czwartek, 8 czerwca 2017

Susan Meissner - Dziewczyna z nagietkowym szalem

Przepiękna opowieść o dwóch wielkich miłościach, 
dwóch stratach i dwóch wrześniach, które dzieli sto lat histori i łączy jeden tajemniczy szal

                                         


                                                     Wrzesień, 1911


Pielęgniarka Clara Wood traci w pożarze szwalni ukochanego. Oddaje się pracy, usiłując zapomnieć o tragicznym wydarzeniu.
Na nowojorskiej wyspie Ellis opiekuje się chorymi imigrantami, wśród których poznaje mężczyznę zatraconego w rozpaczy po śmierci żony. 
W jego rzeczach odnajduje intrygujący szal z nagietkowym wzorem i  wyszytym imieniem oraz pewien  dokument. Clara staje przed trudnym dylematem, czy wyjawić prawdę choremu mężczyźnie.
                                

                                                  Wrzesień, 2011
Wdowa Taryn Michals, nie może pozbierać się po stracie męża, który zginoł w ataku na World Trade Center,    Tragedia dotkneła ją tak boleśnie, że nawet własnej córce nie wyjawiła prawdy o ojcu.
Kiedy pewnego dnia natyka się na fotografię przedstawiającą ją na ulicy w dniu tragedii, musi ponownie otworzyć drzwi do przeszłości.
To wtedy uratował ją pewien nieznajomy, który może ją ponownie ocalić. 

Dwie różne kobiety, dwie poruszające  historie . Co je łączy ?  szal , który nie jest taki zwykły, szal ktory jest wyjątkowy . 
Historia Claary i Taryn pokazuje jak możemy przezwyciężyć ból , cierpienie , tęsknote a nawet miłość . 
Jest to wzruszająca , poruszająca historia , którą łatwo się nie czyta , podczas czytania pojawiły się łzy u mnie . Bardzo się cieszę że mogłam przeczytać tą historię , powieść . 

Długo pozostanie w mojej głowie ta książka, długo nie będę mogła o niej zapomnieć. Czy do niej powróce ? z pewnością tak . Kiedy? nie wiem nie umiem powiedzieć może za tydzień, może za miesiąc . 
Zachęcam was do sięgniecia po Dziewczyna z nagietkowym szalem , naprawdę warto .
Za możliwość przeczytania ksiażki dziękuję wydawnictwu Kobiece.

wtorek, 6 czerwca 2017

Jacek Getner - Pan Przypadek i fioletowoskórzy

" Pan Przypadek i fioletoskórzy" to czwarty tom przygód rodzimego detektywa geniusza. Tytułowy bohater, Jacek Przypadek, trochę romantyk, bardziej cynik, ponownie musi rozwiązać trzy niecodzienne zagadki, tym razem z bezdomnymi zbieraczami surowców wtórnych w rolach głównych. W pierwszej ze spraw, o kryptonimie " Winetu i Old Spejs", Jacek stara się odnaleźć zaginioną w dziwnych okolicznościach partnerkę swojego przyjaciela. W drugim ze śledztw, "Wszyscy jesteśmy winni", detektyw musi oczyścić z zarzutów wszystkich przyznających się ochoczo do pewnego napadu i znaleźć prawdziwego sprawcę. W ostatniej zagadce, " Świentoszku", Jacek bada, komu tak naprawdę zależało na zabójstwie podfruwajki brązowonosej.
Podczas rozwiązywania tych spraw Przypadek wykaże się swoją powszechnie znaną umiejętnością przysparzania sobie wrogów wśród możnych tego świata. Najpotężniejszy z nich, złowrogi Klempuch, przystąpi do ataku. Jacek będzie się zmagał z kryzysem wiary w swojej słynne motto, że "ludzie są banalnie przewidywalni".
Wiecej o bohaterze można dowiedzieć się z jego bloga znajdującego się pod adresem www.panprzypadek.blogspot.com

Po raz kolejny miałam okazję przeczytać i " brać udział" w przygodach Pana Przypadka . Cieszę się że mogłam przeczytać jego kontynuacje czyli czwarty tom.
Ten tom wydaje mi się być inny, ciekawszy, bardziej wciągający. Jacek Getner po raz kolejny udowadnia jak dobrym jest pisarzem i potrafi wciągnąć swojego czytelnika w świat książk.


Po raz kolejny kolejny przygoda ze słynnym detektywem Jackiem Przypadkiem była fascynująca, i już nie mogę się doczekać kolejnych. 
Ac ty sięgniesz po serię przygód , detektywistycznych Jacka Przypadka ? 


