sobota, 24 grudnia 2016

Magdalena Piotroswka - Jesteś moim niebem

Jesteś moim niebem jest to historia opowiadająca o najgłębszych i najtrudniejszych emocjach, z którymi zmaga się córka po przedwczesnej utracie matki. Gdy od lekarza z ust wychodzą słowa  nowotwór płuc  to dla chorego i jego najbliższych jest wyrok .... śmierci oraz czekanie na tzw. egzekucje. Główna bohaterka po tych słowach poddaje się wątpliwością w wszystko, co wierzyła, a także co dawało jej poczucie bezpieczeństwa. Dopada ją także wielki gniew oraz przerażająca bezradność.Książka Jesteś moim niebem jest dramatyczną wędrówką. Pojawiają się pytania trudne, o sprawy, rzeczy najistotniejsze, na które w części dostajemy odpowiedź a w części nie. Książka jest bardzo trudna, porusza bardzo trudny temat, który w większości ludzi wzbudza temat tabu. A u rodzin dotkniętych tą diagnozą ból, cierpienie, niepewność, a w późniejszych chwilach, dniach nadzieje co przyniesie kolejny dzień, tydzień, miesiąc a może nawet rok.

Jesteś moim niebem jest bardzo wzruszającą książką, pełną wątpliwości, pytań, oraz nadzieję. Przy tej książce bardzo trudno było mi opanować łzy, za dużo pojawia się w niej rozczarowania oraz bólu. Cieszę się, że miałam okazję ją przeczytać, ponieważ przybliżyła mnie do zobaczenia z innej strony osób, które chorują na nowotwory. My widzimy tylko jak nasi znajomi , a także najbliżsi się zmieniają, jak wypadają im włosy, jak niszczy ich chemia. Z czystym sercem, polecam wam  książkę, naprawdę warto ją przeczytać. Nawet poryczeć przy niej.


Za  możliwość przeczytania książki dziękuję Busines and culture. 

piątek, 23 grudnia 2016

Monika Marin - Kroniki Saltamontes - Tajemnicze Bractwo

Tajemnicze bractwo jest to kontynuacja losów dwójki chłopców Adama i Aleksa. W tej historii przewijają się motywy drogi miłości, magi, a także sporej tajemnicy. Jesteśmy świadkami jak wiara nastolatków potrafi przenieść góry ,a ich buntownicza miłość nie mieć barier. Jak potoczy się ciekawość chłopców ? Jakie przygody ich czekają ? Czego doświadczą w nowych podróżach ?
Po raz kolejny mogłam być świadkiem niezwykłych przygód Adama i Aleksa. I cieszę się, bo będzie kolejna cześć i już się nie mogę jej doczekać. Monika Marin poprzez swoją opowieść oraz ilustracje w książce potrafi przenieść nas w niezwykły czas, świat. Tu rzeczywistość miesza się z fikcją w głowie czytelnika. Ponownie podczas czytania pojawił się ten błysk w oku i uśmiech na twarzy. Autorka potrafi zawładnąć swoim czytelnikiem w ten dobry sposób. Cieszę się, że miałam okazję się zapoznać z twórczością Moniki Marin. Już ni mogę się doczekać dalszych ich losów.


Polecam z całego serca oba tomy Kronik Saltamontes , spędzicie bardzo miło czas przy nich, na pewno nie pożałujecie, że sięgnęliście po te niezwykłe tomy.
Przy Kronikach Saltamontes nie tylko doświadczysz zaciekawienia, ale także pięknych przygód, mocnej przyjaźni, a także początki pięknego uczucia zwanego miłością.

Mam nadzieję, że autorka długo nie będzie kazać czekać swoim czytelnikom na trzecią część przygód Adama i Aleksa.

A Ty czy sięgniesz po Kroniki Saltamontes ? Czy pozwolisz się przenieść w niezwykły świat przygód, przyjaźni, miłości ?

Czy pozwolisz sobie na zagoszczenie na choćby chwilkę w świecie Aleksa i Adama ?

