sobota, 31 grudnia 2016

# Podsumowanie roku 2016 #

Rok 2016 był dla Zaczytanej bardzo zaskakujący, nieprzewidywalny, a także bardzo szybko, ponieważ ani się nie obejżałam, a już się kończy. Przez ten rok uzyskałam dużo najważniejszych dla mnie współpracy z takimi wydawnictwami jak: Wydawnictwo Kobiece, Latarnia, Helion/Editio Red, Wielka Litera, Nova Res, a także z gazetą lokalną Dukielski Przegląd Samorządowy gdzie są ukazywane premiery książkowe oraz wywiady, które przygotwywuje wraz z Grażyną z Czytaninki.

Poznałam przez ten rok bardzo miłych, przesympatycznych autorów, autorki, z którymi podjęłam współprace: Skarlet Albert, K.N. Haner , Anna Dąbrowska,K. C. Hiddenstorm, N. Coori, Agnieszka Lis, Alicja Flis, Edyta Kowalska, Anna Sakowicz, Natasza Socha Dorota Schrammek oraz wiele innych, strony by zabrakło jakbym miała wszystkich wymieniać. 

4 stycznia 2016 roku zaczęła się moja przygoda z fan page Zaczytana, mimo to wiele autorów nie bało się zaufać młodej dziewczynie bez bloga i dopiero wkraczającej w świat blogosfery.
Dzięki fan page Zaczytana poznałam kilka blogerek prze kochanych, miłych, na które zawsze mogę liczyć i są zawsze przy mnie <3. Dziękuję dziewczyny, że jesteście, nawet jeśli krzyczycie wiem, że to mi potrzebne, by mnie zmotywować. Dzięki wam i jednej przesympatycznej autorce założyłam w lipcu bloga i mimo moich zwątpień, by usunąć bloga dalej tu jestem ! 

W 2016 roku również Zaczytana osiągnęła swoją pracą, czasami (ciągłego czytania i stawiania książek ponad wszystko i wszystkich) ciężką pracą kilka patronatów, które dla mnie są nagrodą za cały rok pracy.

Wraz z Grażyną z Czytaninka stworzyłyśmy dużo wywiadów z autorkami, autorami, które nie tylko ukazały się w lokalnej gazecie Dukielski Przegląd Samorządowy (DPS) , lecz także gościnnie w gazecie Dębina (gazecie lokalnej Krościenka Wyżnego).
Największą dla Zaczytanej nagrodą były również recenzje, wywiady, które wydawnictwa opublikowały na swojej stronie. To największa nagroda dla blogerki, gdy widzi swoją recenzję, swój wywiad na stronie wydawnictwa. Chciałabym wam podziękować za ten rok wspólnie spędzony z wami czytelnikami, autorami, wydawnictwami, bo gdyby nie wy nie byłabym dziś w tym miejscu, gdzie jestem teraz. Wiecie również że od niedawna Zaczytana ma również swoją adminkę Donatę, gdyby nie ona nie wyrobiłabym się dla was z postami na czas, ponieważ od niedawna wróciłam do szkoły i mam mniej czasu. 

Dziękuję, że jesteście bo jest tu dziś was 796 osób i wyświetleń na dzis. Zaczytana ma 12992. 

Dziękuję za waszą motywację , za wasze kartki na święta, kartki urodzinowe (które biorą udział w konkursie urodzinowym) pokazujecie mi, że warto to robić ! Warto realizować swoje marzenia i robić coś z pasją i miłością <3.czwartek, 29 grudnia 2016

Katrin Lange - Serce z popiołu

Juli nie może pojąć tego, iż Charlie żyje. A Dawid nie musi się już obwiniać.

On i Juli mogliby żyć długo i szczęśliwie tylko co stoi na przeszkodzie ? Charlie porusza niebu i ziemie, by odzyskać byłego narzeczonego, a natomiast duch Madeleine Bower coraz bardziej wpędza Juli w obłęd. 

Dawid widzi tylko jedno rozwiązanie, by uchronić ukochaną, rozstanie. Gdy wizje Juli stają się coraz bardziej przerażające, postanawia skończyć z klątwą raz na zawsze. Nawet gdy będzie musiała poświęcić wszystko. Jak potoczą się losy Juli i Dawida ? Czy ich miłość, związek przetrwa ? A może wygra Charlie ?


Serce z popiołu jest to trzecia część niezwykłej powieści Kathrin Lange. Niestety nie miałam okazji jeszcze przeczytać poprzednich dwóch części, lecz w najbliższym czasie to nadrobie. To moje pierwsze spotkanie z autorką i powiem wam szczerze jestem zaskoczona, bardzo pozytywnie. Książkę bardzo fajnie mi się czytało i pochłonęłam ją w jeden dzień. Posiada również dużo pozytywnych emocji, choć załuje, że moja przygoda zaczyna się od końca. Osobiście jestem zadowolona, że sięgnęłam po  książkę, z przyjemnością mogę wam ja polecic, bo naprawdę jest tego warta.Książka jest bardzo dobrze napisana, nie nudzi czytelnika a także szybko nim zapładnia oczywiście w pozytywny sposób.

