sobota, 17 czerwca 2017

Anna Crevan Sznajder *Facet Do Wzięcia *- Walentynki

Walentynkowy konkurs talentów ? A może konkurs testosteronu? 

W co znowu wpakowały się nasze Aniołki i jak spędziły święto Zakochanych?
Dowiedzie się z tej Miniaturki Literackiej, która jest „ uzupełnieniem” Faceta do wzięcia.
Bo wszyscy kochamy... się kochać !Zapraszamy na: web.facebook.com/fdwbook/
Niecałe 30 stron posiadają Walentynki, a możemy z niej wynieść więcej dopełnienia do Faceta do wzięcia. 

Szkoda, że taka króciutka, lecz naprawdę potrzebna. Cieszę się, że mogłam poznać naszych Aniołków święto Zakochanych. Jak po nim wyszły ? Co się wydarzyło w ten dzień ? Nie zdradzę. 
Zapraszam was do przeczytania całej powieści Faceta do wzięcia oraz tego malutkiego dodatku Walentynki. 

Który możecie dostać u autorki. 
A ty masz już za sobą Faceta do wzięcia i Walentynki ? Jakie masz odczucia po przeczytaniu ?
Z przyjemnością wam polecam ten króciutki dodatek, jak i powieść.Za możliwość przeczytania ksiażek dziękuje autorce. 

piątek, 16 czerwca 2017

Anna Sakowicz - Żółta tabletka plus Opowiadania i Humoreski

Żółta tabletka plus to zbiór kilkunastu opowiadań, w których dominuje czarny humor, groteska i absurd doprawione odrobiną surrealizmu i purnonsensu. Humoreski stają się doskonałym antidotum na nudę i zły humor.
Łączą różne konwencje, zwierają aluzje literackie. Bohaterami zbioru są nietypowe postaci: zmutowany lis telepata, śmierć ze średniowiecznego dialogu, laleczka voodoo, anioł, samobójczyni czy redaktor na głodzie, których losy pobudzają do refleksji na temat ludzkiej natury.
Koniecznie przechowywać w domowej biblioteczce! 
Dawno tak się nie obśmiałam oraz nie popłakałam się ze śmiechu podczas czytania, tę książkę trzeba koniecznie mieć u siebie, przeczytać ją. Dla autorki wielkie szapo ba ! 

Mimo że powieść ma tylko 143 strony to naprawdę warto po nią sięgnąć i przeczytać. Czy zmieni wasze życie ? Wasz pogląd na świat ? Bez wątpienia tak ! Jak autorka robi to, że przy każdej powieści czy krótkiej, czy długiej włada swoim czytelnikiem ? Pochłania go? Nie wiem. Wiem jedno, że warto dać się obezwładnić na chwilę, podczas przygody z twórczością Anny Sakowicz.
Przy książce spędziłam jeden dzień, dzień pełen wrażeń i powiem wam, że nie żałuję.A ty jak sięgniesz po Żółtą tabletke ? A może już to zrobiłaś /eś i nie wiesz, czy warto ją przeczytać ?

Zaryzykuj nic nie tracisz a może okaże się, że to była dobra decyzja ?

Zaczytana z czystym sercem poleca !


Za możliwość przeczytania dziękuję autorce oraz wydawnictwu Szara Godzina .

Laurelin Paige - Uwikłani Chandler

Nowy model Pierce'a
     jest godnym następcą 
                          seksownego brataPrzystojny biznesmen odbywa w sali konfrerncyjnej wiele spotkań. Nie zawsze są one jednak służbowe-kobiety wiedzą, że Chandler preferuje stół zamiast łóżka.Chandler Pierce rzuca na kobiety nieodparty urok. Jedynym spojrzeniem powoduje, że ich spudnice się podwijają. Mówią, że jego rozbuchana pewność siebie to szczyt bezczelności, ale Chandler uwielbia udowadniać swoją męskość.Młodszy brat Hudsona nie robi planów na przyszłość, To nie w jego stylu.
Jednak kiedy poznaje Genevieve Fasbender, wszystko się zmienia.   To pierwsza kobieta, z którą chciałby spędzić cała noc i pierwsza, która stwierdziła, że Chandler wcale nie jest tak doskonałym kochankiem. 

Jest zadziorna, odważna i uparta jak cholera. Czy żądny wrażeeń mężczyzna postawi sobie za  punkt honoru  zaspokojenie fantazji Genevieve?Seria Uwikłani jest to seria gorąca, elektryzująca. Ale to, co zrobiła ze mną część z Chandlerem to przeszło najbardziej oczekiwane wyobrażenie.

Ta książka jest dla czytelnika pewnego rodzaju wstrząsem, jest pełna emocji, namiętności, seksu, tajemniczości po części.

Moje serce oddane jest Chandlerowi , kiedy się po niej pozbieram tego nie wie nikt. Laurelin Paige rozwala emocjonalnie swoich czytelników z każdą książką coraz bardziej. Jak jej się to udaje ? Nie umiem wam tego powiedzieć. Wiem jedno, że koło tej książki nie da się przejść obojętnie.

