czwartek, 11 maja 2017

Jacek Radzymiński - Rozeznanie Duchów

Welitarnym warszawskim liceum cyklicznie powtarza się fala samobójstw. Siły, które żerują na życiu uczniów, nie są specjalnie wybredne. Można podrzucić im inną ofiarę.
Czy jednak w tak nawiedzonym mieście, jakim jest Warszawa, można porozumieć się z jednym duchem, by nie zaalarmować innych? Na marginesie społeczeństwa stolicy żyją tacy, którzy musieli się rozpoznać niejasne granice między tym, co zwyczajne, a tym, co nadprzyrodzone. 
Czy demon może się w kryć w murach elitarnego liceum, cieniu pamiątkowej tablicy? 

Jak daleko się posunie, by zdobyć jak najwięcej ofiar ? 

Ile jeszcze osób popełni samobójstwo ?

Czy zagadka się rozwiąże ?
Ta powieść pewnością sprawia by, czytelnik miał ciary na rękach do samego końca. Dawno podczas czytania książki nie miałam takich ciar, przyznam się, że w niektórych momentach się bałam.

Rozeznanie Duchów to bardzo emocjonalna książka potrafi zawładnąć czytelnikiem, wciągnąć go w nieznany Warszawski świat na granicy rzeczywistości a świata duchów. 

Książka warta, by ją mieć w swojej biblioteczce i przeczytać, plusuje dodatkowo tym, że jest dobrze, a nawet za dobrze napisana. Każdy najmniejszy szczegół jest dopieszczony przez autora. 

Autor zaprasza nas do poznania ciemną stronę Warszawy, ale czy to wycieczka, którą szybko będziemy mogli zapomnieć ? Raczej  wycieczkę bardzo długo zapamiętamy. 

Do tej pory myślałam, że tylko romanse potrafią mnie rozwalić na drobne kawałeczki, a tu bardzo miłe zaskoczenie, gdy zaczęłam się rozpadać emocjonalnie na drobne kawałeczki podczas czytania. 

A ty sięgniesz po Rozeznanie Duchów ? 

Pamiętajcie, by książkę nie czytać w nocy chyba, że macie mocne nerwy :). 
Z przyjemnością zachęcam was do sięgnięcia po Rozeznanie Duchów, warto ją przeczytać.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Skarpa Warszawska oraz wydawnictwu Fantom.

poniedziałek, 8 maja 2017

Magdalena Kozioł - 52 Kolory Życia tom 4

Tom IV kończy się na 26 rozdziale powieści, czyli w równej połowie. Przepełniają go skrajne emocje i odczucia bohaterów. Miłość przeplata się ze strachem, radość ze smutkiem, a rozum przegaduje się w dalszym ciągu z sercem. Sally i Jacek staną w tej części historii przed ogromnie trudnym wyborem. Ten zauważyłam na ich przyszłości. Jak zwykle dużo do powiedzenia będzie miało przeznaczenie. W tym tomie kolor czarny i bezbarwny dadzą się odczuć z całą swoją siłą i znaczeniem,choć nie zabraknie wydarzeń ubranych w soczystą,koralową czerwień.


Ta historia jest niezwykła. Jest to już czwarty tom losów Sally i Jacka, a z każdym tomem wciągam się jeszcze bardziej. 52 Kolory Życia czyta się przyjemnie, lekko, oraz chętnie. Dla mnie 52 Kolory Życia są bestsellerem i tylko czekać jak wydawnictwo zechce je wydać pod swoim logo, a nawet chętnie bym obejrzała ekranizację ! 

Ciesze się, że autorka nie poddała się i kontynuuje wydawanie białych kruków 52 Kolory Życia.

Historia Sally Jacka jest zaskakująca, nieprzewidywalna , pełna sporej dawki emocji i to jest najpięknieszje. Ta książka z pewnością intryguje i zaskakuje, wciąga.

Cieszę się, że miałam przyjemność poznać losy głównych bohaterów , poczuć się podczas czytania tak świetnie. Od razu w planach mam zabrać się za piąty tom.

A ty czytałaś/eś 52 Kolory Życia ? Skusisz się, by po nie sięgnąć ? 

Ta seria jest naprawdę warta ,by po nią sięgnąć i przeczytać . 

Z pewnością się przy niej zatracicie !
Książkę możecie nabyć u auotrki na fanpage lub prywatnie , 52 Kolory Życia jest to wydanie Biały Kruk.Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce.

niedziela, 7 maja 2017

Jerzy Sosnowski - FAFARUŁEJ Czyli Pastylki z Pomarańczy

Każdy czasem marzy,

by cofnąć się w czasie

i jeszcze raz poczuć się dzieckiem.Zrobić niektóre rzeczy jeszcze raz, ale inaczej. Bo w gruncie rzeczy ciągle żyje w nas dziecko, czy mamy lat 30,50 czy 80.

Uważajcie jednak, o czym marzycie. Czasami MARZENIA się spełniają...

Jarko Wolski, też wracał wspomnieniami do bezpiecznych, sielskich lat dzieciństwa. Ale nie chciał znów mieszkać w ciasnym pokoju dzielonym z siostrą, jeszcze raz wkuwać bezużyteczne wzory skróconego mnożenia, walczyć z upiorną woźną, zagłębiać wstydliwą SZTUKĘ PODRYWU i znów czuć niepokój na widok wyniszczonego chorobą ojca. A to właśnie mu się przydarzyło-wrócił do PRZESZŁOŚCI naprawdę.
W powieści Sosnowskiego mieszają się epoki, lata, PORY ROKU, a Jarko uwięziony w pętli czasu zaczyna wierzyć, że utkną w niej na dobre. Nie może pozbyć się wrażenia, że na ulicy właśnie minął swoją żonę, której przecież jeszcze nie ma. Gdzieś na peronie widzi siebie samego sprzed kilku lat. A może raczej za kilka lat?
Jarko, będzie musiał nieźle pogłówkować, by odnaleźć DROGĘ POWROTNĄ z odległych zakamarków pamięci...


Przyznam się szczerze, że w tej książce mi brakuje czegoś. Książka jest w miarę dobra a mi czegoś brak, może tego wow, lub zaskoczenia. Nie zachwyciła mnie ta powieść, ale czy naprawdę jest dobra i czy mam rację musicie się sami przekonać. 

Jakie są plusy w książce ? Hmm dobrze się ją czyta, mimo jej objętości wchodzi z czytelnikiem w taką wciągającą grę.

Może za szybko po nią sięgnęłam po swoich emocjonalnych przeżyciach po poprzedniej powieści. 

Zachęcam was byście sami mogli sprawdzić, czy mam rację co do książki, czy faktycznie brakuje w niej takiego wow, zachwytu.

Dawno nie miałam takiego niedosytu po przeczytanej książce. A ty skusisz się  by przekonać się, czy FAFARUŁEJ jest dobre ?


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Wielka Litera.