sobota, 3 grudnia 2016

Lauanne Rice - Cytrynowy Sad

Julia główna bohaterka książki wciąż nie może sobie poradzić z utratą bliskich. Pięć lat temu straciła męża oraz ich córeczkę. Wyjazd do wuja Johna w Maliku wydaje się dobrą okazją, by zapomnieć o stracie, żalu, a także bólu związanym z tragiczną śmiercią. W Maliku poznaje przystojnego meksykańskiego imigranta o imieniu Robert, Który pracuje u Juli wuja w cytrynowym sadzie. Julie i Roberta zbliżają do siebie dwie najważniejsze rzeczy ból i strata ukochanych osób. Robert otwiera się przed kobietą i zdradza jej swoją największą, a także bolesną tajemnice, pięć lat temu zaginęła jego córeczka. Czy Robert i Julia odnajdą wspólne szczęście, a potem miłość ? Czy Robertowi uda się odnaleźć córkę ? Czy Julia w Maliku odnajdzie spokój i uda jej się zapomnieć o stracie, jaką poniosła ?

Cytrynowy sad to niezwykła wzruszająca historia. Skrywa się w niej dużo bólu, cierpienia po stracie bliskich, lecz ukazuje się także promyk nadziei na lepszy czas. To moje pierwsze spotkanie z twóroczścią Lauanne Rice i powiem wam, że jestem zauroczona. Książka jest bardzo lekka, przyjemnie się ją czyta i urzeka swojego czytelnika. Autorka nie tylko dobrze pisze, ale zachowuje świeżość książce i to mi się najbardziej podoba. Jestem zadowolona, że miałam okazje ją przeczytać i na pewno na jednym spotkaniu z autorką się nie skończy. Książka bardzo utożsamia czytelnika z historią bohaterów, samej nie tak dawno towarzyszyło mi jeszcze ból, cierpienie i tęsknota po stracie bliskiej mi osoby. I może dlatego bardziej się utożsamiłam z bohaterami, bardziej ta historia Juli, a także Roberta mnie pochłonęła, urzekła i przekonała do siebie. Nie zawsze książka potrafi przenieść swojego czytelnika w swój świat i przeżywać to, co główni bohaterowie, a tu się udało i wraz z Julią i Robertem przeżywałam wszystko tak jak bym tam z nimi była. Dla mnie bardzo dobra książka i cieszę się, że miałam okazje ją przeczytać, a was gorąco zachęcam po jej sięgniecie.Za   możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Kobiece .

piątek, 2 grudnia 2016

Poznaj bliżej Zaczytana :)

Zapraszam was na mały „wywiad„ z Zaczytaną. A raczej powiedziałabym poznanie mnie bliżej. Przez cały listopad mogliście zadać mi pytania, na które właśnie odpowiem. Zapraszam może akurat,poznacie bliżej Zaczytaną albo dowiecie się czegoś nowego o mnie.Pytania od was : 

1. Kiedy przeczytałaś pierwszą książkę?
2. Jaki gatunek lubisz najbardziej czytać? 
3. Ulubiony autor to..?
4. Jaki tytuł ma ulubiona książka?
5.    Od kiedy prowadzisz bloga?
6.   Co skłoniło Cię do prowadzenia bloga?
7.  Masz jakieś hobby oprócz tego że czytasz książki 
8.    Co w Twoim dotychczasowym blogowaniu dało Ci największą satysfakcję?
9. Z kim przeprowadziłaś swój pierwszy wywiad?
10. Ile przyjazni zawiązalas podczas prowadzenia bloga?
11. Co zmieniłabys w swoim życiu i dlaczego nie były by to książki?
12 .Czy była jakaś książka, którą zaczęłas czytać i nigdy nie skończylas? Co to było?
13. Czy piszesz do szuflady?
14.Czy na zadupnym podkarpaciu ciężko się wybić?
 15. Czemu Twój pies wabi się  Tomik , czy to od tomiku poezji?