Zdecydowanie Chandler jest godnym następcą swojego seksownego brata. A czy włada umiejętnościami tak jak Hudson ? A może nawet lepiej ? 

Tego musicie się sami przekonać. Ale naprawdę warto.
Polecam z gorącym i czystym sercem wam  powieść, całą serię, bo naprawdę warto. To co cała seria zrobi z wami to już jedno, a czy wyjdziecie z każdej części tacy sami ? Z pewnością nie 

To jak skusisz się na gorącą część pełną emocji ?Za możliwość przeczytania ksiazki dziękuję wydawnictwu Kobiece

czwartek, 15 czerwca 2017

Tadeusz Grubecki - Przygody Wiki

Niech przygoda w szkole,

na działce i w lesie

W magiczny świat ciebie przeniesie !
Każdy z was mi pewnie powie.

Las to zawsze samo zdrowie.

Zgadzam się z tym całkowicie-.

Zawsze w lesie kwitło życie...Ach uwielbiam czytać bajki, zwłaszcza bajki, które coś dzieci uczą.

W tej bajeczce znajdziemy takie bajki jak Ogród, Na działce, W lesie czy też W szkole.

Te bajeczki uczą dzieci bardzo ciekawych rzeczy, a także dlatego  skłaniają nas piękne rysunki.

Jak zwykle bajki, które recenzuje czytam z siostry pociechami, zawsze mamy różne zdania mało kiedy jest tak, że zachwycamy się tym samym. Dobrze jest też słuchać dzieci zdania, mają ciekawe propozycje, ciekawy pogląd na świat.

Bajka choć trochę krótka to nie znaczy, że nie jest fajna. Przygody Wiki są różne, ale pełne zabawy, ciekawych wydarzeń.

Książeczka opowiada o małej dziewczynce , która nie boi się przygód na swojej drodze , która zawsze znajdzie pozytywne strony każdej wycieczki.

Warto wpajać od małego dzieciom by czytały, by uczyły się nowych rzeczy, powoli drobnymi kroczkami a później same przychodzą " poczytasz z nami ? "

Ja osobiście bajką jestem zachwycona i czekam na kolejne bajki tego autora.

A ty sięgniesz po nią dla swojego dziecka ?

Z przyjemnością zachęcam was do czytania Przygód Wiki.


Za możliwość przeczytania bajki dziękuję wydawnictwu Psychoskok.

środa, 14 czerwca 2017

Walid Kuliński - Doczekać Jutra

W deszczowy wieczór młody mężczyzna, Konrad Szewczyk, zabiera autostopowicza. W trakcie wspólnej podróży nieznajomy oświadcza mu, że jest nim samym z przyszłości i próbuje wytłumaczyć powód spotkania, dając mu szansę powrotu do przeszłości w celu ponownego przeanalizowania swojego życia. W zamian obiecuje zniknąć z jego życia raz na zawsze.Po długim namyśle Konrad daje się namówić i przechodzi przez tajemnicze drzwi.
Poznajemy losy Konrada, począwszy od momentu przeprowadzki, poprzez zniknięcie ojca, a następnie jego śmierć. Chłopiec wychowany wraz z rodzeństwem przez apodyktyczną i zaborczą matkę staje się przyczyną jej frustracji, bity i poniewierany szuka pomysłu na swoje życie...
Równocześnie rozgrywają się losy małej dziewczynki-Pauliny, która trafia do domu dziecka po śmierci rodziców. Dzieje jej życia, tak jak i Konrada, są ciągłą walką z przeciwnościami.
Czy bohaterowie poradzą sobie z trudami i niespodziankami, jakie zgotuje im los ?
Książka jest bardzo życiowa, przyjemna, lekka, skłania swojego czytelnika do refleksji na temat swojego życia i jako ono wygląda. Także bardzo tajemnicza, przyznam się wam, że bardzo miło spędziłam czas podczas jej czytania, lecz chyba szybko on zleciał, bo nim się obejrzałam zamykałam już powieść.

Książka nie tylko jest ciekawa, tajemnicza , ale balansuje między przyszłością a przeszłością, te dwa światy się w jakiś sposób łączą, przez głównego bohatera. Pojawiły się w mojej głowie różne pytania na część uzyskałam odpowiedzi,a na część jak zwykle nie. 

Z przyjemnością polecam wam tę powieść, bo ona otwiera nam oczy na nasze życie. To my sami mamy wybór, jakimi ścieżkami podążamy i czy słusznie je wybraliśmy a co by było, gdyby moglibyśmy wrócić się do przeszłości tak jak główny bohater ? Czy zmienilibyśmy coś w swoim życiu ? Czy zostałoby tak jak jest teraz ? Tego nie wie nikt, bo nie mamy takiej możliwości. Ale możemy poczytać co zrobił główny bohater i jak to się dla niego skończyło czy dobrze, czy źle. 

