłość, zaufanie i prawdę. Prawdę, która może uleczyć, ale także zabić.

Jaką decyzję podejmie Cassandra? I co wybierze Adam w świecie, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje?Śniłam o mężczyźnie, który był dla mnie zgubą. Przeszliśmy razem przez koszmar, a teraz... Teraz czas na przebudzenie.


Przebudzenie Morfeusza jest kontynuacją i ostania częścią bestselerowej trylogii. 

Nie przypuszczałam, że ta część będzie tak emocjonalna, ciekawsza a tu miłe zaskoczenie. Powieść bardzo dobrze się czyta, jest lekka tylko szkoda, że to już koniec przygody z głównymi bohaterami. 

Powieść balansuje na granicy dobra i zła, która połowa zwycięży ? Jak potoczyły się losy Adama i Cassandry tego wam nie zdradzę, to musicie sami odkryć. 

Naprawdę warto po nią sięgnąć i przeczytać. Cieszę się, że Zaczytana ma okazję  po razkolejny ambasadorować powieści Kasi Haner. I cieszę się, że po raz kolejny przy losach właśnie Adama i Cassandry. 

Przebudzenie Morfeusza zdecydowanie jest elektryzujące, wciągające, przyznam się wam, że powieść wchłonęłam dwa razy i nawet nie wiem, kiedy tak szybko przy niej czas zleciał, niedawno otwierałam książkę a wczoraj poraz drugi zamknęłam przygodę. 

Ciekawi mnie jak autorka to robi że z każdą powieścią, z każdą częścią włada swoim czytelnikiem, wciąga go w wir książki, miałam wrażenie, że jestem razem z Adamem i Cassandrą i przeżywam to, co oni, obok nich jestem. Fajne uczucie jak łapie się taką dobrą falę podczas czytania. Zdecydowanie polecam wam tę powieść i zapraszam po sięgnięcia po nią.
ZA możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Helion/ Editio Red