sobota, 12 sierpnia 2017

Alicja Masłowska-Burnos - Osobliwość Ciszy

Kiedy przeszłość staje się krainą trudną do opuszczenia, a niebezpieczeństwo zagrażające życiu jest bliżej, niż można by się  tego spodziewać-jedynym ratunkiem może okazać się miłość.

Czy tak też się stanie i tym razem?

Opowiadana historia z pewnością zakoczy i na długo pozostanie w czytelniku...


Książka jest dobrze napisana, powieść też jest dobra , tajemnicza , ciekawa lecz przyznam wam się szczerze , że mi tu brakuje czegość .
Może za długo byłam zachwycona powieściami, może za szybko sięgłam po Osobliwość Ciszy, może nie wiem . Jak dla mnie brakuje takiego wow ! 


Sama nie wiem dlaczego mam takie mieszane uczucia do tej powieści, może faktycznie do niej przysiadłam za wcześnie.

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Alicji Masłowskiej-Burnos , autorka ma dobre ciekawe pióro. 
Jest to trzecia część trylogi ciszy , książka zostawia we mnie pewien niedosyt po jej skończeniu.
Autorka daje swojemu czytelnikowi historię, w której  mieszają się różne gatunki.


Może gdybym nie zaczynała czytać od końca , a sięgnełabym po dwie wcześniejsze części, miałabym inne zdanie. 


Czy mam rację musicie sami sięgnąć po powieść . Osobiście wam ją polecam , bo by mieć pewność , czy aby napewno mielibyście odczucia takie, jak ja podczas czytania , musicie dojść do tego sami .


Czy sięgniesz po Osobliwość Ciszy ? 


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Psychoskok.


piątek, 11 sierpnia 2017

Anna Klara Majewska - Majorka W Niebieskich Migdałach

Pod Słońcem Majorki Miłość I Zemsta Są Tak Samo Gorące.
Kontynuacja Bestsellerowych Powieści.
Magda nareszcie prowadzi ustabilizowane życie w Warszawie;

syn Michaś dorasta, życie rodzinne toczy się własnym rytmem, a odnowiony dom na Majorce jest spełnieniem marzeń. Jednak po pięciu latach małżeństwo z Markiem utknęło w martwym punkcie-zdominowane przez rozpieczszoną córeczkę i nadwyrężone obecnością seksownej opiekunki, Oksany. Na domiar złego w matce Magdy, emerytowanej doktor weterynarii Krystynie Dziubak-Kalińskiej, obudził się demon literacki.
Pod pseudonimem publikuje ostre erotyczne powieści, których bohaterowie przypominają Magdzie... Oksanę i Marka. Czyżby pod jej nosem kwitł romans męża z nianią? Dowody zdrady same wpadają jej w ręce. 

Magda ucieka, by znaleźć ukojenie w Majorce, gdzie kwitną migdały, a zemsta ma słodki smak pomarańczy.Bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać tę powieść. A jeszcze bardziej, ponieważ w przygotowaniu jest serial na podstawie powieści, więc niedługo będę mogła oglądać to, co miałam w głowie przez dłuższy czas, to co sobie wyobrażałam czytając powieść.

Jest to trzecia część powieści i bardzo ciekawa, tajemnicza. Magda boryka się z dużymi myślami czy jej mąż ma romans ? Jak potoczą się losy tej trójki ? By poznać odpowiedzi na pytania musicie oczywiście sięgnąć po powieść ja już w większości je mam.

Jest to trzecia i ostania część bestselerowej trylogii.

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością Anny Klary Majewskiej,po raz kolejny zaprowadza mnie w świat książki, jak to robi ? Nie wiem, ale wciąga mnie w swoje książki, czuje się jak bym była tam razem z Magdą, Oksaną, Markiem oraz Krystyną.

Pisze lekko, przyjemnie, z nutką świeżości przy każdej książce. Ja jestem zachwycona i z przyjemnością wam polecam trylogie o Majorce.

To, jak sięgniecie po  świetną trylogię ?Za możliwość przeczytania powieści dziękuje wydawnictwu Wielka Litera.

wtorek, 8 sierpnia 2017

Sumia Sukkar - Chłopiec z Aleppo, który namalował wojnę


Niewinność i naiwność dziecka o niezwykle wrażliwej duszy zostaje brutalnie zszargane przez okropieństwa wojny. 


