sobota, 22 lipca 2017

Anna Badkhen - Wędrówka z Ablem

Dziennikarka portretująca życie w ekstremalnych warunkach, od rozdartego wojną Afganistanu po tereny amerykańsko-meksykańskiego pogranicza, dołącza do największej grupy nomadów w ich tradycyjnej, corocznej wędrówce.
Z rodziną pasterzy z rodu Fulanów przemierza Afrykę wzdłuż południowych obrzeży Sahary. 

Migracja, choć praktykowana od wieków, z roku na rok staje się coraz trudniejsza-pielgrzymom zagrażają bojówki islamskie, zmiany klimatyczne oraz nowoczesność, która kusi młodych do porzucenia tradycji swoich przodków.

Ale Fulanie są przyzwyczajeni do niestabilności: znają głód, suszę i wojny.Wędrówka z Ablem jest to niezwykła historia, ciekawa m pasjonująca , inspirująca.

Książka jest lekka, przyjemnie się ją czyta, z dużym zaciekawieniem
Autorka przedstawia nam życie, w inny sposób, jak żyją inni ludzie, jakie mają utrudnia, by w miarę godnie żyć.
Jest to niecodzienna podróż, z której wyniesiemy wiele ciekawych informacji, doświadczeń. 

Po powieść Wędrówka z Ablem naprawdę warto sięgnąć, przeczytać, a nawet posiadać w swojej biblioteczce. 

Powieść bardzo dobrze się czyta, przyjemnie, jest lekka , inspirująca .


A ty czy już wyciągnełaś /eś rękę  po powieść Anny Bedkhen Wędrówka z Ablem ?

Książka warta przeczytania . Polecam wam  z czystym sercem.
Za możliwość przeczytania powieści dziękuję wydawnictwu Kobiece.

czwartek, 20 lipca 2017

Krystyna Bezubik - Raj na Kredyt

Bilet do raju, który kryje się gdzieś za rogiem. Wystarczy wsiąść do pociągu. Przejechać setkę kilometrów.


Powieść o pragnieniu zmiany i wewnętrznym dojrzewaniu. Ironiczna opowieść o realiach świata naukowego. Historia na granicy jawy i snu. Symboliczna opowieść o przekraczaniu kolejnych stopni wtajemniczenia. Tym wszystkim jest „Raj na kredyt” – opowieść o młodej kobiecie, która pragnie zmiany, jaką mają jej zapewnić studia doktoranckie i praca naukowa.
Powieść Raj na kredyt, porusza, uspokaja pochłania czytelnika, fascynuje.

Jest to krótka powieść, lecz to nie zmienia jej otwartości, na czytelnika.


Powieść Raj na kredyt jest nie tylko ciekawym doświadczeniem czytelniczym, lecz także podróżą w głąb ludzkiej psychiki. Podróż ta możne nas rozbawić, przerazić, a także wciągnąć, którą drogę wybierzemy zależy od nas samych. Rezultat wychodzimy z tej przygody z czymś nowym, a co może to sprawić ? Tylko i wyłącznie dobra książka.


Czym się różni ta opowieść ? Młoda dziewczyna, nauczycielka języka polskiego, przechodzi przez rutynę życia codziennego, zaczyna studia doktoranckie. Jest to wejście w nowy rozdział, nowy świat oraz szansę na nowe życie. 
Jak nowy rozdział wpłynie na nią ? Jak potoczą się jej losy ?

Przyznam się, że troszeczkę obawiałam się tej powieści i długo ją odkładałam na potem. Czy dobrze robiłam ? Tego nie wiem. 

W końcu się odważyłam po nią sięgnąć i powiem wam, że nie żałuje. Wręcz przeciwnie jestem bardzo zaskoczona, na plus oczywiście i trochę szkoda, że ma niecałe 93 strony.
A ty czy sięgniesz po Raj na Kredyt ? Z pewnością wyjdziesz inna/inny z tej przygody.
Z przyjemnością wam polecam powieść.

