sobota, 27 maja 2017

Nathanael Johnson - Sekrety Roślin i Zwierząt w miejskiej dżungli

Odkryj fascynujący świat przyrody, która cię otacza.

Wszystko zaczęło się, kiedy Nathanael Johnson postanowił nauczyć córeczkę nazw wszystkich drzew, które mijali w drodze do przedszkola w San Francisco. Mały projekt zmienił się w wielką przygodę, której celem było odkrycie ciekawostek dotyczących okolicznej fauny i flory. 
Często nie zdajemy sobie sprawy, że natura jest naszym nieodzownym towarzyszem. Mieniąca się różnymi barwami i czarująca nieprzewidywalność potrafi wedrzeć się nawet w świat betonowej dżungli. 

Wystarczy dobrze patrzeć. Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli " Uchylają rąbka tajemnicy z życia zwierząt i roślin zasiedlających pobliskie parki, sekwery i drogi. 
Ta książka jest bardzo dobra, czytelnik może dużo z niej wynieść, dużo ciekawych informacji o mrówkach, ślimakach czy chwastach. 

Książka jest bardzo przyjemna, interesująca, dobrze się ją czyta, a co najważniejsze pochłania w bardzo dobry sposób swojego czytelnika.
Szczerze powiem, że nigdy nie sądziłam, że sięgnę po taki rodzaj książek, ale gdy zaproponowano mi ten egzemplarz podjęłam się przeczytania książki. I powiem wam, że nie żałuje, to była naprawdę dobra decyzja,  cieszę się, że miałam okazję przeczytać tą właśnie książkę.

I zachęcam was do sięgnięcia po Sekrety Roślin i Zwierząt w miejskiej dżungli na pewno nie pożałujecie, a może wręcz przeciwnie zaczniecie polecać znajomym ?

Może was wciągnie tak, że będziecie chcieli czytać po raz kolejny i kolejny ?
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu  Vivante oraz Kobiece.


czwartek, 25 maja 2017

Michał Krupa - Miłość do trawy

Latem kusi zielenią, aby na jesień przybrać kolor opadłych liści. Zimą przykrywa ją białą pierzyną śniegu, ale wiosną odradza się na nowo.

Trawa- depczemy po niej codziennie. Trudno więc wyobrazić sobie, że może być czymś więcej, niż tylko rośliną. Trudno, ale jak się okazuje, jest to możliwe.
Krzysztof został wyróżniony przez Matkę Naturę: otrzymał dar porozumienia się z trawą. Pewnego dnia, podczas tego osobliwego doświadczenia, poznaje piękną Monikę. Od tego czasu nic już nie będzie takie jak przedtem. Kluczowym elementem staje się sen bohatera, który motywuje go do odkrywania tego, co nieodkryte i poszukiwania odpowiedzi na nurtujące go pytania.
Na czym opiera się ta niezwykła relacja mężczyzny? Czy pełne zjednoczenia pierwiastka ludzkiego i pierwiastka natury jest możliwe? I w końcu-jaki będzie finał tej zaskakującej historii?Przyznam się wam, że książka jest niezwykła, pełna tajemniczości.

Często zadaje sobie pytanie, gdy wybieram egzemplarze do recenzji, dlaczego właśnie ta książka, czy będzie ona dobra ? Jakie będą moje wrażenia po przeczytaniu ?
Ta powieść mnie bardzo w pozytywny sposób zaskoczyła, jest przyjemna, lekka, dobrze się ją czyta, i bije z niej taka dobra energia.

Z twórczością Michała Krupy spotykam się poraz pierwszy, ale z jakim przytupem! Naprawdę autor w bardzo ciekawy sposób opowiada historię Krzysztofa. Posiada również taką nutkę świeżości w powieści. Do ostatniej strony siedziałam na szpilkach, by dowiedzieć się, jaki będzie finał powieści.

I tu pojawia się również zaskoczenie, ale jak to ? ale dlaczego ? Sama cieszę się, że miałam przyjemność przeczytać Miłość do trawy.

A wy już sięgnęliście po tą powieść ? Czy może dopiero macie w planach ?

Polecam z całego serca i chyba jeszcze raz po nią sięgnę : ).

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Psychoskok.

wtorek, 23 maja 2017

Magdalena Kozioł - 52 Kolory Życia tom 6

W tomie VI poznajemy nowego bohatera - Rafała. Jego postać zaintryguje zarówno Sally, jak i czytelników. Orzechowy, brązowy, mleczny czy porcelanowy, to kolory, które ubarwiają perypetie Sally w tym tomie. Historia nabiera rumieńców, ponieważ bohaterka odkrywa nowe oblicze miłości. A czy odnajdzie nareszcie szczęście?

 Odpowiedź na to pytanie przyniesie kolor herbaciany i przepełniony rozkoszą - miodowy.


