sobota, 16 września 2017

Anna Łacina - Niebo nad pustynią

Młodzi ludzie i egipski raj: wczasy all inclusive. Idylla? Nie całkiem. Każde z nich bowiem przywiozło taki bagaż, że i dorosłemu trudno byłoby się z nim uporać. Anastazja skrywa rany, nie tylko na nadgarstkach. Klara nie zdejmuje czarnych ubrań nawet na plaży.

Jednemu z bohaterów rzeczywistość myli się z grami, za to drugi wydaje się niepokojąco idealny.
Spotkanie tej czwórki może oznaczać początek zmian w życiu każdego z nich. Albo większe kłopoty...Jak potoczą się losy tej czwórki ? 
Powieść należy do bardzo ciekawych, interesujących. 
Anna Łacina pokazuje swoje dobre pióro, zadbała w powieści o każdy najmniejszy szczegół.

Powieść autorki trzyma w napięciu swojego czytelnika do ostatniej strony. Przyznam się szczerze, że jest to moja pierwsze spotkanie z twórczością Anny Łaciny, a także że to spotkanie wyszło bardzo dobrze. Bardzo się cieszę, że mogłam po raz kolejny poznać twórczość polskich autorów. 

Losy bohaterów powieści nie należą do łatwych, prostych skrywają pewne tajemnice, które czytelnik z każdą stroną chce coraz bardziej odkryć.


Powieść Niebo nad pustynią nie tylko zaciekawia i daje się zainteresować swojego czytelnika, pochłania go, pozwala wejść w swój świat, w którym czytelnik ma wrażenie jak by, był tam z głównymi bohaterami. Dlatego z przyjemnością wam polecam powieść Anny Łaciny Niebo nad pustynią. Na pewno nie pożałujecie swojego wyboru, że sięgnęliście po  książkę.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce oraz wydawnictwu Nasza Księgarnia

piątek, 15 września 2017

Agata Przybyłek, Natalia Sońska - Przyjaciółki

Dwa stojące na granicy rozpadu związki 

I dwie różne historie. Podczas gdy jedni muszą

walczyć o miłość, inni niszczą ją

na własne życzenie...Ania i Miłka znają się od czasu studiów.
Dzięki służbowemu wyjazdowi Miłka wreszcie może odetchnąć o zwykłej, szarej codzienności. I od związku, w którym jest szczęśliwa... przynajmniej tak jej się wydaje. Kiedy spotyka na swojej drodze innego mężczyznę, zaczyna wątpić, czy to, co miała do tej pory, rzeczywiście było spełnieniem jej marzeń.
Czy będzie mogła liczyć na wsparcie i dobrą radę przyjaciółki?

W życiu Ani wszystko zaczyna się komplikować. Z powodu dramatycznych wydarzeń z udziałem jej męża oboje oddalają się od siebie, a Ania nie ma już sił, by walczyć o rodzinę. Bez ukochanego nie potrafi jednak cieszyć się każdym dniem.
Wzruszająca książka o pragnieniu szczęścia i o przyjaźni, która przetrwa każdy sztorm i każdą burzę.Jest to powieść bardzo wzruszająca, ciekawa, tajemnicza, emocjonująca.

W tej powieści główne bohaterki balansują między granicami podejmowania decyzji. 

Przyjaciółki opowiadają o przyjaźni dwóch osób, u których czasami się wszystko sypie, ale czy obydwie dziewczyny dadzą radę ? I czy ich przyjaźń przetrwa ? 
Pierwszy raz czytam tak znakomity duet autorski, Agata Przybyłek oraz Natalia Sońska pokazały swoje bardzo dobre pióro, które umią wykorzystać w duecie. 
Bardzo się cieszę, że miałam okazję przeczytać  powieść i czekam na jeszcze takie duety jak właśnie ten.

A ty sięgniesz po powieść Przyjaciółki ?
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Poznańskie.

Pati Maczyńska - Klątwa Nawii

Oriana przeszła wiele w związku z wydarzeniami, które miały miejsce w Nowinach Horynieckich i Grzybnicy, jednak to wcale nie koniec kłopotów na jej drodze. Czy uda jej się uciec od klątwy Damroki i wieść spokojne życie ? O tym możecie się przekonać, czytając niniejszą książkę. 
Jest to naprawdę dobra lektura, która bardzo wciąga swojego czytelnika. 

Przyznam się, że nie mogłam się od niej oderwać i przeczytałam ją jednym tchem. 

Powieść sprawia, że wyczuwa się w niej nietypowy magiczny klimat,który nie tylko dodaje jej taki tajemniczy klimat, ale także zachęca nas do trwania w przygodzie, którą doświadcza Oriana.

Jest to moja pierwsza przygoda z twórczością Pati Maczyńskiej, ale już teraz wiem, że to był bardzo dobry wybór i na jednej przygodzie z powieścią autorki się nie skończy.Cieszę się, że miałam okazję przeczytać tę powieść. 

