piątek, 5 sierpnia 2016

Mia Sheridan - Eden - Nowy Początek

Eden -Nowy Początek to powieść w  której nie jest obce cierpienie , strata , tęsknota a także ból . Po tragicznych wydarzeniach jakie napotkały Arkadie , życie dwoje młodych osób Eden i Caldera bardzo się zmienia . Oboje są myśli że to drugie zgineło .
Eden - znajduje bezpieczny kąt w domu bogatego jubilera gdzie uczy jego wnuczkę gry na fortepianie . 
Calder - toczy walkę z demonami pod opieką przyjaciela z dzieciństwa Xandra . 
Po mału zaczynają żyć bez siebie . Eden poznaje prawdę że jako mała dziewczynka została porwana i udaje jej się odnaleść matkę .  Za to Calder zostaje artystą malarzem . 
Mimo że powoli zaczynają żyć swoim życiem czują jakąś pustkę  do czasu gdy ich drogi  znowu się nie łączą .Czy uda im się żyć blisko siebie ?  Czy są  sobie przeznaczeni ? 
Książka wciągneła mnie jak poprzednia  i szybko ją pochłonełam . 
Autorka bardzo mnie zaskakuje   ponieważ to nie jest pierwsza książka po którą sięgam tej autorki  ,za każdym razem jej styl , jej otwartość mnie zaskakują . 
Autorka m świetny styll pisania  i historia tych dwojga osób jest piękna . 

Książkę polecam z całego serca  a za możliwość przeczytania książki dziekuję wydawnictwu Helion.czwartek, 4 sierpnia 2016

Mia Sheridan - Calder -Narodziny Odwagi

Calder jest to piękna historia o miłości , odwadze i przeznaczeniu . Pokazuje nam jak miłość możę pokonać wszystkie przeciwności .  Caleder to dziesięcioletni chłopiec , poraz pierwszy poznaje ośmioletnią Eden  jest świadomy że dziewczynka która właśnie przed nim stoi ma być w przyszłości żoną przywódcy sekty . 
Calder i Eden nie chcą rezygnować z swoich marzeń i chcą walczyć .
On - odważny Ona - zdeterminowana 
Czy uda im się ta walka o godność , o swoją miłość ? 
Czy będą mogli decydować o swoim życiu ? Jak potoczą się losy Eden i Caldera ? 
O książce słyszałam wiele dobrych recenzji  , lecz ich nie czytałam i powiem wam że nie spodziewałam się jakie uczucia ona we mnie wywoła .
To kolejna książka przy której nie mogę powstrzymać łez . Książka bardzo porusza , ale też rozwala emocjonalnie . Bałam się że jeźeli sięgnę po nią zbyt wcześnie po poprzedniej książce która wywoła spore emocje to nie będę obiektywna w pisaniu recenzji  . Ale ta książka również wywołała we mnie rozwalenie emocjonalne   , czytając Caldera nie ma miejsca tu na nude na chęci przerwania jej  czyta się jednym tchem . 
I ja tak książkę właśnie pochłonełam , nie mogłam się od niej odciągnać .
Książkę polecam z całego serca i napewno będę do niej powracać  bo naprawdę warto . Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Helion.  środa, 3 sierpnia 2016

Wywiad z Dorota Schrammek

Tym razem  chciałabym was  wraz z Grażyną z  Czytaninka na pierwszy wywiad w tym miesiącu który przeprowadziłyśmy z autorką  Dorota Schrammek .


  1. Jak powstała pierwsza część trylogii o Pobierowie?
Pod wpływem impulsu  Mój debiut – „Stojąc pod tęczą” – przeczytała mieszkanka Pobierowa, której nie znałam. Większość czasu spędzała w szpitalach, na leczeniu choroby nowotworowej. Pisała do mnie maile z lecznicy. Podobała jej się moja książka, ale marzyła o powieści, ukazującej w satyryczny sposób polską wieś. Coś jak książkowy film „Kogel – mogel”. Tydzień później ta pani już nie żyła, a ja czułam się … zobowiązana napisać taką powieść, jakby dla niej. I tak narodziły się „Horyzonty uczuć”. Nie przypuszczałam, że po pierwszej części napiszę kolejne. Namówił mnie do tego mój wydawca.

