piątek, 24 marca 2017

Magdalena Skubisz - LO STORY

Master, Ryba, Burak i Lusia-nie oni jedni, ale oni jakoś zwłaszcza-cierpią męki w drugiej licealnej. Prześladowcy to: system edukacyjny ogólnie, a szczególnie: Gnida-sadystyczna i szpetna matematyczka, Zosia-Narkoza-nieco mniej szpetna, za to perfekcyjnie zarzynająca swój przedmiot polonistka, no i wychowaczyni-strachliwa anglistka z płaskostopiem. Udręczona młodzież intensywnie odreagowuje stres za pomocą rozlicznych używek, wśród których prym wiedzie alkoholi kupowany od handlarzy zza ukraińskiej granicy. Pod wpływem trunków rozgrywa się znaczna część wydarzeń opisanych w powieści, co w żadnym razie nie spłyca jednak treści i nie zagraża niewątpliwym walorom artystycznym utworu, a nawet jakby przeciwnie. LO STORY to powieść ciekawa, intrygująca. Master, Ryba, Burak i Lusia chodzą do LO, w którym tak jak w życiu próbują się odnaleźć. Za rok mają podejść do egzaminy dojrzałości. Lecz licealiści czują się już teraz dojrzali i próbują tej dojrzałości na różne sposoby. 
Szukają swojego celu w życiu, prawdziwej miłości, wagarując, pijąc czy bluzgając i to w sporych ilościach.

Otacza ich wokół świat dorosłych, szkoły czy też nauczycieli, w którym nie wiedzą do końca jak przebrnąć. 

LO STORY jest to początek przygody z czwórką przyjaciół. Książka jest naprawdę wciągająca,spędziłam przy niej miło czas i szkoda, że tak szybko się skończyła. Na szczęście zabieram się od razu za kolejną część. Bardzo spodobała mi się lekkość autorki, dopraocywanie najmniejszych szczegółów w powieści.


Za możliowość przeczytania książki dziękuję autorce .

środa, 22 marca 2017

Jacek Fedorowicz - Święte krowy na kółkach


   JACEK FEDOROWICZ

                    JEST JAK FORREST GUMP-
                                   BYŁ WSZĘDZIE I WIDZIAŁ WSZYSTKO.Współpracował ze Zbigniewem Cybulskim i Jerzym Gruzą, robił filmy ze Stanisławem Bareją, sam Jerzy Giedroyc zlecił kiedyś zrecenzowanie jego felietonów i to nie byle komu, bo Stefanowi Kisielewskiemu. Jeśli gdzieś działo się coś ważnego, można być pewnym, że udział miał w tym Jacek Fedorowicz.
W swoich tekstach łączy erudycję inteligenta, dowcip satyryka i refleksyjność zatroskanego o Polskę obywatela. Wszystko to przyprawia ironią oraz dystansem. Dramat II wojny światowej przeplata się tu z paradoksem PRL-u i tym, co szykuje nam współczesna Polska. Fedorowicz puszcza oczko i żongluje tematami, które same cisną mu się pod pióro: od kwestii psich kup na trawnikach po światowe skutki afer podsłuchowych, od golizny na reklamach po etykietę polityków. Ponad sto felietonów zebranych w tym tomie daje obraz rzeczy dużych i małych, w które codziennie może „ wdepnąć” każdy z nas.Święte Krowy na kółkach jest to zbiór kilkudziesięciu felietonów autora. W książce pojawiają się również rysunki co dodaje w czytelniku bardziej zainteresowanie oraz zaciekawienie całą książką.

Ciekawa oraz interesująca, ale czy każdy z nas po nią sięgnie ? Tego nie wiem, ale pewnością wiem to, że książka jest naprawdę dobra. Może nie na każdego gust, ale mi przypadła do gustu. Niektóre obrazki potrafią rozśmieszyć od łez, a nawet felietony. Nie wszystkie jednak mi się spodobały teksty, ale nie chce przekreślać tej książki, ponieważ większość jest naprawdę dobra.
A ty sięgniesz po Święte krowy na kółkach ? Odważysz się ? Ja nie żałuje i ty z pewnością też nie będziesz żałowała/ żałował, że to zrobiłaś/ eś.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Wielka Litera.