1. Swoją pierwszą książkę przeczytałam hmm jak byłam mała lubiłam czytać bajki.
2. Hm nie mam ulubionego gatunku raczej, staram się nie szufladkować książek i czytać wszystko, co wpadnie mi w ręce : )
3. Ulubiony autor hmm dość trudne pytanie, bo jest ich wielu. Na pewno K. N. Haner, Aleksandra Szoć, Laurelin Paige, Rachel Van dyken i wiele innych.
4. Tak jak pisałam wcześniejszym pytaniu, tak jak wiele autorów mam ulubionych, tak jak i książek, więc trudno jest coś wybrać.
5. Bloga prowadzę od lipca tego roku, wcześniej był fan page i od niego właśnie zaczynałam.
6. Co skłoniło mnie do prowadzenia bloga, hmm dobre pytanie na pewno pasja czytania książek, zbierania ich, a także opowiadania o nich.
7. Oczywiście, że mam nie samymi książkami żyje !. Moją drugą największą pasją jest fotografia . Co nieraz możecie oglądać na blogu tak jak i na fan page.
8. Największą satysfakcje dają nowe współprace  to, że ktoś ci ufa, mimo że cię nie zna , także i patrony , rekomendacje książek , a jeszcze większą satysfakcje mam, że tu zaglądacie i że jesteście !
9. Swój pierwszy wywiad przeprowadziłam wspólnie z Grażyną z bloga Czytaninka ze wspaniała autorką Anną Lis .
10 . Takich solidnych przyjaźni , z którymi utrzymuje stały kontakt to koło dziesięciu .
11. Nic bym nie zmieniła w swoim życiu, bo jest dobrze tak jak jest .
12. Powiem szczerze, że jeszcze nie miałam tak, że zaczęłam książkę i ją nie skończyłam .
13. Nie piszę do szuflady , ale mam ochotę zacząć, ale to może w przyszłym roku.
14. Powiem tak jest kilka blogerek z Podkarpacia i powiem wam, że jedna bardzo znana, ale dowiedziałam się, że mieszka niedaleko niedawno . Czy ciężko nie patrzyłam na to, gdy zaczynałam , uważałam i dalej uważam, że jak komuś się podoba to, co robię to będzie zaglądał tu często , a jak nie to ja nikogo na siłę nie trzymam.
15. Nie z imieniem mojego psa to dłuższa historia . Kiedyś w dzieciństwie miałam psa i właśnie tak się nazywał , zniknął pewnego czasu . A gdy przyprowadzili mi psa postanowiłam, że będzie Tomik junior i tak zostało .

czwartek, 1 grudnia 2016

Anna Sakowicz - Szepty Dzieciństwa

Główna bohaterka Basia jest zwykłą kobietą jak ich dużo. Posiada swój dom, który zawsze wymaga jakiś napraw. Posiada rodzinę, męża może nie jest idealny, ale jest zawsze, gdy jest potrzebny, dzieci oraz ojca, który zapija się z rozpaczy po stracie żony. Kochająca żona, matka i córka pracuje, lecz nie do końca jest z tej pracy zadowolona, ale pracować trzeba. Posiada obawy, że straci prace, a także co będzie dalej z jej życiem. Jej życie jest wieczną walką na ringu. Pewnego dnia wszystko się zmienia, Basia spotyka dawną koleżankę ze szkoły Ulę, która imponuje jej swoimi osiągnięciami, a także wyglądem. Basia i Ula często się spotykają. Basia postanowiła podreperować budżet i podjęła drugą pracę w biurze. Czym zaowocuje ich przyjaźń?
Powieść Anny Sakowicz skłania czytelnika do refleksji, a także jest bardzo przemyślana. Tak naprawdę ta powieść jest o każdej z nas, tak jak główna bohaterka posiadamy zloty i upadki. Szepty dzieciństwa zapadają głęboko w serca. Ta książka pokazuje nam jak nasze dzieciństwo ma późniejszy wpływ na nasze dorosłe życie, na nasze decyzje. Jest nie tylko emocjonująca, lecz także bardzo pochłaniająca, czyta się ją szybko, przyjemnie, jest lekka. Tu z uśmiechu, po łzy przechodzimy w taką nostalgię co później skłania swojego czytelnika do różnych przemyśleń. Z powieścią Anny Sakowicz spędziłam bardzo miły dzień i nie żałuje wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolona ! 