  1. Jak udaje się Pani pogodzić bycie matką, żoną i pisarką?
Czasami wydaje mi się, że nie godzę tych ról… Na pewno jest to bardzo trudne. Staram się być przede wszystkim dobrą matką, ale nie nadopiekuńczą. Moje dzieci muszą być bardzo samodzielne. Odkąd zadebiutowałam, mam wiele spotkań z czytelnikami w bibliotekach i domach kultury, czasami kilka dni pod rząd. Rodzinką zarządza wtedy mój mąż. Maciej jest inżynierem i też ma swoje biuro w domu. Kiedy ja wracam, wyjeżdża on – oczywiście wtedy, kiedy musi.

  1. Wiemy, że marzy się Pani kawiarenka literacka nad Bałtykiem. Planuje Pani spełnić swoje marzenie?
Tak! Marzenie to jeszcze bardziej mnie nurtuje, czyli wnet wezmę się za jego spełnianie. Bo marzenia to nic innego jak cele z terminem wykonalności ;-) Chcę mieć takie miejsce w Pobierowie, w którym będą królowały książki – nie tylko moje, naturalnie. Miejsce, gdzie będą spotykać się pasjonaci książek i rozmów o literaturze. Będzie tam można także spotkać samych autorów.

  1. Niedawno wyszła trzecia część trylogii Pobierowskiej „Wiatr wspomnień”. Czy cieszy się Pani, że tak szybko została przyjęta przez Pani czytelników?
Oczywiście, że tak! Nie ma dla autora nic przyjemniejszego nad statystyki sprzedaży i świadomość, że powieść podoba się tysiącom osób Mam nadzieję, że z każdą kolejną powieścią będzie ich przybywać.

  1. Czy ma Pani plany już na kolejną książkę?


Mam planów na kilka kolejnych książek i nadzieję, że znajdę czas, aby w nich przekazać czytelnikom to, co mi chodzi po głowie i w duszy gra.


6. W 2013 roku była Pani laureatką konkursu „Blogowych bajek” zorganizowanego przez Zieloną sowę i Onet. Jakie to uczucie być wyróżnioną?
Dziwne, szczególnie wtedy, gdy zapomina się o konkursie, na który człowiek wysłał jedną, jedyną bajkę, jaką w życiu napisał. Tak było przynajmniej w moim przypadku. Jakoś nie rajcuje mnie podglądanie rywalizacji, sprawdzanie, ile osób bierze udział w konkursie czy miejsce, które w danym momencie zajmuje się. I tak najbardziej istotny jest wynik końcowy.


7.Czy jest Pani zadowolona ze swoich celów, które postawiła sobie Pani w pierwszej połowie roku?
Tak, prawie wszystkie cele plus kilka dodatkowych, zostało spełnionych. Z przerażeniem patrzę na kalendarz i stwierdzam, że zostało tylko pięć miesięcy tego roku. Niektóre plany trzeba będzie przesunąć na dalsze lata.


8. Jak Pani zaczęła swoją przygodę z pisaniem?
Trzynaście lat temu posłałam swoje opowiadanie do tygodnika „Rewia” i zostało przyjęte do druku. A potem kolejne i kolejne… Jedna redaktorka polecała mnie kolejnej i tak po pewnym czasie współpracowałam z kilkoma redakcjami w kraju. Obecnie piszę opowiadania sporadycznie, skupiłam się na pisaniu książek.

9 Czy ma Pani ulubioną postać literacką?
Nie.

10 . Co denerwuję bądź czego Pani nie lubi u innych?
Nie lubię braku punktualności, pseudo-pokory i dwulicowości.

11.  Czy pisząc lubi Pani mieć obok siebie np. filiżankę ulubionej herbaty czy może coś słodkiego?
W trakcie pisania nie jem, od czasu do czasu parzę kawę. Natomiast gdy wyrobię dzienną normę znaków, na zakończenie dnia pozwalam sobie na lampkę czerwonego wina.

12 . Co lubi Pani robić w wolnych chwilach?
Czytam, spaceruję z dziećmi, gramy w planszówki… Moje wolne chwile są głównie związane z moimi pociechami.

13. Czy jest takie miejsce na świecie, do którego lubi Pani często wracać, z którym wiążą się szczególne wspomnienia?
Moje rodzinne strony, urokliwa gmina Wałcz, pełna zieleni, lasów i jezior. To miejsce, z którym mam wspaniałe wspomnienia, nadal łączą mnie przyjaźnie i bardzo często tam wracam.Autorce serdecznie dziękujemy za poświęcony czas ! :)

Laurelin Paige - Uwikłani Na Zawsze

Alayna oraz Hudson  starają  budować swoje życie oraz związek . Jednak nie zawsze jest kolorowo tajemnice  , niedomówienia a także osoby które są przeciwne ich związkowi dają góre . 
Alayna gdy Hudson się odsuwa postanawia walczyć o ukochanego  . Ale czy poradzi sobie z tajemnicą jaką Hudson ukrywa ?  Jak Alayna odnajdzie się w sytuacji kiedy dowie się prawde ? Odejdzie ? zostanie ?   
Tego wam nie zdradzę !  Przekonajcie się sami bo naprawdę warto ! 

