piątek, 6 października 2017

Katy Evans - Ladies Man

Facet,

        Który

            Na Pewno 

                   Nie Spodoba Się

                             Twojej Mamie                                                          Gorące uczucie,

                                                       od którego nie ma ucieczki

To mężczyzna, z którym nie chodzi się na randki.

To mężczyzna, przed którym ostrzegała cię mama.

Typowy facet na jedną noc.Tahoe Roth, najlepszy przyjaciel Malcolma Sainta, jest prawdziwym podrywaczem o twarzy anioła i duszy diabła. Jednym spojrzeniem powoduje przyspieszone bicie serca, a seks traktuje jak lekarstwo na wszystko. Przez jego łóżko przewinęło się wiele kobiet i w najbliższym czasie wcale nie planuje tego zmieniać.Gina w obecności Tahoe woli zachowywać się ostrożnie. Odrzuciła go, tak jak kiedyś on odrzucił ją. Ustalili zasadę-tylko przyjaźń. Mimo skrywanego głębokiego uczucia dziewczyna jest przekonana, że nie mają szans, by kiedykolwiek być razem. W końcu uświadamia sobie, że jedyny mężczyzna, którego najbardziej pragnie to ten, którego nie może mieć.Czy pożądanie weźmie górę i przekroczą granice,

które sami wyznaczyli?


Katy Evans powraca do nas z książką, która wywróci wiele serc do góry nogami. 

Powieść emocjonująca, kipiąca pożądaniem, seksem, wzruszająca, tajemnicza. Ladies Man rozwala emocjonująco serca swoich czytelniczek na bardzo drobne kawałeczki, uda się je poskładać? Na pewno każda czytelniczka na swój sposób to zrobi. A ja ? Przyznam się szczerze, że nie wiem, kiedy moje serce zostanie poskładane z drobnych kawałeczków w całość nie wiem, kiedy i jaka powieść to zrobi, cierpliwie zamiar mam czekać.
Warto było czekać na tą powieść, warto było spędzić całą noc przy niej. Ona pochłania, ona elektryzuje, hipnotyzuje. 

Wydawnictwo Kobiece, nie przestaje mnie zaskakiwać, kiedy następna tak dobra powieść? 
Jaka rola jest Sainta w tej powieści? Nie zdradzę wam tego ! O tym jaką role Malcolm Saint odgrywa w tej powieści musicie sami się przekonać. Zdradzę wam, tylko że naprawdę warto jest zakupić tę powieść do swojej biblioteczki i po nią sięgnąć. Nie zawiedziecie się z pewnością na niej. A i uprzedzam, gdy sięgniesz po Ladies Man po skończeniu nie będziesz już tą samą osobą. 

Już dawno nie byłam tak rozwalona emocjonalnie podczas czytania książki, a po skończeniu dalej mam wrażenie jak bym nie przestała jej czytać. Z pewnością na długo nie zapomnę tej powieści. Już nie mogę się doczekać aż będę miała w rękach kolejny tom Womanizer. 

Z wielką przyjemnością polecam wam Ladies Man, to książką, którą musisz mieć na swojej półce w biblioteczce.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Kobiece.czwartek, 5 października 2017

Anna Emilia Matracka - Życie poezją myśli i słowa

                         „ Wspomnienia


              Ta sama chwila w życiu się nie zdarza

               A burza nie zawsze grzmotem poraża

               Te same dni nie tak pełne są szczęścia

                Łąka na lato staje się piękniejsza

                 Ptaki nie lecą tą samą drogą

                 Kwiaty bez wody istnieć nie mogą

Czym jest poezja ? Czy jest łatwa ? Dlaczego nie każdy po nią sięga? Dlaczego tak trudno ją zrozumieć? Co mi da, że przeczytam jak nie zrozumiem? Do czego mnie to zaprowadzi?
To najczęściej zadawane pytania przez osoby, które chcą sięgnąć właśnie po poezje a się boją. Czego ? Zazwyczaj, że, nie zrozumieją to, co przeczytają, że się ją trudno czyta, a przecież to raptem kilka wersów.
To prawda to czasem kilka wersów, a czasem kilkanaście, lecz pisane emocjami, uczuciami, które autora w danym momencie nie opuszczały. Czasami pisane z radością, czasami ze smutkiem a czasami z melancholia. Poezja nie jest łatwa, nie należy także do tych najbardziej i częściej sięganych. Każdy wiersz skłania czytelnika do przemyśleń, do smutku czy radości, skłania swojego czytelnika do przemyśleń nad sensem życia, miłości.
Mnie samej, czasami jest trudno sięgnąć po poezję, ale gdy za oknem pojawia się zimy, deszczowy jesienny wieczór, łatwiej jest siąść pod kocem z kubkiem kawy czy herbaty i zatracić się w poezji.

Wspomnienia, jest to wiersz przeniesiony z okładki, dlaczego właśnie zaczęłam recenzje od tego wierszu? Przyznam się wam, że wzbudził we mnie dużo emocji tych dobrych i tych złych dlatego postanowiłam, że właśnie nim zacznę.
Wiem, że nie każdy z was zdecyduje się po sięgniecie poezji. Ale chciałabym każdego z was zachęcić do czytania tomików poezji, naprawdę dowartościowują nasze życie.

Za możliwość przeczytania książki/tomiku dziękuję wydawnictwu Psychoskok.

środa, 4 października 2017

Anna Łacina - Telefony do przyjaciela

Jedna nie wyobraża sobie życia bez sportu, świetnie pływa i żegluje, druga woli szachy i komputer. Jedna flirtuje i łamie serca, druga wstydzi się swojej dysleksji.

Dwie siostry, dwa charaktery...jeden chłopak.
I nic nie jest takie, jakie wydawało się na początku.

Dlaczego Marzena nie lubi schodów? Komu śnią się syreny i co może się wydarzyć latem na jeziorze ?

Telefony do przyjaciela, jest to powieść jak dla mnie za dużo skomplikowana, ale przyciągająca swojego czytelnika. Przyznam się, że świetnie się ją czytało, jest dobrze napisana, ale niektóre skomplikowane relacje, wątki mnie przerażały, co nie znaczy, że są w powieści one na minus, wręcz przeciwnie.
Jest to zdecydowanie powieść, emocjonująca, wciągająca, tajemnicza! O tak i to w dużym stopniu tajemnicza.

Jest to moja druga przygoda z twórczością Pani Anny Łaciny, przyznam się wam, że z każdą powieścią coraz bardziej autorka mnie zaskakuje, na plus oczywiście. Mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję, by przeczytać, powieść autorki. 

Z przyjemnością polecam wam powieść Telefony do przyjaciela. Dlaczego ? 
Dlatego że, jest to świetna powieść, przy której spędzisz miły jesienny wieczór, dlatego że, jest to kolejna świetna powieść polskiego autora, która przyciąga swojego czytelnika, a także pozwala „ wejść” mu do powieści i przeżywać wszystko to co główni bohaterowie. Dlaczego? Ponieważ, warto sięgnąć po polskie powieści, warto odskoczyć od takiej swojej skoczni czytelniczej i przeczytać coś nowego, innego.

Dlatego z przyjemnością wam ją polecam oraz zachęcam, by częściej właśnie czytać polskich autorów/ autorki. Bo my, też mamy świetne książki, powieści, nie tylko autorzy za granicą umią pisać coś dobrego.

Za możliwość przeczytania dziękuję autorce oraz wydawnictwu Nasza Księgarnia.