sobota, 29 kwietnia 2017

Iwona Słabuszewska-Krauze - Portugalka

W tej rodzinie nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Leonardo to ceniony winiarz, który uważa, że udało mu się zapomnieć o tym, co kiedyś utracił. Ktoś jednak wie, że to nieprawda. Camila, piękna i zagadkowa, uchodzi za kobietę sukcesu. Ale zostaje posądzona o morderstwo. Gabierla jest szanowaną seniorką rodu. W sercu jednak skrywa pielęgnowaną latami nienawiść. Jest też Horacio, człowiek, który-wbrew swojej woli-sprawił najwięcej zamieszania. I wreszcie Sophie-obywatelka świata próbująca uciec od toksycznych relacji w rodzinie. Odkrywa coś, co wywraca jej życie do góry nogami i... zmienia przeszłość.
Jest takie miejsce, w które nikt nie zapuszcza się przypadkowo i gdzie sprawy załatwia się we własnym gronie. Dolina Douro

Poczuj prawdziwą Portugalię-słońce i mrok, upał i chłód.

Rozwiąż zagadkę. To opowieść dla ciebie.
Bardzo przypadło mi zdanie do pamięci z okładki „ Kochać chcemy wszyscy, ale to nienawiść bywa prostsza.” Zgadzam się nienawiść nieraz wygrywa z sercem i miłością.

Ta powieść nie tylko intryguje i ciekawi swoimi zagadkami, lecz także wzrusza do łez. W książce jak zwykle dla mnie pojawiają się pytania na które w części dostaje odpowiedzi a niektóre pozostają nie odpowiedzialne. Ale ile ich zostało musicie się przekonać sami. Ostatnio często czytam powieści wydane w wydawnictwie Prószyński i S-ka powiem wam, że dotychczas książki bardzo mi się podobały i byłam zachwycona. A jak było z Portugalką ? Oczywiście również mi się spodobała oraz mam ochotę przeczytać ją jeszcze nie raz i pewnością tak zrobię. Nie raz jeszcze powrócę do Pięknej Portugali, by po raz kolejny przeżywać, wszystko z bohaterami powieści oraz wejść w ten świat. 

Przyznam się, że jest to moja pierwsza przygoda z twórczością autorki i powiem wam, że nie żałuje tej przygody, a także bardzo przyjemnie spędziłam przy niej czas. 

A ty sięgniesz po Portugalkę, by poznać jej sekrety ? By rozwiązać zagadkę, która przez lata nie uzyskała odpowiedzi, rozwiązania ?  Za  możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka .

piątek, 28 kwietnia 2017

Edyta Świętek - Cień Burzowych Chmur

Jest rok 1949. W małopolskiej wsi Pawlice zamieszkują zamożni gospodarze, którzy od dawna byli solą w oku najpierw okolicznego ziemiaństwa-Pawłowskich, a po II wojnie światowej przedstawicieli nowej władzy. Pomiędzy głową rodziny, Bronisławem, a Bartłomiejem Marczykiem, bratem wysoko postawionego funkcjonariusza UB, dochodzi do konfliktu. Marczyk poprzysięga zemstę. Na skutek reformy rolnej Szymczakowie tracą gospodarstwo będące owocem pracy kilku pokoleń. We wsi zostaje utworzona spółdzielnia rolnicza, której zarząd obejmuje Bartek. Mężczyzna zaprowadza własne porządki, uprzykrzając życie ograbionej z majątku rodzinie. Z braku perspektyw Bronek postanawia szukać szczęścia w świecie. Porzuca dotychczasowe życie rolnika i podejmuje pracę przy budowie Nowej Huty. Po pewnym czasie dołącza do niego młodsza siostra Julia, uciekająca przed nienawiścią Marczyka.


Edyta Świętek po raz kolejny wprowadza nas w stan emocjonalny, który rozwala czytelnika na bardzo drobne kawałeczki. I pytanie, czy i kiedy uda nam się je poskładać, zaspokoić tą „ dziurę” po poprzedniej powieści.

W tej powieści poznajemy zupełnie nową twórczość autorki, jej nową nutkę świeżości, oraz pisanie z pasją każdej książki. Cień Burzowych Chmur jest to pierwszy tom sagi Spaceru Aleją Róż. Pierwszy Tom i to nie byle jaki tom, jest to książka bardzo emocjonalna, wzruszająca, intrygująca oraz wciągająca. Autorka potrafi obezwładnić czytelnika w ten dobry sposób. Jest to bardzo mocne rozpoczęcie sagi, przyznam wam się, że nie mogę się doczekać kolejnego tomu, który ukaże się w maju tego roku.