Zapraszam do sięgania po Kroniki Saltamontes są nie tylko dla dzieci, młodzieży, ale także też dla nas dorosłych.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce .

czwartek, 22 grudnia 2016

Mateusz Bajas - Dwie Świątynie

Dwóch nieznających się mężczyzn. Co ich połączy ? Los sprawia, iż ich drogi się przetną. I to dosłownie się przetną. Zwykłe zderzenie na chodniku sprawia, iż nadchodzą zmiany dla obu bohaterów. Ale czy na pewno będą one dobrymi zmianami ? Czy sukces w biznesie, jak i na scenie Hip-Hopowej może przynieść ból, rozczarowanie ? Jak zmieni się życie głównych bohaterów ? Czy można wyjść z najczarniejszych rzeczywistości ? Czy uda się bohaterom wziąć życie w swoje ręce ? 

Ja wam niestety tego nie zdradzę, by się dowiedzieć więcej o głównych bohaterach zapraszam do sięgnięcia dwóch świątyń.
Dwie świątynie , to dwie różne historie, dwa odmienne życiorysy, a także patrzenie na świat. Jedno miasto współczesna Łódź.


Dwie Świątynie to książka z dwoma niezwykłymi historiami. Długo nie mogłam się zebrać by przeczytać tę książkę, nawet nie wiem dlaczego. Bardzo w miły sposób ta książka mnie zaskoczyła. Nie tylko wchłonęłam ją jednego dnia, ale chce ją jeszcze czytać, mimo że się skończyła. Książka wzbudza bardzo fajne emocje , dobre emocje przede wszystkim . Mateusz Bajas posiada bardzo ciekawy styl i przede wszystkim ciekawie pisze . Nie boi się łączyć tak różnych , odmiennych życiorysów głównych bohaterów . Mam nadzieje, że jeszcze nie raz będę mogła przeczytać książki Mateusza Bajas. Mnie urzekła książka , historie w niej przedstawione . A czy wy pozwolicie się urzec ? Sięgniecie po książkę Dwie Świątynie ? Ja osobiście polecam wam książkę i z pewnością nie raz , nie dwa do niej powrócę .

                      Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Nova Res. 

Anna Sakowicz - Niedomówienia

Poznajemy główną bohaterkę Jankę, czterdziestolatkę, która żyje zupełnie po swojemu. Janka jest współwłaścicielką drukarni, nie posiada ani męża, ani dzieci, kocha swoją pracę.

Kobieta każdą wydrukowaną książkę ze swojej drukarni, zawsze zostawia na pomniku Gutenberga w Gdańsku.

Pewnego dnia w tym niezwykłym miejscu znajduje tajemniczą fotografię, przez którą ktoś zaczyna z kobietą grę. 
Czy Janka odgadnie kto zostawił fotografię ? Jak odmieni się jej życie ?Niedomówienia jest to niezwykłą opowieść o kobiecie, która kocha swoją pracę, a także robi to z pasją . Anna Sakowicz poraz kolejny udowadnia jak potrafi dobrze pisać . Po raz kolejny zabiera mnie w podróż ze swoimi bohaterkami w piękny sposób . Niedomówienia jest bardzo ciekawie, a także świeżo napisana . Lubię czytać książki gdzie są pewne niejednoznaczne sytuacje , niepewności . Jankę czytelnika ( a przynajmniej mnie ) łączy jedna rzecz , miłość do książek .

Autorka swoim zakończeniem zostawia jakąś otworzona bramkę , furtkę , która działa na dość dużej wyobraźni czytelnika . Swoją książką potrafi wiele namieszać w głowie czytelnika . Książka Niedomówienia jest książką wędrującą po czytelnika głowie przez dłuższy czas po jej zakończeniu . 
Bardzo lubię sięgać po twórczość Anny Sakowicz , ponieważ daje swoim bohaterkom bardzo trudne wybory , w podjęciu decyzji na całe życie . Nie tylko bardzo dobrze pisze , świeżo tak jak już wspomniałam wcześniej , lecz pozwala wejść do świata głównych bohaterek i przeżywać z nimi ich życie 
Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce .

