sobota, 26 sierpnia 2017

Eve Jagger - Hard

Silny

Arogancki

TwardyWładczy i nieznoszący sprzeciwu Ryder Cole jest królem nocnego życia w Atlancie.

Oficjalnie prowadzi modny klub, a po godzinach organizuje nielegalne walki.

To jedyny facet, który może pomóż Cassie zapomnieć o przeszłości. Dziewczyna ucieka od sekretów, które mogą ją zniszczyć. Doskonale wie, że w jej życiu nie ma miejsca na mężczyznę, który jest zbyt pewny siebie i seksowny do granic możliwości.


Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy do domu Cassie wpada wściekły Ryder Cole. Bezwzględny mężczyzna zamierza ukarać jej brata za niespłacone długi. Aby go ratować, dziewczyna wdaje się w niebezpieczny układ z Ryderem.
Jednak co się stanie, kiedy przeszłość dopadnie Cassie? Przecież nie może ciągle uciekać, a Ryder i tak zawsze wygrywa.
Najbardziej wyczekiwana przez ze mnie książka w tym miesiącu.

Powieść Hard jest bardzo wciągająca, emocjonująca, wzruszająca i kusząca. Nie da się koło niej przejść obojętnie. Eve Jagger wciąga czytelnika w piękną, emocjonującą, oraz kipiącą namiętności przygodę. Czy wyjdzie się z niej cało? Nie sądzę.
Ta przygoda nie zawszę jest idealna, ale gdy będziesz czytać książkę sama/sam powiesz, że nie da się z niej zrezygnować, nie da się powiedzieć koniec i odłożyć książkę.

Hard bardzo szybko się czyta nawet nie wiem kiedy, tak szybko zleciał czas pod czas czytania. Tyle, co otworzyłam książkę, a zaraz ją musiałam zamykać kończąc powieść.
Bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać, powieść oraz doświadczyć tak dużej dawki emocji podczas czytania książki.
Wydawnictwo Kobiece ze swoimi czytelniczkami pogrywa w grę, w grę, w której czytelniczki oddają swoje serca bez wahania, bez dłuższego zastanowienia oddajemy im swoje serce za piękne, emocjonujące, wrażliwe powieści, w których balansujemy na granicy dwóch światów.

Zdecydowanie polecam Ci tą powieść. Po przeczytaniu jej nie będziesz tą samą osobą, wyjdziesz z tej przygody z nowym doświadczeniem. A jakim ? Musisz sama/sam się już o tym przekonać.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Kobiece.

niedziela, 20 sierpnia 2017

Greta Gulsen - Jak feniks z popiołów

Jak Feniks z popiołu to książka dwuwarstwowa. Jedna warstwa to świat medyczny: młoda lekarka Laura, głowna  bohaterka, inni lekarze i pacjenci szpitala, ich romanse, przyjaźnie, niechęci, tragedie i fascynacje. By pomóc czytelnikowi odkryć drugą warstwę i zmusić go do myślenia, Autorka nie waha się poruszać delikatnych tematów, stawiać bohaterów przed trudnymi wyborami czy wciąż zaskakiwać zwrotem akcji, często brutalnym. Po co? Oto jedna z lekcji:Proszę cieszyć się życiem i brać z niego garściami. Nie każdy mój pacjent ma tyle szczęśćia, by dostać nowe życie. Odrodzić się niczym Feniks z popiołów.To wszystko zaś w atmosferze czasów miedzywojnia i kina przedwojennego, przy akompaniamencie niezapomnainych piosenek. Iście niebanalne połączenie.Laura Chojniecka to młoda lekarka wychowująca się w domu dziecka. Jej droga stoi przed znakiem zapytania, jaką specjalizację wybrać, niestety nie ma dużej możliwości z powodu wady serca, przy której konieczny jest przeszczep. Czy wydarzenia z przeszłości, aż tak uniemożliwią Laurze rozwijanie skrzydeł ? 
Ta powieść jest niezwykle wzruszająca, dwa światy, które dzielą lekarzy i pacjentów. Cienką granica między życiem a śmiercią. 

Greta Gulsen nie tylko przyciąga czytelnika niezwykłą historią, ale także swoją świeżością, w jakimś stopniu niepowtarzalnością. Jak Feniks z popiołów wciąga od pierwszych stron, pozwala czytelnikowi poznać nowe granice swojej wyobraźni, pobudza do myślenia, refleksji.
Jest to powieść warta przeczytania a także, by ją posiadać w biblioteczce domowej. 

Przyznam się wam, że uwielbiam takie historie, powieści, ponieważ w jakimś stopniu skłaniają do przemyśleń nad własnym życiem. 
Bardzo się cieszę, że miałam okazję przeczytać Jak Feniks z popiołów. Z pewnością jeszcze nie raz do niej powrócę. 

A ty czy przeczytałeś już powieść Jak feniks z popiołów?
Z przyjemnością i z czystym sercem polecam wam powieść Jak feniks z popiołu. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce oraz wydanictwu Czarna Kawa.

Paula Bartkowicz - Bądź CzujnaGra Się Dopiero Zaczęła. 


           Powodzenia."Bądź czujna" Pauli Bartkowicz opowiada niezwykłą historię, której główna bohaterka to młoda, piękna dziewczyna o imieniu Ann. 
Obdarzona została zdolnościami magicznymi i mieszka w królestwie Trytii-niezwykłej krainie, nad którą piecze sprawuje Wielki Mistrz. Kraina ta zdominowana jest przez silnych facetów.
Największą zgrozę wśród podopiecznych niewątpliwie budzi Stars, nauczyciel wychowania fizycznego, który znany jest ze swojej bezwględności."Bądź czujna" trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony.
Nie da się ukryć, że lektura jest obfita w wiele szokujących momentów. 
W książce nie brakuje mocnego słownictwa, co jednak ma znaczący wpływ na ogólny odbiór dzieła i dodaje pikanterii przedstawionym faktom. Utwór nie daje jasnch odpowiedzi, co jest niewątpliwie jej zaletą. Pasjonująca historia kończy się w najbardziej zaskakującym momencie i wymaga od każdego własnej imterpretacji.


Powieść Bądź czujna nie jest typową przewidywalną powieścią, jest bardzo ciekawa, tajemnicza, interesująca. 

Pojawia się tu walka, a także magia. Przyznam się wam, że jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością z Paulą Bartkowicz i powiem wam, że jestem naprawdę mile zaskoczona. 

Lubię, gdy od pierwszych stron autorka wciąga nas w wir zdarzeń, że potrafi nas zachęcić do wejścia w powieść i zatracić się w niej. 

Powieść jest króciutka, lecz to nie traci na wartości książki, jeszcze bardziej zachęca do przygody z Ann. 
Takie powieści coraz bardziej pokazują, jak dobrych mamy polskich pisarzy. Pytanie, dlaczego tak mało po nich sięgamy ? 
Jestem zachwycona powieścią i z całego serca wam polecam powieść Bądź Czujna. 
To jak sięgniesz po powieść ? Dasz się ponieść przygodzie i doświadczyć razem z Ann pięknej magii ?


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Psychoskok.