Do bólu szczera, poruszająca do głebi relacja 14-letniego Adama, który dzień po dniu opisuje pierwsze miesiące trwającej do dziś wojny w Syrii.  Chłopiec postrzega i nazywa emocje kolorami i ma nieodpartą potrzebę natychmiastowego namalowania tragicznych zdarzeń, których jest świadkiem.

Opowieść jest tak sugestywna, że czytelnik w sposób wprosty niewiarygodny czuje wraz z narratorem strach, zdziwienie, dezorientację. Jego obrazy, na  których rozpada się miasto, rodzina, wszystko co najważniejsze, na długo pozostają w pamięci.


Historia Adama i jego siostry Yasmine przypomina, czym jest i powinno być człowieczeństwo. Jakie pokłady sił się na nas mieszczą i  do jakich niezwykłych i pięknych rzeczy jesteśmy zdolni w najtrudniejszych chwilach życia.Powieść Chłopiec z Aleppo, który namalował wojnę jest wzruszająca, intrygująca, skłania czytelnika do przemyśleń , refleksji. 

Nie należy do łatwych powieści , ale z pewnością trafia do głębi serca swojego czytelnika. Przyznam się, że przy tej książce płakałam jak głupia , nie chciałam jej tak szybko kończyć. Historia Adama i Yasmine jest wyjątkowa , bolesna ,ale także piękna . Na samym początku zastanawiałam się jak można tak pięknie pisać o bólu, cierpieniu ,niewiadomej  jaka czeka za rogiem , a jednak można i to jest wyjątkowe, w pewien sposób piękne i przemawiające do czytelnika.

Długo nie będę mogła się pozbierać po tej książce . Zostałam rozwalona emocjonalnie na drobne kawałeczki , nie wiem, jak i kiedy się uda je pozbierać i czy w ogóle .

Cieszę się, że mogłam sięgnąć po  powieść , poznać losy Adama i jego siostry , przeżyć to razem z nimi poprzez czytanie powieści . I zdecydowanie będę wam polecać  książkę , jest to książka, po którą naprawdę warto sięgnąć. Nie da się jej ominąć , pominąć , warto przysiąść przy kominku, pod kocem w zimny letni wieczór i wchłonąć ją .


To jak dałeś/aś się namówić i chcesz się zatracić przy Chłopiec z Aleppo, który namalował wojnę ? 
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Jaguar.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Anna Gratkowska - Miłość. Wydanie Drugie Poprawione

Bo prawdziwa, nieidealna miłość może bć tylko jedna.
I za nic w świecie nie zamieniłbyś jej na żadną inną.

Miłość. Wydanie drugie poprawione to zabawna, zaskakująa i wielowątkowa historia o poszukiwaniu wymarzonej połówki i miłości, która być może czeka za rogiem.

Alicja marzy tylko o tym, aby poznać mężczyznę zdolnego odczarować jej codzienność. Pewnego dnia spotyka Januarego, który robi na niej piorunujące wrażenie.

O czym marzy Ignacy-trzydziestoletni serwisant, miłośnik szachów i znawca kobiecych dusz po sześćdziesiątce? Od dawna przypatruje się Alicji i zawsze się uśmiecha, widząc, jak bardzo roztargnienie lubi urozmaicać jej życie. Gdyby tylko nie był tak nieśmiały...

Lekcji pewności siebie mógłby udzielić mu Antoni-pulmonolog o wyglądzie półboga, za którym oglądają się wszystkie kobiety, a w szczególności jedna, szczodrze obsypana brokatem.


