piątek, 18 sierpnia 2017

Annika Sharma - Żona mimo woli

Romantyczna historia 
    o sile miłości,
która przracza wszelkie granice

Nithja to pełna energii, inteligentna i ambitna studentka, która od dziecka wie, czym będzie zajmowała się w życiu. Zostanie cenioną lekarką i chlubą rodziny. Pogodziła się nawet z wizją aranżowanego małżeństwa, które jest nieodłącznym elementem tradycji jej hinduskiej rodziny.


Wszystko potoczyłoby się zgodnie z planem, gdyby nie pewna impreza, która skieruje jej życie na nowe tory. Kiedy Nithja poznaje Jamesa, bystrego i nieprzyzwoicie przystojnego Amerykanina, kompletnie traci dla niego głowę.


Zakochana dziewczyna stoi w obliczu najtrudniejszego wyboru w życiu. Może wypełnić wolę rodziny, poślubiając wybranego dla niej mężczyznę, lub złamać tradycję, wybierając własną życiową drogę.Żona mimo woli jest bardzo ciekawą powieścią. Pokazuje nam po części kulturę Hinduską, gdzie rodzina angażuje śluby swoich dzieci. Książkę bardzo szybko oraz ciekawie się czyta. Autorka zachęca swoich czytelników do wgłębienia się w powieść, aż trudno się oderwać od książki. Przyznam się, że sama nie wiem jak szybko mi zleciał czas czytając  powieść, w pewnym momencie otwierałam książkę, a zaraz już ją zamykałam. 


Bardzo lubię takie powieści, gdy nie mogę się od nich oderwać, skłaniających do przemyśleń, które doprowadzają czytelnika do huśtawki emocjonalnej. Autorka zapewniła nam bardzo dużą huśtawkę emocjonalną, rozwala swojego czytelnika na kawałeczki, których nie da się już poskładać. Serce czytelnika w pełnie zostaje oddane powieści, ale czy zostanie mu zwrócone ?


Osobiście jestem zauroczona powieścią. A Ty sięgniesz po Żonę mimo woli ? 

Zechcesz się zatracić w tej pięknej powieści ? 

Z przyjemnością zapraszam was do sięgnięcia po lekturę. Naprawdę warto się zatracić.
Wydawnictwo Kobiece z każdą nową powieścią stawia bardzo dużą poprzeczkę. Z każdą nowszą powieścią daje czytelnikowi do myślenia i coraz częściej zdecydowanie rozwala go emocjonalnie.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Kobiece.

Magdalena Giedrojć - Księżyc nad Rzymem

Otulona włoskim upałem opowieść o tym, jak rodzi się radość i przyjaźń...

A może i miłość.


Trzydziestokilkutenia Laura Pszczółka przyleciała do Rzymu na stypendium, realizując marzenie o studiowaniu historii sztuki w ojczyźnie wszelkiego piękna. Jej przewodnikiem po pełnym tajemnic i niespodzianek Wiecznym Mieście został Andrea, przystojny erudyta o smutnym spojrzeniu. Razem odkrywają urok długich rozmów, nie tylko o sztuce, najlepiej nad kieliszkiem przedniego wina.Przeżyją niejeden zachwyt, zagubią się w zaułkach tak pięknych, że trudno z nich wrócić do prawdziwego świata.

W upalnym powietrzy wisi uczucie...Czy mroczna przeszłość Andrei i smutne doświadczenia Laury pozwolą im raz jeszcze stworzyć bliską relację z drugą osobą? Czy Rzym pomóże im odnaleźć drogę do siebie?


Powieść Księżyc nad Rzymem, urzekła czytelnika swoją ciekawością, tajemniczością, a także swoim pięknem słów, opisów mojego ukochanego Rzymu. 

Była to moja pierwsza przygoda z twórczością Magdaleny Giedrojć i przyznam się, że bardzo udana oraz ciekawa. Zaskoczyła mnie swoją pasją do pisania, do opowiadania, zawdzięczam jej piękną przygodę z głównymi bohaterami nie tylko do włoch, ale także przygodę związaną z ich życiem. Magdalenie Giedrojć udało się mnie „wprowadzić” do swojej powieści i sprawić, że poczułam to piękne gorące słońce, poczułam się jak bym była na tych uliczkach pięknego Rzymu. Pięknie opisuje życie głównych bohaterów, Rzym a przede wszystkim dba o każdy najmniejszy szczegół, co zachęca czytelnika jeszcze bardziej.
Bardzo się cieszę, że mogłam poznać twórczość autorki, jej świeżość, jej pasję do pisania, bo to widać po pierwszych stronach, gdy autor piszę z wielką pasją, zamiłowaniem. Takie powieści jak Księżyc nad Rzymem zostają długo w pamięci i chętnie się do nich powraca, z pewnością tak będzie też u mnie na pewno jeszcze nie raz po nią sięgnę. I obiecuje, że na jednej przygodzie z tą autorką, a raczej z jej twórczością się nie skończy. 
Z przyjemnością mogę wam polecać, powieść Magdaleny Giedrojć Księżyc nad Rzymem. 

To jak sięgniesz po  książkę ? Dasz się zauroczyć głównymi bohaterami oraz pięknym Rzymem ?Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka . 

wtorek, 15 sierpnia 2017

Iwona Czarkowska - Wesoła Rozwódka


Życie może rozsypać się w mgnieniu oka. Jednego dnia jesteś szczęśliwą mężatką i urządzasz nowy dom, a następnego do twoich drzwi puka obca kobieta i oznajmia, że ukochany mąż od dawna cię zdradza. To właśnie przytrafiło się Alicji. Wyprowadza się, składa pozew o rozwód i zaczyna nowe życie w kawalerce, której użycza jej przyjaciółka. Na przekór wszystkim postanawia udowodnić, że rozwódka nie musi być kobietą smutną i przegraną. Może być wesoła i cieszyć się nowym życiem! To nowe życie najlepiej rozpocząć z rozmachem i przytupem. A jak konkretnie? Alicja już wie i postanawia pomóc innym kobietom, które spotkało to, co ją, i pokazać im, że życiem można się cieszyć nawet po rozwodzie. A może przede wszystkim po rozwodzie? Będzie wesoło i będzie się działo!

Rozwódka wcale nie musi być kobietą smutną i przegraną ! Wesoła Rozwódka jest książką bardzo ciekawą, przyciągającą swojego czytelnika. Autorka zadbała o każdy najmniejszy szczegół.

Pokazuje, że życie po rozwodzie nie musi wcale wyglądać tak banalnie, że nie musimy się czuć tak jakby nam nic nie wyszło. Główna bohaterka właśnie zakończyła jeden z etapów na swojej drodze, a także jest przed nową ciekawą przygodą, pokazuje, że coś musimy zamknąć, zakończyć by było coś lepszego, nowego. Alicja pokazuje, że życie po rozwodzie może być, wesołe, że może cieszyć się życiem, a nie siedzieć na sofie i się załamywać, płakać. 
Powieść należy nie tylko do ciekawych, ale także wesołych, skłaniających nas do różnych przemyśleń nad swoim życiem. 
Jestem bardzo zadowolona, że mogłam przeczytać właśnie tę powieść. Przyznam się wam, że jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, pierwsze, lecz na pewno nie ostatnie. Jestem mega zaskoczona,a także na tak. Z przyjemnością polecam wam powieść Wesoła Rozwódka. 
A ty sięgniesz po  powieść ?


                       Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Replika.