sobota, 30 lipca 2016

Jan Jakub Kolski - Jańcio Wodnik i inne nowele

To sześć magicznych nowel : Pogrzeb kartofla , Cudowne miejsce , Ułaskawienie , Jańcio Wodnik , Magneto i Pograbek . Co je łączy ?
To wspólne spojrzenia jak i wspomnienia na polskie powojenne wsie .
Z każdej nowel wnioskujemy dwa odczucia , z  pierwszej współczucie zły krajobraz , z drugiej strony coś magicznego co nas ciągnie w te miejsca  , legędy odżywają stają się rzeczywiste .
Poznajemy wszystkie tajemnice    , zbrodnie ludzi  i grzechy tych miejsc .Takie książki nigdy nie należa do tych łatwych , lecz potrafią nas skutecznie do siebie przyciągnąć że chcemy je mieć i czytać .
Po części otwierają nam przed sobą nowe spostrzerzenia  na świat i na ludzi .
Takie książki skutecznie potrafią nam zmienić opinie , odczucia do tych miejsc do tych czynów które ludzie zrobili .
Bardzo się cieszę że dzięki współpracy z wydawnictwem Latarnia mam okacje przeczytać tak świetne książki . Tak naprawde  niezbyt często sięgam po takie typu książki  ,ale gdy już to robię nie mogę o nich zapomnieć na bardzo bardzo długo . I zdecydowanie Jańcio Wodnik i inne nowele będą taka ksiażką o której bardzo długo nie zapomne . Przeważnie w jakiś zbrodniach zawsze szukamy tego drugiego dna  dlaczego ? po co ? co to da ?  Zazwczaj bohaterów  takich książek  , historii motywują trzy rzeczy  : miłość , zemsta , śmierć bliskiej nam osoby . Zazwyczaj przewagę ma zemsta   , bo to ona nam zaślepia wszystko . ale czy warto ? Tego watro się dowiedzieć właśnie z Jańcio Wodnik i inne nowele . Ja wam niestety nie zdradzę jak to się potoczyło u bohaterów tej właśnie historii i książki , ale  mogę was zachęcić byście sami się tego przekonali bo warto tą książkę mieć za sobą by ją przeczytać bo dużo ona wniesie w nasze życie , warto mieć ją też u siebie na półce , biblioteczce . Spewnością nie pożałujecie swojego wyboru by tą książkę przeczytać .

Ja serdecznie dziękuję wydawnictwu za możliwość przeczytania tej książki  .

piątek, 29 lipca 2016

Laurelin Paige - Uwikłani Obsesja

Obsesja jest to druga część najbardziej gorącego romansu i erotyku wszech czasów ! 

Alayna Wither i Hudson Pirce przestają udawać parę ich gra się kończy . Oficjalnie postanawiają być parą .

Alayna przerowadza się do apartamentu Hudsona  nie muszą nic przed sobą ukrywać , A jednak każde ma przed sobą  jakiś sekret. Gdy udaje im się osiągnąć jakąś stabilizaje uczuciową i poznają siebie od każdej strony  zaczynają wychodzić mroczne sekrety Hudsona . Czy Alayna zdoła sobie poradzić z takim natłokiem wiadomości ? 
" Jesteś moja . Nie lubić się dzielić " Co Hudson ma na myśli wypowiadając te słowa ? 
Layni pod wpływem zdesperowania szuka pomocy u Celii , ale po jakimś czasie uważa że to był błąd. Czy Hudson  i Alayna stworzą normalny związek ? czy ich historie z przeszości zwycieżą ?  Czy odnajdą szczęście i zaufanie ?
Czy  Celia bardzo namiesza w ich życiu ? Jest to druga część  a ja wciąż jestem rozwalona emocjonalnie . Książka jest bardzo wciągająca i cieszę się że mogłam odrazu przejść do trzeciej części . To był w strzał w dziesiątkę wybierając te książki  , i wątpie bym mogła się szybko pozbierać emocjonalnie  po tej trylogii . 
czwartek, 28 lipca 2016

Podsumowanie miesiąca - Lipiec

W tym miesiącu sporo się działo .  Przeczytałam łącznie 11 książek + tomik poezji + przesłuchałam dwa audiobooki .  :
* Szymon Nowak  - Dziewczyny Wyklęte I i II część ,
* Katarzyna Bonda - Polskie Morderczynie ,
* K. N. Haner - Sny Morfeusza ,
* Wanda Szymanowska  - Lardżerka  , Zielone Kalosze , Niebieskie Sandały ,
* Aleksander Jurewicz - Lida ,
* Robert Marshall - W kanałach Lwowa ,
* Laurelin Paige - Uwikłani Pokusa ,
* Jacek Getner - Pan Przypadek i Celebryci ,
* Magdalena Panek - Przedsionek Nieba ,
* Dorota Schrammek - Wiatr Wspomnień  .