W powieści 52 Kolory Życia spotykamy prawdziwą miłość oraz romantyczny seks, który jest przepełniony uczuciami i doznaniami dwojga ludzi.

Tom szósty jest to przedostatni tom serii 52 Kolory Życia, w której niezwykłą historię poznajemy Sally i Jacka. 

Jednym z najbardziej lubianych przeze mnie elementów w seri jest to, że autorka używa kolorowych, pięknych i emocjonalnych opisów.

52 Kolory życia jest to opowieść piękna, prawdziwa i zarazem uczuciowa historia o sile kobiecości, podejmowaniu życiowych decyzji, poszukiwaniu szczęścia oraz miłości.


Powieść pisana jest emocjami oraz zobaczyć możemy jak nieprzewidywalne jest życie. Książkę nie tylko przyjemnie się czyta, lekko cała seria jest wciągająca, którą możemy przeczytać dosłownie wszędzie.

Zachęcam do zapoznania się z całą serią 52 Kolory Życia na pewno nie pożałujecie, że sięgnęliście po nią.
Za możliwość przeczytania ksiażki dziękuję autorce.

poniedziałek, 22 maja 2017

Anna Crevan Sznajder - Papierowy Księżyc

Papierowy Księżyc jest powieścią, która daje swojemu czytelnikowi wiele różnych emocji podczas czytania. 
Ukazuje nam jak jedna decyzja nie koniecznie dobra podjęta pod wpływem chwili, może zmienić nam całe życie. 

Zdrada jest czymś niewybaczalnym, okrutnym Czy Ann zdoła sobie poradzić z tak dużą traumą ? 

Możemy zobaczyć, że nie zawsze wielka miłość przetrwa wszystko, nieraz pojawiają się chwile oraz ludzie, którzy mogą wywrócić nasze życie nie odwracalnie i nie zawsze jest to dla nas dobre. 

Każda osoba w życiu nie koniecznie dobra dla nas czegoś nas uczy i tak jest w przypadku Ann. Ale jaką lekcje wyniesie Ann ?

Powieść jest przepełniona cierpieniem, bólem, lecz trzeba ponosić konsekfenkcje własnych wyborów. 

Niestety nikt nie może cofnąć czasu. Czy Ann zdoła naprawić to, co się stało ? 
Papierowy księżyc przyjemnie się czyta, należy on do lekkich lektur. Powieść jest kruciótka, lecz bardzo emocjonalna, wzruszająca.

Twórczość Anny Crevan Sznajder na długo pozostanie w naszych głowach. 

Książkę możemy dostać na razie tylko u autorki, a kupując wydanie Papierowy Księżyc wspieracie wydanie Niczyjej.


A ty sięgniesz po Papierowy Księżyc ? 

Jest to bardzo ciekawa powieść, warta przeczytania.
niedziela, 21 maja 2017

Magdalena Kozioł - 52 Kolory Życia tom 5

V tom powieści podkręca temperaturę burzliwej historii o miłości Sally i Jacka. Bohaterka podejmuje ważną decyzję, którą dyktuje jej rozsądek. Dni Sally wypełniają melancholijne uczucia i między innymi takie kolory życia, jak: śliwkowy, waniliowy,cynamonowy,, kasztanowy czy żółty. Okaże się też, czy Aneta wyzdrowieje.Historia Sally jest niezwykła , każdy z nas myśli, że całe nasze życie składa się tylko z dwóch kolorów , czyli białego i czarnego. I tu chciałabym was przekonać, że jednak się mylicie , że życie składa się z dużo, dużo więcej . 

Seria 52 Kolory Życia wciąga od pierwszego tomu , od pierwszych chwil . Jest to powieść pełna miłości , namiętności oraz zdrady. Ta książka pokazuje nam, że nasze życie nie koniecznie musi być czarno białe , że możemy mieć życie pełne kolorów . 

Jest to piąty tom niezwykłej historii Sally i Jacka, w której łączą się chwile te dobre i te złe . Jak potoczy się ich dalsze życie ?
W powieści 52 Kolory Życia to niesamowicie barwny i emocjonujący cykl o życiu, każdej z nas .

To naprawdę dobra seria . Mam nadzieje, że za jakiś czas seria wyjdzie w większej ilości egzemplarzy i już nie jako biały kruk , który dostaniemy u autorki , tylko taki który kupimy w wydawnictwie czy w każdej księgarni, czy stacjonarnej, czy tej internetowej. Cieszę się, że mogłam zapoznać się z twórczością autorki oraz piękną serią , która by nie wyszła, gdyby autorka nie postanowiła spełnić swoich marzeń i nie zrobiłaby to za wszelką cenę.
Dlatego z przyjemnością polecam wam całą serię 52 Kolory Życia , nie zwlekajcie z przeczytaniem tej serii.
Za możliwość przeczytania ksiażki dziękuję autorce .