piątek, 11 listopada 2016

Roxana Bowgen - Współczesna Boginii

Życie Roxany Bowgen jest niezwykłe, jest pełne podróży. 

Wychowywała się w Peru, dorastała w Beverly Hills , a obecnie mieszka w Connecticut. Jest zapaloną podróżniczką i żądna przygód , która zdążyła zwiedzić pół świata. Gdy przyjechała do Stanów Zjednoczonych nie znała języka, a mimo to poradziła sobie. Pośredniczyła w obrocie nieruchomościami (tzw. handlem) , organizowała programy dla krajów Trzeciego Świata. Życie jej nie rozpieszczało, nie bała się zaczynać od nowa . Porównuje się do kwiatu agapantu , zwanego także lilią kwiatu, który przy odrobinie pielęgnacji zakwita dosłownie wszędzie .


Książka jest po części biografią autorki , a zarazem przewodnikiem, który uczy nas jak zmienić podejście do świata, a także do ludzi . 

Dzięki książce dostrzegamy, że życie nie zawsze jest łatwe , łaskawe i czasem musimy mieć przez pół życia pod górkę, by potem móc cieszyć się chwilami dobrymi . Współczesna bogini na samym początku mnie nie przekonywała , lecz nie dałam za wygraną czytałam dalej i z każdą kolejną kartką bardziej mnie do siebie przyciągała . W książce zaciekawiło mnie też to jak autorka , wychodzi do czytelnika z pytaniami, na które możemy w książce odpowiedzieć ( w wybranym miejscu ) . Książka bardzo interesuje czytelnika z każdą stroną na początku może wydawać się trochę nudna , lecz później przekonujemy się, że tak nie jest i że to jest całkiem ciekawa książka .Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Kobiece .

wtorek, 8 listopada 2016

Laurelin Paige - Znajdź mnie - Przedpremierowo

Gwen Anders rozpoczyna pracę w klubie The Sky Launch, by zapomnieć o swojej dręczącej przeszłości i rozpocząć nowe życie. Okazuje się, że zamknięcie starych kart i rozegranie nowych nie jest takie łatwe. Jak wykreślić ze swojego życia, pamięci JC-mężczyznę, który nie tylko dał szczęście, lecz nauczył nowej definicji „miłość „? Gwen jest świadoma, że zakochanie się w JC było takim zakazanym owocem. Teraz stara się robić wszystko by stracić ukochanego, ale też obawia się, że rozpoczęcie nowego życia nie będzie najprostsze i nie będzie mogła żyć normalnie. Czy jej się to uda ?

Czy powinna dalej łudzić się nadzieją z uczucie przetrwa odległość ?


Seria Połączeni jest to kolejna niezwykła historia dwojga ludzi i zakazanej miłości.

Znajdź mnie jest to drugi tom emocjonującej, a także zmysłowej serii. Kolejny raz jestem rozwalona na małe kawałeczki emocjonalnie po twórczości Laurelin Paige.

Lubię jak książka mną zawładnie, wciągnie w swój świat, i pozwoli przeżywać historie z każdym z bohaterów, tak właśnie to robi Laurelin Paige. Osoby, które czytały twórczość Laurelin Paige wiedzą, że  autorka pisze same emocjonujące i rozwalające czytelnika książki. Ta seria jest podobna dużo w niej emocjonujących scen, tych dobrych i tych złych , ale zdecydowanie przeważają te dobre. Szczerze to nie wiem, czy zdołam wytrzymać do kolejnej części. Zapraszam wszystkich po sięgniecie po Znajdź mnie a szczególnie tych, którzy nie boją się zostać rozwalonymi malutkie kawałeczki przez drugą część Połączonych.
Ta seria nie tylko was rozpali do namiętności, zmysłowości ona także wam pokaże jak czasami ciężko jest wybierać między tym, co mówi serce a tym, co mówi rozum. Tak jak w poprzedniej części Uwolnij mnie znalazło się u mnie bardzo dużo pytań, na które w części uzyskałam odpowiedź a na niektóre muszę czekać. Autorka nie boi się pisać odważnie, miłość, namiętność, emocjonujące bardzo niektóre wydarzenia sprawiają, że chcemy czytać więcej i więcej o bohaterach. Chcemy poznać ich najskrytsze pragnienia, marzenia i wejść do ich głowy spojrzeć jak oni widzą to swoimi oczami. Każdy, kto sięgnie po serie Połączeni czy poprzednią serie autorki Uwikłani przepadnie bez powrotu i zakocha się w niej.Premiera : 25.11.2016 