Przerowadziłyśmy z Grażyną z  Czytaninka 4 wspaniałe wywiady z :
 Skarlet Albert ,
 Agnieszka Lingas-Łoniewska Pisarka ,
K.n. Haner  ,
* Augusta Docher

Za co serdecznie dziękujęmy autorką za  poświęcony czas :)

W lipcu  zdobyłam również ciekawe współprace takie jak  z Wydawnictwo Latarnia , Wydawnictwo Kobiece , Wydawnictwo Helion .
A także z autorami  z Wanda Szymanowska , Magdalena Panek  za co dziękuję za zaufanie ! :)

Jak co miesiąc od czerwca ukazują się w naszej rubryczce wywiady ,  propozycje premier , ciekawostki książkowe za co serdecznie dziękujemy z Grażyną   Pani Krystynie Boczar - Różewicz która publikuje zawsze naszą rubryczkę i wam czytelniką bo kupujecie DPS i go czytacie :)
Na Zaczytana na blogu pojawił się w tym miesiącu konkurs gdzie do wygrania były 3 egzeplarze e-booka Konrada Sikory - " Napisani na ścianach "  , na fanpage była też mała weekendowa rozdawajka z książką niespodzianką , Obecnie również jest konkurs który trwa do 08.08 do godziny 23.00
Również wziełam udział w dwóch Book Tour orgaznizowanych przez Ole z Stan Zaczytany oraz Kasię z Poligon Domowy .

środa, 27 lipca 2016

Aleksander Jurewicz - Lida

Lida jest to opowieść o wspomnieniach 5-letniego chłopca z czasów repatriacji jego rodziny z Białorusi do Polski . 
Są to bardzo bolesne jak i smutne wspomnienia . Przeszłość nigdy nie zostaje w tyle po jakimś czasie wraca jak bumerang z większą siłą . Bohater nie jest w stanie poradzić sobie z tęsknotą za domem rodzinnym . Aleksander Jurewicz w " Lidzie" wpuszcza nas do swoich wspomnień ze swojego dzieciństwa . Dla młodego chłopca , który musi zostawić ukochanych bliskich jest to traumatyczne wydarzenie .
"Lida " jest to bardzo smutna historia lecz pojawiają się też te  dobre momenty . Pamięć lubi nam robić figle i wspomnienia potrafią się mieszać  z tu i teraz pokazując nam że pamięć bywa zawodna . Przyznam się wam że mimo iż książka ma zaledwie 120 stron to nie należy ona do łatwych . Te emocje i przekaz  jaki z niej płynie pokazuje za każdym razem kiedy po nią sięgamy że to dobra decyzja .Osobiście nie żałuje że zdecydowałam się ją przeczytać książka opowiadająca nam o czyiś wspomnieniach nigdy nie należy do tych łatwych ale dają nam wiele do myślenia  jak było kiedyś , co ktoś musiał przeżyć by być tu i teraz . Z przyjemnością mogę  wam polecić książkę Aleksandra Jurewicza " Lida " sama na pewno powrócę do książki nie raz nie dwa .
Za możliwość Przeczytania książki dziękuję Wydawnictwo Latarnia , które mi zaufało i książka jest dzięki naszej współpracy .


A czy wiecie że książka "Lida " została uhonorowana Nagrodą CZESŁAWA MIŁOSZA ? 

wtorek, 26 lipca 2016

Wanda Szymanowska - Niebieskie Sandały

Jest to kontynuacja historii Antoniny , którą poznaliśmy w poprzedniej części " Zielone Kalosze ". 
Tym razem Antonina zamienia swoje zielone kalosze na sandały ,  i to na śliczne niebieskie sandały. 
Postanawia stanąć do walki o swoje szczęście .
Ale czy jej to się uda ?  Jak postanowi wykorzystać swoją wolność osobistą ? 


Wraz z Antoniną jedziemy  do Egiptu . Poznaje tam przystojnego Egipcjanina - Ahmeda , wynajmuje na kilka tygodni obok niego i jego brata mieszkanie . Ahmed liczy na romans ale czy Antoninie mocno zabije serce przy nim ? czy zdoła się na romans ? 
Odrazu nasuwa się pytanie czy Antonina pamięta swój poprzedni związek ? czy uda jej się komuś zaufać i pokochać ?

W drugiej części historii o Antonienie poznajemy również historie Ewy i Fatmy z którymi Antonina zawarła znajomość . 
Ewa jest Polką która pojechała do Egiptu dla Egipcjanina za którego wyszła za mąż i postanowiła zostać  w Egipcie .  Za to Fatma pochodzi z Egiptu ale mieszka w Kanadzie . Dziewczyny bardzo się zaprzyjaźniają często się spotykają  rozmawiają a także zwierzają się ze swoich problemów życiowych. 
Antonina po poznaniu historii Ewy i Fatmy czuje ból   i chciałaby  by w jakiś sposób im pomóc ale zdaje sobie sprawe też z swoich problemów . Dzięki dziewczyną jest wstanie poznać  wiele ciekawostek dotyczących zwyczajów i obyczajów panujących w tym niezwykłym kraju .Pani Wanda Szymanowska po raz kolejny zachwyca mnie swoim stylem pisania  ,a także dobrze napisaną książką  . Niebieskie Sandały mnie zachwyciły i cieszę się że miałam okazję przeczytać twórczość Pani Wandy . Teraz czas zacząć czytać ostanią część pięknej trylogii o losach Antoniny.
Serdecznie dziękuję Pani Wandzie za zaufanie jakim mnie obdarzyła  .