środa, 21 grudnia 2016

Monika Marin - Kroniki Saltamontes -Ucieczka z Mroku

Kroniki Saltamontes, Ucieczka z mroku jest to opowieść o dwóch niezwykłych chłopcach z sierocińca Aleksie i Adamie.

Aleks-posiada nieprzeciętną inteligencje.

Adam-ma inżynieryjne umysł.


Chłopcy konstruują maszynę do produkcji szczęścia, której powierzają swoje sekrety. Adam i Aleks posiadaj wspólne marzenie o odnalezieniu domu, a także o niezwykłych przygodach. Gdy w średnioczwiecznych podziemiach odnajdują tajemnicze księgi, nie są świadomi jak to zmieni ich życie. Od tej pory przypadają się im sytuację pełne emocji, a także niebezpieczne. Czy chłopcy przeprawią się przez Europę ? Czy trafią do miejsca, które wspólnie wylosowali ?Ta opowieść nie jest tylko skierowana dla dzieci i młodzieży, a również jest dla dorosłej części czytelników. Jest pełna przygód, emocji . Powiem wam, że takiej frajdy podczas czytania dawno nie miałam . Aby wejść głębiej w losy Adama i Aleksa po przeczytaniu książki sięgam od razu po audiobooka i przepadłam . Od razu mam ochotę przeczytać kolejną część losów tej dwójki . Nie żałuje czasu spędzonego z powieścią Moniki Marin . Autorka przenosi nas w niezwykły świat prawdziwej przyjaźni, a także gdzie marzenia się spełniają . Także rysunki w książce potrafią nas bardziej przenieść w świat chłopców .

Za  możliwość  przeczytania książki i przesłuchania audiobooka dziękuję autorce .

niedziela, 18 grudnia 2016

Anna Sakowicz - To się da !

Joanna jest w trakcie rocznego urlopu zdrowotnego mieszka na Kociewiu, opiekuje się ciotką Zofią, energiczną starszą panią. 

Nowe otoczenie, miejsce staję się dla Joanny szansą na pozytywne nowe życiowe zmiany. Wraz z córką Lusią przybliża się do historii z przeszłości swojej ciotki. Postanowiła spróbować odnaleźć tajemniczego mężczyznę o imieniu Henryk z młodości Zofii. Lusia wierzy, iż miłość jest w stanie przetrwać każdą długą rozłąkę, nawet jeśli jest to kilkadziesiąt lat. Ale czy ma racje ? Czy Joanna wraz z córką odnajdą Henryka ?

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny miałam okazję towarzyszyć Joannie w jej życiu. To się da jest napisana z dużym poczuciem humoru. Autorka swojego czytelnika nie tylko potrafi wzruszyć, ale też dać pozytywną dużą dawkę energi oraz śmiechu. Z każdą książką Anny Sakowicz coraz bardziej przekonuje się do polskich autorów, a także do ich twórczości. Coraz bardziej z każdą stroną jej książki oddaje jej swoje serce, serce czytelnika. Szczerze nie mogę się doczekać kolejnej części losów Joanny i jej córki Lusi. Marzec już niedługo, ale nie wiem, czy uda mi się wytrzymać. Anna Sakowicz piszę bardzo dobre książki, lekkie, przyjemne, które bardzo dobrze się czyta, a także wejść w świat bohaterów. Nie boi się postawić swoich bohaterów przed trudnymi, a także ważnymi decyzjami w ich życiu. Każe Joannie wybierać między stabilizacją zawodową a szczęściem oraz namiętnością . Pokazuje jak trudne decyzje życiowe potrafią odmienić losy ich bohaterów . Z przyjemnością mogę wam polecić To się da, a także pierwszy tom Złodziejkę marzeń , choć nie trzeba czytać pierwszego tomu, by wejść w życie Joanny i towarzyszyć jej w nim . Pamiętajcie, że mamy polskich autorów i to naprawdę dobrych .Za   możliwość przeczytania książki dziękuję autorce .