Za mozliwość przeczytania książki dziękuję autorce.

środa, 19 lipca 2017

K.N. Haner - Na Szczycie Nieczysta Gra

„Nieczysta gra” to emocjonalny rollercoaster zakończony rozrywającym serce na strzępy finałem.Ślub Rebeki i Sedricka zbliża się wielkimi krokami. Zakochana para pragnie założyć rodzinę i wieść idealne życie, ale w ich świecie nic nie jest proste.

Czy ambitne plany dotyczące życia rodzinnego są możliwe do zrealizowania w związku tworzonym przez gwiazdę rocka i równie piękną, co szaloną, byłą striptizerkę?

Czy bolesna tęsknota, wzruszająca naiwność i nieprzewidywalne eksplozje namiętności to właściwe składniki dobrego małżeństwa?


Co jeszcze może stanąć na przeszkodzie ich miłości? Rebeka i Sedrick kolejny raz będą musieli zmierzyć się z przeszłością, a także podjąć decyzję, które zaważą na życiu i szczęściu ich samych oraz najbliższych im osób.Nieczysta gra jest to kontynuacja losów Rebeki i Sedricka. Jest to powieść emocjonująca, kipiąca namiętnością i pożądaniem, z każdą częścią coraz bardziej możemy dostrzec znakomite pióro autorki. 

Po tym zakończeniu, jakim zafundowała autorka przyznam się, że nie mogę się pozbierać i chyba długo tego nie uda mi się zrobić. Autorka rozwaliła mnie na bardzo drobne kawałeczki po raz kolejny. Pytam dlaczego ? Jak ? Ale trzeba czekać na kolejną część. Powiem wam, że jestem rozbita, czy wytrzymam do kolejnej premiery nie wiem.


Teraz wyczekiwanie premiery Właściwego Rytmu, na uzyskanie odpowiedzi na pytania. Ja już się nie mogę doczekać a wy ?Polecam wam powieść ale Ci, co nie są wtajemniczeni w losy Rebeki i Sedricka , niech zaczną od początku powieści. 

Jestem zachwycona, a jednocześnie rozbita i chce mi się wyć !


poniedziałek, 17 lipca 2017

Anna Góecka , Andrzej Kopacki - Dwoje

Może Ktoś, Właśnie Ten Ktoś,

Patrzy Teraz Na Ciebie.

Podnieś Wzrok.Ona-antykawariuszka, która nie przegapia życia. Nie godzi się na bylejakość.

On-niespełniony aktor.

Umie przyjemnie żyć, ale chce więcej. Ich spotkanie to chwila, w której przeszłość zbiega się z przyszłością.

I nic już nie będzie takie jak przedtem, wszystko zdarzy się pierwszy raz.


Heliodor i Luna są jak bohaterowie czyjejś opowieści. A może tak jest naprawdę ?


Wpadliśmy W Wir, Który Obraca Się Leniwie.

Powoli, Bez Końca.

Taki Jest Naturalny Rytm Wszechświata.

Erotyczny.


Powieść Dwoje jest to bardzo ciekawa, powieść. Jest to ciekawy, dojrzały debiut, współpraca dwóch dobrych pisarzy. I szczerze mówiąc trudno jest uwierzyć, że to jest debiut. Powieść jest nie tylko ciekawa,zaskakująca, inspirująca, ale także posiada taką nutkę świeżości. Dwoje nawiązuje do prawdziwego życia, balansuje na granicach rzeczywistości a fikcji. Czy jest prawdziwa ? Czy fikcyjna bardziej? Nie zdradzę wam tego, to musicie sami ocenić najlepiej sięgając po powieść.
Powieść kipi oraz płynie bardzo dużą dawką namiętności, co jeszcze bardziej pochłania czytelnika.

Powiedziałabym, że to jest debiut roku !
A ty czy sięgniesz po debiutancką powieść Dwoje ?

Z przyjemnością polecam wam  powieść.


Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Wielka Litera.