piątek, 6 stycznia 2017

Kathrin Lange - Serce ze szkła

Główna bohaterka Juli wraz ze swoim ojcem pisarzem spędza przerwę świąteczna na wyspie Martha's Vineyard w posiadłości zamożnego wydawcy. Od pierwszych chwil na wyspie jest zafascynowana małomównym Dawidem, który jest synem właściciela. Charlie jego narzeczona niedawno zginęła spadając z klifu. Juli stara się zbliżyć do Dawida i poznać okoliczności śmierci dziewczyny. Ciekawość może doprowadzić dziewczynę do obłędu. Wkrótce Juli zaczyna słyszeć głosy, a tajemnicza postać w czerwonej sukience usiłuje ją zwabić na skraj urwiska.

Kim jest tajemnicza postać ? Czy Juli pozna prawdę o wypadki Charlie ? Czy znajomość z Dawidem czymś zaowocuje ?Serce ze szkła jest to pierwsza część serii oraz losów Juli i Dawida.

Ja swoją przygodę zaczęłam z tą serią od trzeciego tomu, lecz nadrabiam. Bardzo się cieszę, że miałam okazję przeczytać serie od początku. Serce ze szkła mimo swojego smutnego początku jest bardzo zaskakującą książką. Przyjemną, lekką, którą dobrze się czyta. Historia głównych bohaterów jest bardzo dobrze zbudowana oraz trzyma w napięciu do ostatniej kartki. Katharin Lange przez całą książkę utrzymuje taką świeżość, buduję napięcie między bohaterami a czytelnikiem. Tytuł książki oraz sama historia głównych bohaterów pokazuje nam jak nasze serca potrafią być szklane, wystarczy jedynie mały upadek czy jedno draśnięcie a może pęknąć na drobne kawałeczki, które nie zawsze uda się poskładać. 

To moje drugie spotkanie z autorką Katharin Lange i powiem wam, że to bardzo dobre spotkanie. Serce ze szkła jest zainspirowana słynną powieścią gotycką Rebeka Daphne du Murier.

Za możliwość przeczytania książki dziekuje Bussines and culture .

wtorek, 3 stycznia 2017

J. D.Bujak - Ogniskowa

Główna bohaterka Emilia Jodłowska na pozór jest zwyczajną studentką a w jednych z krakowskich uczelni. Posiada ona małą tajemnicę o zdolnościach, które ujawniły się u niej już w dzieciństwie. O jej talencie oraz chorobie wiedzą tylko najbliżsi, lecz gdy Emilia jest świadkiem makabrycznego wypadki zmienia się wszystko. Dziewczyna podczas akcji ratunkowej poznaje młodego policjanta Michała Żakowskiego. Policjant wraz ze znanym krakowskim prawnikiem Marcinem Granickim stara się rozwiązać sprawę zaginięcia młodych studentek. Jaki związek ze sprawą mają starsze osoby, które wynajmowały im stancje? Zbliżając się do Michała i jego dość oryginalnych przyjaciół dziewczyna poznaje siebie na nowo, ale także odkrywa że świat, jaki ją otacza wcale nie jest taki jak się wydawał dotychczas.Dar, który zawsze traktowała jako przekleństwo, będzie niezbędnym kluczowym elementem w rozwiązaniu zagadki, za którą stoi przerażająca istota. Czy uda im się wspólnie rozwiązać zagadkę zniknięć ? Czy przerażająca istota, która jest znana jedynie ze starych słowiańskich podań przestanie zabijać ?


Powieść Joanny Bujak jest mroczna, ale także zaskakująca. Pojawiające się w niej duchy, demony oraz niezwykli bohaterowie działają na wyobraźni czytelnika. Gra nie tylko jest niebezpieczna, rozpoczynająca wyścig z czasem, by rozwiązać tajemniczą zagadkę. Czytając książkę nie ukrywam, że pojawiały się dreszcze i troszeczkę niepokój. Dawno nie czytałam tak mrocznej opowieści, która mimo swojej nietypowej tematyki mnie wciągnęła. Joanna Bujak posiada niezwykła wyobraźnię, którą potrafi poprzez papier nam przekazać. Powiem wam, że tak się wciągnęłam czytając Ogniskową, że nawet nie wiem, kiedy ją skończyłam. Książka jest nieziemska i chcę jeszcze i jeszcze. Sam opis książki wciąga, a gdy się ją czyta z każdą stroną coraz bardziej się przepada wciągniętym w historie Emili . Z czystą przyjemnością mogę wam polecić książkę Joanny Bujak, warto się zatracić przy niej. 

A wy dacie się ponieść mrocznej historii i sięgniecie po Ogniskową ? 

Za możliwość  przeczytania książki dziękuję autorce .

niedziela, 1 stycznia 2017

Agnieszka Opolska - Róża - Zapowiedź

Agnieszka Opolska – Róża  Premiera 14 stycznia

„… miała to do siebie, że zawsze wierzyła w przegrane sprawy: przegraną sprawę z matką, przegraną sprawę z ojcem i przegraną sprawę z wujkiem. A teraz w przegraną sprawę z Danielem. Gdyby świat był dla niej trochę bardziej wyrozumiały, chociaż jedna z tych spraw byłaby wygrana”.Życie Róży jest uporządkowane i przewidywalne: praca w szkole, mieszkanie na krakowskim strzeżonym osiedlu, szczęśliwy związek. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko dziecka. 
Wszystko zmienia się w dniu, w którym odkrywa tajemnicę swojego męża, Daniela. Podejmuje decyzję, w konsekwencji której trafia do miasta na północy Francji. Jaką rolę w życiu dziewczyny odegra przedziwne miejsce o nazwie Maison i jego tajemniczy szef, Christopher?
Agnieszka Opolska, autorka Anny May (Literackiego Debiutu Roku 2015) w nowej powieści zostaje wierna temu, o czym lubi pisać najbardziej, czyli sztuce. Trzyma przy tym fason i drugą powieścią zgrabnie balansuje między „dziełem” a „produktem masowym”.

Róża, jako opowieść o zagubionym człowieku, to po prostu piękna literatura. 

Info techniczne:   Twarda oprawa
Liczba stron: 420
Książka zawiera ilustracje