Cieszę się, że miałam okazję przeczytać tę powieść dzięki book tour zorganizowanego na grupie autorki. Dzięki temu miałam po raz kolejny przyjemność czytać książkę autorstwa Edyty Świętek. Zaczytana z przyjemnością wam poleca Cień Burzowych Chmur, to powieść, koło której nie da się przejść obojętnie, nie da się jej nie przeczytać.
A ty dasz się skusić na przygodę z Cień Burzowych Chmur ?


wtorek, 25 kwietnia 2017

Maciej Siembieda - 444 - Premierowo

Maciej Siembieda w swojej książce 444 łączy fakt historyczny z fikcją literacką w bardzo piękny sposób. Jeśli oczywiście można tak napisać . To niezwykłe jak autor poświęcił kilkanaście lat na zagłębianie Chrztu Warneńczyka , co możemy zauważyć w trakcie czytania książki. Książka jest napisana z fabułą, która rozgrywa się w teraźniejszości oraz przeszłości. Skoki między tymi wydarzeniami nie wytrącają czytelnika ze skupienia, co plasuje w całej książce. 444 jest debiutem autora , i to nie byle jakim debiutem , autor wchodzi z rozpędem w świat pisarzy. Podoba mi się również to jak autor dopracował nawet najmniejsze szczegóły w swojej książce . 
Gatunek historyczno-sensacyjny pełen tajemnic, zagadek , ciekawostek, które przyjemnie oraz lekko się czyta , z pojawiającą się nutką humoru. Książka idealna ? Osobiście jestem na tak i cieszę się, że miałam przyjemność czytać tak dobry debiut , książkę . 

Książka 444 bardzo wciąga swojego czytelnika , już od pierwszych stron nie mogłam się od niej odciągnąć . Miłym zaskakującym plusem w całej książce jest to, że autor postanowił przybliżyć postacie występujące w powieści oraz w danych latach i na tyłach książki powstał „dzienniczek"Autor wprowadza swojego czytelnika w świat różnic religijnych, spisków i prób pojednania dwóch religii. Pytaniem pozostaje zakończenie ... Ale jakie ono będzie musicie przekonać się sami , sięgając po książkę 444, z pewnością nie pożałujecie wyboru , książka jest warta, by po nią sięgnąć. I Cieszę się, że mamy tak dobrych polskich autorów , nawet początkujących! 

I z przyjemnością stwierdzam, że czekam na kolejną powieść spod pióra Macieja Siembiedy.


A ty sięgniesz po 444 ? Dasz się skusić ? A może potrzebujesz większej zachęty ? Nie czekaj mamy dobrych polskich autorów! A to jest debiut roku 2017 i naprawdę dobry ! Z przyjemnością polecam wam książkę 444 . Potrzebujemy więcej tak dobrych debiutów !Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Wielka Litera

David Baddiel - Agencja wymiany rodziców

                                                                      Uważaj, O Czym Marzysz. 

                                                                      Bo Marzenia Mogą Się Spełnić!

Dziesięcioletni (prawie) Barry Bennett stworzył listę rzeczy, za które obwinia swoich rodziców. Na pierwszym miejscu znalazł się zarzut: „Są nudziarzami”, kolejne to między innymi: „Dali mi na imię Barry” oraz „Cały czas są zmęczeni". Gdy w złości wymawia życzenie, że chciałby mieć lepszych rodziców, zostaje przeniesiony do równoległego świata, w którym dzieci same mogą wybrać wymarzoną rodzinę. Oto spełnia się pragnienie chłopca. Wkrótce jednak Barry przekona się, że wybór nie jest tak łatwy, jak się wydanie. Bajkę czytałam wraz z siostrzenicą i powiem wam jej co innego się podobało, a mi co innego. Lecz w jednym byłyśmy zgodne ilustracje, które znajdują się w książce są przepiękne i gdyby nie one naszym zdaniem bajka nie miałaby tego Wow! Takiego Łał książka jest świetna. Ciesze się też, że wkrótce bajka zostanie przeniesiona na duży ekran przez Fox 2000 Pictures. I będziemy mogły sobie porównać czy bajka, czy książka do nas przemawia. Czytać i recenzować bajki czytane wraz z małymi dziećmi nie jest łatwe, zawsze jest „ciocia napisz to, napisz tamto”. Obydwie się zakochałyśmy w bajce i często zamierzamy do niej powracać. Ten wybór, jaki Barry ma do wybrania nie jest łatwy, czy mieć wszystko pięknie na tacy i być szczęśliwym, bo zawsze rodzice są, czy powrócić do swojej rodziny i by życie trwało jak dotychczas.Jaką Barry podejmie decyzję ? Którą rodzinę wybierze ?

Koniecznie wy i wasze dzieci musicie przeczytać tę bajkę.

Za możliwość przeczytania bajki dziękuję wydawnctwu Lemoniada.pl oraz Dobra Literatura.