A ty lubisz jak autor poprzez swoje powieści tobą zawładnie ? Czy skusisz się, by sięgnąć po tą książkę ?


Ja z przyjemnością przeczytam poprzednie części a ty przeczytasz całość ?

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Businnes and culture.

środa, 28 grudnia 2016

Demet Altinyeleklioglu - Sułtanka Kosem w Haremie

Przez poddanych nazywana była jako Czarna Królowa. Dla samego Sułtana Ahmeda, była Mahpeyker- najdroższym księżycem. Ona sama jednak w głębi duszy zawsze pozostawała Anastazją-dziewczyną z greckiej wyspy. 
Gdy trafiła do sułtańskiej haremy, skończyła zaledwie piętnaście lat. Od tamtej pory miała być jedną z wielu niewolnic sułtana . Los jednak sprawił jej inne ścieżki . Jej piękną urodę , wdzięk oraz inteligencje dostrzegła sama babka Ahmeda I . Sułtanka młodą wieśniaczkę postanawia wziąć pod swoje skrzydła, a także przygotować ją do roli, jaką ona sama nigdy nie pełniła . 

Anastazja dzięki niej staję się najpotężniejszą kobietą w imperium osmańskim oraz żoną sułtana . Już jako nie Anastazja , lecz Mahpeyker Kosem . Jak potoczą się losy młodej sułtanki Kosem ? Czy stała się aniołem i demonem w jednej osobie ? Czy jest gotowa na wszystko ?Książka z każdą stroną coraz bardziej przenosi swojego czytelnika w świat sułtanów , pałaców , a także intryg . Ostatnimi czasami zaczynam się coraz bardziej interesować tureckimi serialami , książkami . Dlaczego ? Przyznam się wam, że sama nie umiem sobie na to pytanie odpowiedzieć jest w nich coś , co intryguje , zaciekawia odbiorcę , czytelnika . Sułtanka Kosem również tak na mnie działa , przyjemny spędziłam przy niej czas , pochłonęła mnie . Ciesze się też, że na podstawie książki powstał także serial , który leci także w Polsce a my możemy  Wspaniałe stulecie  oglądać . Gdy skończyłam książkę postanowiłam, że zacznę go oglądać, a także że przeczytam drugą część Sułtanki Kosem . W książce znajdują się przypisy , wyjaśniają one różne znaczenia związane z tureckimi zwyczajami, a także na końcu książki słowniczek terminów orientalnych . Autorka w dość barwny sposób ukazuje nam losy Anastazji , po czym ciekawiej wędruje się po Imperium Osmańskim. Książka jest również lekka , dynamiczna, a także warta przeczytania , potrafi wciągnąć swojego czytelnika w XVII, a także odciąga od współczesnej rzeczywistości . Mnie osobiście historia oraz losy Sułtanki Kosem wciągały a czy z wami też tak będzie ?

Zapraszam do sięgnięcia po pierwszy tom i do sprawdzenia tego na sobie . Osobiście polecam wam książkę i na pewno nie raz do niej powrócę .


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu  Wielka Litera.

Zyta Kowalska - Kółko się zakochuje

Przedstawiam wam kółko , które potrafi rozbawić nas do łez . A także przedstawiam wam sześć pięknych , dojrzałych kobiet , które zagłębią meandry męskiej filozofii życia .

Czykita-romansującą z niewysokim Latynosem ,

Ruda - Łamaczka męskich serc , 

Madzia -by znaleźć idealnego mężczyznę , wymyka się za ocean .

Pola-dziewica oraz wieczna doktorantka ,

Ania-nieszczęśliwa narzeczona Kuby ,

oraz Zyta -siostra przełożona kółka , rozdarta uczuciowo .
Czego pragnie kobieta ? Jak stać się oraz być piękną ? O czym rozmawiają przyjaciółki ? Czy istnieje mężczyzna idealny ? Tego wam nie zdradzę , by się tego dowiedzieć sięgnijcie po książkę Kółko się zakochuje .Kółko się zakochuje jest to przyjemna oraz ciepła powieść . Idealna na depresyjne wieczory , przy kominku i lampce wina czy kawy . I powiem wam, że nie tylko jest ona przeznaczona dla kobiet . Przeczytałam ją jednym tchem i powiem wam, że nie żałuję . Książka nie tylko rozbawia do łez , lecz też dzięki niej potrafimy zmienić perspektywę naszego myślenia , po czym lepiej patrzymy na różne sprawy . Cieszę się, że miałam okazję przeczytać książkę Zyty Kowalskiej , a także zapoznać się z jej twórczością . W przyszłości pewnie zrobię to jeszcze .


                                    Za możliwość  przeczytania książki dziękuję autorce .