poniedziałek, 20 marca 2017

Scott Kelby - Sekrety mistrza fotografii cyfrowej wydanie II

Genialne źródło informacji o fotografii cyfrowej!
Chcesz robić jeszcze lepsze, przykuwające uwagę zdjęcia? Książki Scotta Kelb'ego to obowiązkowa lektura dla każdego pasjonata fotografii. W swoich bestsellerach Kelby przedstawia najlepsze techniki pracy, omawia kwestie doboru sprzętu, oświetlenia i parametrów zdjęcia. Tym, co zdecydowanie wyróżnia jego książki na tle innych, jest ogromna dawka humoru oraz niezwykle przystępny sposób podawania wiedzy.
Nie inaczej jest tym razem! Drugie wydanie tej niesamowitej książki zostało zaktualizowane, poprawione i uzupełnione o mnóstwo nowych, cennych informacji. W trakcie lektury dowiesz się , jak obchodzić się z lampami błyskowymi, tworzyć profesjonalne zdjęcia portretowe oraz uwieczniać krajobrazy. Ponadto sporządzisz listę niezbędnego sprzętu i stworzysz własne studio. Jeśli uwielbiasz fotografować w podróży, również znajdziesz tu rozdział dla siebie. Na sam koniec autor zostawił liczne porady oraz sztuczki, które pozwolą Ci znacznie poprawić jakość zdjęć. Książka ta jest doskonałym źródłem informacji.
Moją pasją jest nie tylko czytanie i recenzowanie książek, posiadam również pasję do fotografowania. Dlatego podjęłam się zrecenzowania książki a bardziej poradnika, by poznać sekrety mistrza fotografii , czy jak dojść do t zwanej perfekcyjności w robieniu tym, co kocham . 

Ja głównie fotografuje przyrodę , budynki , i cieszę się, że mogłam poznać się z tajnikami jak robić dobre zdjęcia . W tym poradniku nie tylko znajdziemy sztuczki jak dobrze zrobić zdjęcie, czy jaki sprzęt zakupić, by być dobrym w tym, co się robi autor także daje nam wskazówki , porady . Cieszę się, że mogłam przeczytać tą ksiażke, bo dzięki niej dużo wyniosłam , nauczyłam się . Właśnie po to ten poradnik został wydany, by móc czytelnika , nauczyć czegoś, by mógł wynieść z tej przygody z poradnikiem jak najwięcej. Jeśli chcesz zostać fotografem zawodowo , czy też jako amator tylko dla siebie warto po  książkę sięgnąć , zapoznać się z nią .

Za możliwość przeczytania ksiażki dziękuję wydawnictwu Helion.

niedziela, 19 marca 2017

Abby Geni - Strażnicy Światła

Miranda, która jest fotografem przyrody, przeprowadza się na Wyspy Farallońskie, skalisty archipelag niedaleko wybrzeża kalifornijskiego, aby przez rok w spokoju uwieczniać na zdjęciach dziki krajobraz.

Towarzyszą jej jedynie mieszkający tam nieco ekscentryczni naukowcy, zajmujący się badaniami miejscowych gatunków ryb, szczególnie rekinów żerujących w pobliskich wodach, oraz ptaków morskich. Niedługo po przybyciu na wyspę Miranda zostaje zaatakowana przez jednego z mieszkańców. Kilka dni później jej prześladowca zostaje znaleziony martwy, co wygląda na nieszczęśliwy wypadek. Z biegiem czasu kobieta przywiązuje się coraz bardziej do urokliwego krajobrazu, jednocześnie zagłębiając legendy, w których to miejsce określono mianem  Wyspy Umarłych".
Kiedy pojawiają się kolejne akty przemocy, Miranda nabiera podejrzeń co do naukowców i przestaje komukolwiek ufać.
Siedmioro Ludzi. Mała Wyspa. Mniej Lub Bardziej Przypadkowa Śmierć. 
Zdecydowanie jest to najlepszy debiut tego miesiąca, tego roku ! 

Piękny dziki krajobraz w tle gdzie stanowi cząstkę spektaklu grozy. Czy Miranda pozna prawdę przemocy, która ukazuje się na wyspie ? Książka jest zachwycająca i uprzedzam uzależniająca. Od pierwszych stron Strażników Światła zostałam  wciągnięta w ich świat, w którym znalazłam się na wyspie wraz z Mirandą. Książka nie tylko jest ciekawa  wciągająca, ale posiada dreszczyk emocji. 
Wydawnictwo Kobiece coraz bardziej z każdą premierą kolejnych książek mnie zaskakuje, przede wszystkim tak dobrych debiutów . Abby Geni posiada w swoim piórze taką lekkość , świeżość, a przede wszystkim potrafi wciągnąć swojego czytelnika w świat książki. Czytelnik wchodzi do książki i czuje jak by w tym świecie się znajdował , przeżywał wszystko, co Miranda i to jest piękne .

Ja wręcz jestem zachwycona tą powieścią . 

A ty sięgniesz po świat Mirandy ? Pozwolisz się zatracić w jej świecie ?
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Kobiece.