Książka Klątwa Nawii jest naprawdę tego warta. Dlatego zachęcam Cię do sięgnięcia po Klątwę Nawii, na pewno nie pożałujesz tego wyboru.
Gdy wybierałam powieści do recenzji, nie myślałam, że przy tej powieści tak się wciągnę, tak pochłonie mnie ta książka. Bardzo miłe zaskoczenie, gdy autorka wręcz wciągnęła, zaprosiła mnie w powieść. Tak dokładnie miałam wrażenie, że jestem blisko Oreiny i przeżywam to, co ona, jestem tam gdzie ona.

A ty sięgniesz po powieść Klątwa Nawii ?
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Psychoskok.

Alina Białowąs - Obudź się, Karolino

Obudź się, Karolino! 

Poukładaj swoje życie, a nie książki!Karolina, choć jest uroczą i inteligentną młodą osobą, nie potrafi uporać się z własnymi, wyolbyrzmianymi przez lata kompleksami. Nad losem dziewczyny, jak fatum, wisi przekonanie, że wszelkie niepowodzenia w miłości spowodowane są mankamentem urody, jakim według niej są piegi.

Żyje w przeświadczeniu, że żaden normalny mężczyzna nie zwróci uwagi na kogoś takiego jak ona. Gdy w bibliotece, gdzie pracuje, pojawia się niezwykle przystojny Filip, Karolina wierzy, że urzeczywistnią się jej skryte marzenia. Kilka banalnych uprzejmych gestów wystarcza, by nabrała przekonania, że na jej drodze stanął ktoś naprawdę wyjątkowy, z kim będzie szczęśliwa do końca życia.
Choć nad związkiem zbierają się czarne chmury, Karolina, ślepo wpatrzona w swego ukochanego, nie dostrzega cieni rzucanych na idealny obraz Filipa. Tak bardzo pragnie zapełnić pustkę w swoim serce, że przystaje na coraz to nowe kompromisy i upokorzenia, biorąc winę na siebie i tłumacząc się brakiem swojego doświadczenia.
Dokąd to ją zaprowadzi?to wszystko w imię miłości...Obudź się, Karolino jest to powieść bardzo wciągająca, ciekawa, tajemnicza. 

Opowiada o losach Karoliny i o jej pragnieniu miłości mimo kompleksu co później okaże się jej atutem. 

Jest to bardzo dobra wciągająca powieść, autorka zadbała o każdy szczegół, który przyciąga oko swojego czytelnika. 

Przyznam się szczerze, że jest to moja pierwsza przygoda z twórczością autorki, która myślę, że bardzo ciekawie mnie zachęciła do sięgnięcia po dalsze losy. 

Powieść Obudź się, Karolino jest to pierwsza część o losach Karoliny, w której nie zabraknie emocjonujących wydarzeń.
Dlatego z przyjemnością zachęcam was po sięgnięcie po serie o Karolinie. Już nie długo z pewnością ukaże się kolejna recenzja o dalszych losach rudowłosej Karoliny.Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce.

poniedziałek, 11 września 2017

Czaromarownik 2018
Czromarownik, czyli kalendarz na rok 2018 stworzony przez wydawnictwo Kobiece, przez kobietę z myślą o kobietach. 
Kalendarz Czromarownik skrywa w sobie bardzo magiczną, inspirującą atmosferę. Cieszę się, że w tym egzemplarzu znajdziemy wiele ciekawych rad, wskazówek jak dbać o siebie oraz swoje ciało, oraz wiele ciekawostek życiowych. 

Kobieta, która postanowi cały rok spędzić właśnie z tym niezwykłym, magicznym kalendarzem nauczy się dbać o swoje wewnętrzne ja, oraz o swoją duszę. Czaromarownik, pokazuje nam wiele nowych inspiracji, motywacji a przede wszystkim uczy nas jak być pełnowartościową kobietą. Czyli jaką ? 

Znajdziemy w nim takie rzeczy jak magiczny horoskop, sztukę dobrych nawyków czy też 10 rzeczy, jakie musisz mieć w szafie. 

Dla mnie najlepszą rzeczą jest ciekawy wątek ulubiony kolor a osobowość, który znajdziemy właśnie w kalendarzu na rok 2018. 
Bardzo się cieszę, że mogę być jakąś małą, drobną częścią tego niezwykłego kalendarza, oraz że będę z nim przeżywać wiele wyjątkowych chwil, dobrych i tych złych przez cały rok.

Ja osobiście jestem zachwycona kalendarzem, i już się nie mogę go doczekać. A ty czy jesteś w stanie sprawić sobie tak wyjątkowy, magiczny prezent dla samej siebie i być dumną właścielką Czaromarownika ?

Za możliwość przeczytania , oraz zapoznania się z Czromarownikiem , czyli kalendarzem na rok 2018 dziękuję wydawnictwu Kobiece.