Powiem wam że miałam kilka scenariuszy pod koniec książki  , ale takiego scenariusza się nie spodziewałam . 
Uwikłani Na Zawsze jest to ostatnia część trylogii o Alayny i Hudsona . Po przeczytaniu wszystkich części jestem totalnie rozwalona emocjonalnie  i tego nie da się szybko poskładać  , nie zapokaja to mojego serca że to ostatnia część . 
Ale cieszę się że je wybrałam bo to naprawdę świetna trylogia i zostanie w moich myślach i sercu na długo .  
Przyznam się wam że w trzeciej części nie obyło się bez chusteczek ! nie często płacze przy książkach ale jak płacze to książka zawsze zostaje w moim serduchu . 

Niedługo ukaże się książka Hudson , która jest  kontynuacją gorącego romansu między Alayną i Hudsona widziany jego oczami . I powiem wam czekam cierpliwie ale nie wiem czy wytrzymam . 

Za możliwość przeczytania trzeciej części Uwikłanych dziękuję Wydawnictwo Kobiece  , dziękuję za zaufanie jakie mi daliście :) wtorek, 2 sierpnia 2016

Zalotny Tag KsiążkowyDziś chciałabym was zaprosić do Zalotnego Tagu Książkowego , do którego zostałam nominowana przez moją blogową koleżankę :  Czytaninka - Dziękuję za nominację i przeraszam że dopiero teraz ją zauważyłam ! :) 


Faza 1


Zauważenie - książka, którą kupiłam ze względu na okładkę. 

książkę kupiłam z powodu okładki przyznaję się dlaczego ? bardzo mi się spodobała i szczerze że po przeczytaniu książki zauroczyła mnie i nie żałuję tego wyboru :)

Faza 2

Pierwsze wrażenie - książka, którą kupiłam ze względu na opis

Książkę kupiłam ze względu na opis książki po czym po przyjściu do domu siadłam i zaczełam czytać i wiecie jaka była moja reakcja ? że czekam na dalsze takie książki i że to był strzał w dziesiątkę 

Faza 3 

Słodkie słówka - książka ze świetnym stylem pisania
K.N. Haner ma  bardzo świetny styl pisania  , nie mogę powiedzieć że ją przeczytałam a raczej że ją wchłonełam odrazu ! 

Faza 4 

Pierwsza randka - pierwszy tom serii, który sprawił, że miałam ochotę od razu zabrać się za kolejne

Książka odrazu mnie zaciekawiła i skłoniła do tego by  przejść do kolejnych części , na szczęście miałam odrazu pod ręką kolejną część a na trzecią długo nie musiałam czekać :) 

Faza 5 

Nocne rozmowy telefoniczne - książka, przy której ostatnio zarwałaś noc

Dosyć często ostatnio zarywam nocki  by czytać książki , ale ostatnia noc którą zarwałam nocke jest właśnie trzecia część Uwikłanych .

Faza 6 

Zawsze w myślach - książka, o której nie mogę przestać myśleć

Książke przeczytałam kilka miesięcy temu ale w dalszym ciągu nie mogę o niej zapomnieć i chyba tak już pozostanie :)

Faza 7 
  
Kontakt fizyczny - książka, którą kocham za towarzyszące uczucia
 
Książka rozwala emocjonalnie i dlatego stawiam ją  na pierwszym miejscu . Śmiało mogę powiedzieć że osoba od której dostaję swoją dawkę emocji to zdecydowanie K.N. Haner 

Faza 8 
Spotkanie z rodzicami - książka, którą chcę polecić rodzinie i znajomym

Zdecydowanie to jest książka z , którą mogłabym się powiedzielic z rodziną a także z zjaomymi 

Faza 9 
Myślenie o przyszłości - książki, które będę czytała jeszcze nie raz


Jest dużo takich książek do których będę chciała nie raz powrócić a to chyba jedne z nich :)

Faza 10 
Dzielenie się miłością - nominacje:

Ola - Stan: Zaczytany 
Agnieszka -  Recenzje Agi
Karolina - Lottaczyta