niedziela, 5 listopada 2017

Marta Paszkiewicz - Dogoterapia w pigułce

Terapia z udziałem psa nazywana dogoterapią lub kynoterapią niesie ze sobą wiele korzyści. Najważniejsze informacje na ten temat teraz mogą zdobyć wszyscy, którzy chcieliby wykorzystać zdobyte wiadomości w pracy terapeutycznej.

Tematyka została zaprezentowana w jasny, łatwy do zrozumienia sposób. Autorka wskazała zalety jakie niesie ze sobą kynoterapia w odniesieniu do konkretnych grup chorych i niepełnosprawnych.

Dokładny opis cech jakimi powinien charakteryzować się pies wykorzystywany do pracy terapeutycznej umożliwia dokonanie wstępnej, samodzielnej oceny predyspozycji konkretnego psa. Zaletą pozycji jest także omówienie najważniejszych założeń Kodeksu Kynoterapeuty oraz prezentacja przykładowych ćwiczeń, które można wykorzystać w pracy z uczestnikami terapii.

„Dogoterapia w pigułce” to doskonały podręcznik dla przyszłego kynoterapeuty, który pragnie doskonalić warsztat pracy. Bogaty materiał źródłowy wykorzystany w pozycji prezentuje załączona bibliografia. Bądź dobry dla zwierząt, a cały świat będzie twój 

                                                                  Marta Paszkiewicz 
To idealny wstęp do książki o takiej tematyce. Jest to świetna książka, która uświadamia nam o możliwości i postępach jakie daje dogoterapia. Dla mnie to świetna książka i cieszę się że miałam okazję by ją przeczytać, poznać takie możliwości. Bardzo się cieszę że miałam okazję przeczytać tą książkę/ poradnik , ponieważ to naprawdę świetna spraca. Jest napisana książka w bardzo prosty oraz przejrzysty sposób jak możemy się leczyć z udziałem psów.
Niewątpliwą zaletą są dokładnie opisane, wytłumaczone zasady zachowań i charakterów, jakie powinien posiadać nasz czteronożny przyjaciel, aby mógł spisać się jako pomocnik terapeuty.Super  że  autorka przygotowała kilka  przykładów chorób i niepełnosprawności, w których metody kynoterapii potrafią działać cuda. Z przyjemnością i z czystym sumieniem wam ją polecam ! Ciesze się że mogłam dowiedzieć się z tej książki tyle ważnych rzeczy.                      Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Psychoskok