                     Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorowi.

poniedziałek, 5 czerwca 2017

Anna Crevan Sznajder , Emilia Anna Dominik , Bogumiła Roch-Romanowska - Facet do wzięcia

Trzy młode i ładne reporterki, dość poczytanego magazynu dla kobiet Evree, zwane Aniołkami dostają nagle nowe zlecenie. Co takiego wymyślił ich szef i jak odbiło się na ich życiu prywatnym i zawodowym pewne ogłoszenie, które ukazało się na łamach ich gazety ? 
Jak Mili, Enn i Ann trzy młode przyjaciółki sobie poradzą z projektem Facet do wzięcia ? Czy uda im się dobrnąć do końca cało ? Każda z nich ma zaopiekować się i przeprowadzić wywiad z trzech chłopaków zgłoszonych przez znajomych. Chłopaki wpadają w oko młodym dziewczyną, ale co zrobić, gdy dziewczynie nie wolno się związać z mężczyznami ?
Jak potoczy się ten projekt ? Czy dziewczyny ulegną ? 
Powiem wam szczerze, że długo nie mogłam się zabrać za tą powieść i żałuje, że tyle przeleżała na biurku. Powieść jest naprawdę dobra. Szybko się czyta, lekka jest i przyjemna, chociaż powiem wam, że w niektórych momentach byłam naprawdę zła, ale przeminęło to wraz z kolejnymi stronami.
Bardzo się cieszę, że jedna z autorek obdarzyła mnie zaufaniem, oraz postanowiłabym przeczytała i zrecenzowała ich powieść. Jest to dzieło wspólne i bardzo dobre dzieło, dziewczyny naprawdę mają talent pisarski.

Dodatkowo ukaże się recenzja dodatku do Facet do wzięcia. Także zapraszam was na obie recenzje :). 

Z przyjemnością i z czystym sercem mogę wam polecić tę powieść.
To jak skusisz się na sięgniecie po powieść i przeczytanie jej ?
Za możliwość przeczytania dziękuję jednej z autorek.

niedziela, 4 czerwca 2017

H. M. WARD - Zranieni

SIDNEY I PETER.

PIĘKNA DZIEWCZYNA I WYJĄTKOWY MĘŻCZYZNA.
Oboje pełni temperamentu i wdzięku. Spotykają się przypadkowo, na randce w ciemno, która początkowo układa się jak zabawna komedia pomyłek z happy endem... który niestety następuje. Zamiast namiętnego finału Sidney otrzymuje kolejnego kopniaka w tyłek. Na tym rozczarowaniu sprawa się nie kończy. Już wkrótce okazuje się, że ten piękny mężczyzna, bosko zbudowany i silny, a przy tym inteligentny i wrażliwy, jest wykładowcą akademickim, a ona jego asystentką, a także-co gorsza-studentką.Byłoby łatwiej, gdyby Sidney nie ścigały demony przeszłości i gdyby Peter nie nosił w sobie bolesnych wspomnień o śmierci i rozstaniu. Oboje czują, że nie są sobie obojętni-łączy ich więź silniejsza od bólu i strachu.

Miłość, którą przyjmują z niedowierzaniem, będzie jednak wymagać odwagi, woli i mocy. Najpierw trzeba stawić czoła przeszłości, aby móc rozpocząć budowę wspólnego szczęścia.Oto pierwszy tom historii Sidney i Petera, którą zachwyciła setki tysięcy czytelników. To zaledwie początek opowieści o dwojgu młodych ludziach, o narastającym pożądaniu, radości żywiołowego tańca, ciepłe młodzieńczej przyjaźni, ale i strachu przed cieniami, które wciąż powracają. Ta wciągająca powieść sprawi, że każdą kolejną kartkę będziesz odwracać z niepokojem i niecierpliwością.Co to za książka ! Ile emocji ! 

Bardzo spodobał mi się opis z przed książki  Zgadza Się Życie To Nie Bajka. 

W Życiu Nie Ma Opcji  Cofnij "Przyznam wam się, że serce wali mi dotąd ! Książka jest pełna emocjonalnej huśtawki i rzeczywiście każdą stronę odwracasz i chcesz jeszcze i jeszcze.

Zdecydowanie jest to bestseller tego roku! 

Nie wiem, kiedy ją tak szybko przeczytałam, ale chce jeszcze i jeszcze, a to dopiero pierwszy tom , a co będzie przy kolejnych ?

pytanie, kiedy będzie drugi tom ? Przy czytaniu Zranionych pojawiły mi się w głowie wiele pytań. Ale czy uzyskałam na nie odpowiedzi ? Tak , lecz na nie wszystkie większość dalej czeka na odpowiedź, ale czy drugi tom da te odpowiedzi ?

Taka dawka emocjonalna na jeden raz to za dużo ! Kiedy ja się pozbieram po tej książce ?


 Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Helion.