Ostatnio coraz częściej sięgam po polskich pisarzy i powiem wam, że nie wiem, dlaczego zachwycamy się zagranicznymi książkami, mamy tutaj świetne książki, świetnych autorów / autorki i tego się trzymajmy ! A ja zabieram się za kolejne powieści Anny Sakowicz, bo pisze genialnie !. Z czystym sumieniem mogę wam polecać Szepty dzieciństwa.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce .

środa, 30 listopada 2016

Augusta Docher - Eperu Wędrowcy

Poznajemy młodą dziewczynę Anne Wilk, która powoli wkracza w swoje dorosłe życie. Urodzona w polsce, lecz od wielu lat z matką i swoją najlepszą przyjaciółką mieszkają w Londynie. Jej pasja to malarstwo, studia wybrała artystyczne. Z okazji zakończenia szkoły Ania i Wiki dostają niespodziankę od swoich matek wyjaz do miasta zakochanych-Francji. Niedaleko w Cannes, odbywa się w tym samym czasie słynny festiwal filmowy. Jedna z dziewczyn Wiki jest zakochana w jednym z popularnych gwiazd filmowych Leo Black i wymusza na Annie by wspólnie wybrały się po autografy. Ten jeden wieczór wywraca wszystko w życiu młodej Anny. Słynny aktor Leo Black wyłapuje ją z tłumu i proponuje jej spotkanie. Szybko rodzi się wokół nich zauroczenie. Aktor nie jest zwykłym człowiekiem, ma pewien sekret należy do wędrowców, którzy odradzają się w nowych wcieleniach. Co zaowocuje ta znajomość ?

Muszę się przyznać, że powieść Augusty Docher na pierwsze wrażenie paraliżują grubością. Lecz gdy się w nie bardziej zagłębi czytelnik ta grubość znika, a także książka zyskuje i to dużo. Jestem bardzo mile zaskoczona, bo wraz z bohaterami przeżywałam wszystko, a to naprawdę rzadko się zdarza. Jest to duża dawka emocji. Eperu jest to debiut autorki, ale powalający czytelnika na ziemię. Z pewnością w świecie książki wraz z bohaterami zostanę na długo i koniecznie muszę przeczytać kontynuacje książki. To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, ale powiem wam, że jestem bardzo mile zaskoczona. 
na pewno jeszcze nie raz sięgnę po jej twórczość.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Bis .

poniedziałek, 28 listopada 2016

Anna Szafrańska - Widmo Grzechu

Główna bohaterka Nel jest kochającą córką oraz siostrą i przyjaciółką. Gwiazda szkolnego kółka teatralnego jest także przewodniczącą szkolnego samorządu. Początkiem nowego roku szkolnego jej bardzo poukładane życie wkrada się chaos. Poznaje młodzieńca, który jest jej przeciwieństwem a mimo to się w sobie zakochują. Lecz to dopiero początek przygody, jej rodzice zabraniają kontaktów z chłopcem. Gdy pojawiają się tajemnice, to nikt nie chce jej wyjaśnić a dziewczyna nie jest pewna komu ufać. Jak potoczą się losy tych dwojga ? Czy poznają prawdę ? Czy ich miłość przetrwa ?