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Psychoskok.

poniedziałek, 12 czerwca 2017

K. C. Hiddenstorm - Po Złej Stronie Lustra - Przedpremierowo [ Patronat]

Lisa Johnson ma wszystko, o czym marzą przeciętni ludzie: urodę, sławę, bogactwo. Sielanka jednak kończy się w dniu, w ktorym ulega tajemniczemu wypadkowi na planie swojego najnowszego filmu. Po wyjściu ze szpitala doświadcza coraz częstszych omdleń oraz szeregu innych dolegliwości... jak choćby wizyt w alternatywnej rzeczywistości. Jawa i sen zaczynają zacierać się coraz bardziej, a ona z przerażeniem uświadamia sobie, że zaczyna balansować na krawędzi obłędu. Podczas jednej z wizyt w równoległej rzeczywistości Lisa poznaje demoniczną Kobietę w Bieli, która składa jej propozycję nie do odrzucenia...
Jestem po tej książce rozwalona totalnie na małe drobne kawałeczki i tego nie da się poskładać tak łatwo.

Autorka nie tylko nas wprowadza w stan balansujący nad dwoma światami, a także skłania nas do refleksji, który świat powinien z nami zostać.

Z pewnością każdy z was powinien przeczytać tą powieść, jest naprawdę bardzo dobra, przyjemna, lekka, pobudza nas do odgrzebania gdzieś w nas bardzo sporej wyobraźni, przede wszystkim mimo grubości szybko się ją czyta. Bardzo się cieszę, że Zaczytana ma możliwość patronować tej powieści. 

Nie wyobrażam sobie by moja biblioteczka była bez Po złej stronie lustra. 
To już moja druga przygoda z twórczością autorki i powiem wam, że coraz bardziej autorka stawia sobie poprzeczkę, coraz bardziej rozwala emocjonalnie swojego czytelnika. 

Po złej stronie lustra jest powieścią, którą nie łatwo jest ominąć obojętnie, gdy już raz po nią sięgniesz nie będziesz mógł/ mogła się od niej odciągnąć. Z każdą kolejną stroną coraz bardziej będzie Cię wciągać stan, który miesza dwie rzeczywistości stan, który wiruje między dobrem a złem. 
To jak sięgniesz po powieść Po złej stronie lustra ?


Jest to z pewnością najgorętsza premiera tego roku, elektryzująca, władająca swoim czytelnikiem, ciekawa, tajemnicza.Z przyjemnością wam polecam powieść Po złej stronie lustra.Książkę możemy zakupić w przedsprzedaży na : e-bookowo.pl https://www.e-bookowo.pl/proza/po-zlej-stronie-lustra.htmlPremiera: 20.06.2017r.niedziela, 11 czerwca 2017

Nadia Hashimi - Dom bez okien

Poruszająca opowieść, która rzuca światło na trudną sytuację kobiet w Afganistanie.
Przez dwadzieścia lat Ziba była kochającą żoną, cierpliwą matką i dobrą sąsiadką. Życie kobiety legnie w gruzach w dniu, kiedy jej mąż Kamal zostaje brutalnie zamordowany. Chociaż dzieci bronią matki, to rodzina Kamala jest przekonana o winie kobiety i domaga się sprawiedliwości.

Ziba zostaje aresztowana i osadzona w więzieniu.
Oczekując na proces, kobieta spędza czas w towarzystwie innych więźniarek.

Trzydziestoparoletnia Nafisa cudem uniknęła honorowego zabójstwa. Dwudziestopięcioletnia Latifa, która uciekła z domu, woli przebywa w więzieniu, ponieważ jest bezpiecznym schronieniem przed własną rodziną. Młoda i ciężarna Meżgan czeka na łaskawe przyjęcie do rodziny kochanka.
Do zamkniętego świata kobiet przybywa Jusuf, prawnik Ziby, urodzony w Afganistanie i wychowany w USA mężczyzna głęboko wierzy w prawa człowieka i pragnie pomagać rodakom. Wie, że los klientki zależy od niego, jednak przekona się, że zarówno kraina przodków, jak i Ziba kryją w sobie wiele sekretów. 
Mimo że książka jest dobrze napisana, to niestety mnie nie przekonała. Zabrakło mi w tej historii tego czegoś, tego wow. Może to przejedzenie się dobrymi książkami, które wywracały mnie emocjonalnie na drobne kawałeczki, a może sama nie wiem.

Jest to moje drugie spotkanie z twórczością Nadi Hashimi i jak pierwsza powieść przypadła mi do gustu, to ta nie za bardzo. 

Ale czy powieść jest dobra i czy macie ochotę po nią sięgnąć musicie sami się przekonać o tym. Tak jak czy mam rację do tej powieści. Mimo że mi się nie spodobała, że zabrakło tego czegoś, polecam wam tą powieść byście mogli się sami przekonać czy faktycznie mam rację. Może za szybko po nią sięgnęłam, może, gdy sięgnę po nią za parę dni, tygodni będzie inaczej nie wiem.

Zobaczymy, na pewno jeszcze raz po nią sięgnę, by się przekonać.Za możliwość przeczytania powieści dziękuję wydawnictwu Kobiece.