Za   możliwość przeczytania książki dziękuje wydawnictu Kobiece

niedziela, 6 listopada 2016

Aneta Krasińska - Szukając Szczęścia - Book TourPoznajemy młodą niepracującą matkę Malwinę , jej świat runął, gdy usłyszała diagnozę swojej malutkiej córki Dagusi zespół Pierre a' Robina . Malwina mimo przeciwności losu się nie poddaje , jest samotnie wychowywyjącą niepełnosprawne dziecko matką . Stara się iść z podniesioną głową i cieszyć się z każdego dnia i coraz to nowszych postępów swojej córeczki . Kobieta codziennie odbudowuje w sobie chęć i walkę do życia dla siebie i swojej małej córeczki . Malwina i Dagusia zostały odtrącone przez ojca dziewczynki a w tym samym pozbawione miłości , troski , wsparcia, a także bezpieczeństwa , który tak bardzo ze względu na stan zdrowia potrzebują obydwie .

Książka mówi nam o prawdziwym życiu . Porusza dobry temat , życia rodzin gdzie pojawia się w domu niepełnosprawność . W książce się zakochałam i cieszę się, że mogłam ją przeczytać dzięki book tour zorganizowanego u Literacki Świat Cyrysi

Jak każda książka wzbudza dobre, jak i te złe emocje , lecz w szukając szczęścia górują same dobre. 

Przyjemnie mi się czytało książkę i powiem wam, że bardzo mnie zaciekawiła i żałuje, że tak szybko się skończyła .Mithell Kriegman - Być Jak Audrey Hepburn - Przedpremierowo

Lisbeth młoda dziewczyna uciekająca od codziennej monotonni , zafascynowana autorką Audrey Hepburn marzy o lepszym życiu . Gdy pewnego dnia dostaje wiadomość od swojej przyjaciółki Jess, która odbywa staż w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku chodzi z głowa w chmurach . Odbędzie sietam wydarzenie modowe Met Gala z nowojorskimi śmietankami towarzyskimi , zostanie wystawiona także legerdalna kreacja Givenchy'ego w której w filmie " Śniadanie u Tiffaniego " miała na sobie właśnie Audrey Hepburn .
Gdy przy pomocy Jess , Lisbath przymierza sukienkę część osób bierze ją za elegancką celebrytkę i tym samym zostaje uznana za kogoś kim nie jest .
Wkrótce Lisbath przekonuje się że jej nowe życie , tak różne od poprzedniego nie jest całkiem takie kolorowe jak sobie wyobrażała . A ludzie z jej otoczenia mają wobec niej podejrzane zamiary .

Książka opwiada nam jak młoda  , ambitna dziewczyna chce podążać za swoimi marzeniami , 
nie chce swojego nudnego codziennego życia. Ale czy wyjdzie to jej na dobre? 
Książkę bardzo się dobrze czyta , ja sama się nią w jakiś sposób zachwyciłam . Poświęciłam na nią pół piątku i cała sobotę i  nie żałuje bo warto było  , bo książka jest naprawdę dobra . Każdy z nas chce podążać za swoimi marzeniami , celami  tak jak główna bohaterka. Lecz nie zawsze jest tak kolorowo  jak nam się wydaje . Książka jest wart uwagi czytelnika . I  jestem tego pewna że kto po nią sięgnie nie będzie chciał sie z nią rozstać i nie będzie sobie wyobrażał swojej biblioteczki bez tej właśnie książki . Książkę mogę wam polecić w stoo procentach bo ja sama się nią zachwyciłam i bardzo mi się spodobała napewno nie raz jeszczę po nią sięgnę i na długo pozostanie w mojej pamięci . Ja nie wiem jak to się dzieje że ostatnio sięgam po same dobre książki . A wydawnictwo Kobiece właśnie takie wydaje .Premiera :  18.11.2016  !!


Za możliwość przeczytania książki przed premierą dziękuję wydawnictwu Kobiece .