Książka, a raczej historia jest gatunku New Adult. O Widmie grzechu słyszałam dużo dobrych rekomendacji, a także sięgnęłam po kilka recenzji. Wiedziałam, że jest warta przeczytania, lecz nie wiedziałam, że ona jest aż tak dobra. Pochłonęłam ją w całości w jeden dzień i powiem wam, że chce jeszcze więcej i więcej. Książka skrywa w swojej historii wiele tajemnic z przeszłości i jak to często się zdarza dzieci muszą pokutować za czyny rodziców. Mnie historia tych dwojga młodych ludzi bardzo zachwyciła, pochłonęła i z uśmiechem na twarzy śmiało mogę wam ją polecać, bo naprawdę warto ją przeczytać . Jest to debiutancka książka Anny Szafrańskiej, ale ze swoim debiutem weszła w gatunek New Adult z charakterem. Powiem wam, że ostatnio takie emocje miałam, gdy czytałam książkę Agnieszki Lingas -Łoniewskiej Jesteś moją dzikuska . I bardzo się cieszę, że autorka zafundowała mi bardzo podobne emocje , towarzyszyła mi radość , ciekawość co będzie dalej a w niektórych momentach również złość . I chętnie przeczytałabym jeszcze raz tę książkę i na pewno się za nią zabiorę od nowa . Jeszcze nie raz usłyszymy o tej autorce i mam nadzieje, że długo nie pozwoli nam czekać na kolejne swoje książki . 

Autorce dziękuję za tak mega duże emocje, jakie mi zafundowała podczas czytania tej książki . Tak duża dawka pozytywnych emocji podczas czytania książki nie zawsze się zdarza . 

Za    możliwość przeczytania książki dziękuję Autorce .

niedziela, 27 listopada 2016

Skarlet i Albert - Kuchnia Bałkańska - Drugie wydanie

Mam okazje po raz kolejny zabrać was w niezwykłą podróż , w którą zabierają nas Skarlet i Albert. W tej książce nie tylko znajdziemy ciekawostki na temat potraw świątecznych na Boże Narodzenie czy Wielkanoc, również znajdziemy tam ciekawe recepty na potrawy zapobiegające otyłości.

Kuchnia to serce każdego domu, musimy się w niej czuć dobrze, zawsze wychodzą z niej ciekawe zapachy, a także pyszności. Większość z nas spędza w tym pomieszczeniu sporo czasu. W tej książce znajdziemy bardzo dużo przepisów m.in. na faszerowanego bakłażana, orzechy po bałkańsku, faszerowaną paprykę. Wiecie, że ja uwielbiam kawę i dużo jej pije i nie mogło mi umknąć także opowieści z nią związane. W najbliższym czasie też planuje popróbować kilka przepisów.

Kuchnia Bałkańska jest to drugie wydanie autorki , która pojawiła się w największej sieci księgarni w Polsce. 

Można kupić w księgarni EMPiK.com z bezpłatną dostawą do najbliższego salonu (lub pod wskazany adres). W ciągu kilku dni system zaktualizuje foto okładki i opis. 

A o to link do książki: 

http://www.empik.com/kuchnia-balkanska-110-recept-scarlet-albert,p1103571824,ksiazka-pKsiążki Skarlet i Albert zawsze mnie fascynują i ciekawią. Więc was nie zdziwię, że się w niej zakochałam i na pewno będę musiała ją mieć w swojej biblioteczce. Z przyjemnością mogę wam ją polecić do przeczytania, do zakupu. Bardzo się cieszę, że przy każdej książce Skarlet mogę być tak blisko tych miejsc, tej kultury wraz z autorką. I coraz bardziej mam ochotę spakować, się wziąć chłopaka i jechać na wakacje do tego pięknego miejsca ! . Tak więc nie czekajcie tylko zamawiajcie i czytajcie ! Nie wiem jak autorka to robi, że z każdą swoja książką bardziej chce poznać wszystkie te zakątki, a także coraz bardziej się zakochuje w tym miejscu. 


Za możliwość pzeczytania książki dziękuję autorce .