Marcelina, mimo zbliżającej się daty ślubu, nie ma ochoty wyjawiać narzeczonemu szczegółów ze swojej przeszłości.
Żadne z nich jeszcze nie wie, że jazda bez trzymanki dopiero się zaczyna...Miłość. Wydanie drugie poprawione jest powieścią o różnych odcieniach miłości, namiętności.
Jest bardzo ciekawą, zachwycającą ,wciągającą powieścią.
Czasami rozliczenie się z przeszłością , a raczej z zaległymi zdarzeniami ,może powodować ulgę na sercu a także taką recepte na dalsze życie , w zgodzie ze sobą. Autrorka  daje nam w prezencie dość dużą dawkę emocji , podczas czytania powieści . Książka należy do miłych, przyjemnych , ale także do tych wciągających czytelnika w swoje sidła. Miałam wrażenie po bardzo długim czasie  że jestem w tej powieści, przeżywam to co główni bohaterowie , to jest najpiękniejsze że autorka potrafi nas zaprosić do swojej powieści.
Przyznam się że to moje pierwsze spotkanie z twórczością Anny Gratkowskiej , bardzo przyjemne i z pewnością jeszcze nie raz będę mieć takie spotkania, naprawdę warto. 
Autorka zadbała o każdy najmniejszy szczegół, dopieściła wszystko idealnie w swojej p
owieści , jest to naprawdę dobra książka , po którą warto sięgać . 

Z przyjemnością zachęcam was do  przygody jaką autorka nam zapewnia przy powieści Miłość. Wydanie drugie poprawione.

To jak sięgniesz po powieść ? A może już to zrobiłaś/eś ?Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Replika.

niedziela, 6 sierpnia 2017

Artur Urbanowicz - Grzesznik Przedpremierowo

Gabriel Amorth, egzorcysta, sporządził klasyfikację pięciu stopni nękania człowieka przez złego ducha: kuszenie, dręczenie, obsesje, nawiedzenie i opętanie.

Zapomniał jednak o jeszcze jednym, najgorszym: gdy wszystko to spotyka cię jednocześnie…Marek Suchocki "Suchy", boss suwalskiego półświatka, dowiaduje się, że jego najgroźniejszy konkurent wychodzi z więzienia. Nie czekając na dalszy rozwój wypadków, wraz ze swoimi wiernymi ludźmi postanawia raz na zawsze stawić mu czoło. Porachunki kończą się tragicznie – Marek spada ze schodów i doznaje silnego wstrząsu mózgu. Kiedy po tygodniowej śpiączce odzyskuje przytomność, okazuje się, że jego grupa została rozbita, a wszystkie pieniądze zarobione przez lata przestępczej działalności zniknęły. Jego przeciwnik, przez swoje brutalne i bezkompromisowe dokonania ochrzczony niegdyś przez media Grzesznikiem, daje się poznać jako genialny, niesamowicie inteligentny psychopata, który nie zna litości. Stawia Suchego przed wyborem – albo ustąpi, albo zostanie mu odebrane wszystko, czym tylko kiedykolwiek się cieszył. Na domiar złego, wkrótce po wypadku ujawniają się nowe, przerażające zdolności Marka…Poznaj zaskakujące, niespotykane dotąd połączenie horroru i opowieści gangsterskiej w klimacie "Chłopców z ferajny"!

Powieść dość zaskakująca , ciekawa , tajemnicza. 
Artur Urbanowicz zaskakuje nas wszystkich, osiąga najwyższy poziom literackiej manipulacji. 
Czytelnik podczas czytania zdaje sobię sprawę że powieść Grzesznik , ma drugie dno , zaczyna podświadomie dążyć do tego by to drugie dno wyszło. 
Grzesznik to w gruncie rzeczy ciekawa , lekka , zaskakująca ale też mroczna powieść . Autor zadbał o najmniejsze szczegółu w powieści , dopieścił je tak że zaofreował swoim czytelnikom fabularną rewolucję . Cieszę się że mogłam przeczytać powieść , i wam ją przedstawić .
Z pewnością " Grzesznik" zostanie w pamięci czytelnika na bardzo długo, Ten kryminał ma coś w sobie niepowtarzalnego , inspirującego , przyciągającego do siebie czytelnika. 
Czy dasz się zaprosić do zgrzeszenia razem z głównym bohaterem ?
Czy odważysz się sięgnąć po Grzesznika ? Jeśli myślisz że wyjdziesz cało , z  przygody z tą powieścią to się grubo mylisz. Już nic nie będzie takie samo . 


To jak odważysz się ? Grzesznik to dobra decyzja, lecz pamiętaj dreszczyk emocji zawszę będzię Ci towarzyszył. 

Z przyjemnością polecam wam najnowszą powieść Artura Urbanowicza Grzesznik. Premiera : 07.08.2017 
Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorowi.