czwartek, 16 marca 2017

Yves Grevet - Meto Dom Tom I

Witaj w Domu.

Zapamiętaj: nie ma tu miejsca dla niepokornych i dociekliwych.

Reguły są bezwzględne, a kary okrutne.

Każdy twój krok jest pod kontrolą.

Dostosuj się albo zgiń.Sześćdziesięciu czterech chłopców żyje w wielki domu odciętym od świata.

Nie pamiętają, jak wyglądało ich życie, zanim tu trafili. Nie wiedzą, co czeka ich w przyszłości. Wiedzą tylko, że każdy, kto za bardzo urośnie, znika na zawsze.
Meto wie, że jego dni w Domu są już policzone. Zanim po niego przyjdą, za wszelką cenę chce poznać prawdę. Czym naprawdę jest Dom? Co czeka tych, którzy go opuszczają? Jak odzyskać wolność? Najważniejszy czas złamać reguły. Teraz albo nigdy.
Dom jest to pierwszy tom tylogii dla młodych buntowników. Książka od samego początku trzyma w napięciu, jest bardzo ciekawa. 

Książka jest dla młodzieży, ale moim zdaniem w każdym wieku można po nią sięgnąć. Cała akcja Domu jest od samego początku dobrze napisana, interesująca i momentami napięcie wybucha. Czy Meto pozna prawdę ? Tego wam niestety nie zdradzę, ale możecie przekonać się o tym sami sięgając po tą książkę. Ja oczywiście cieszę się, że nie muszę czekać na kolejne tomu, tylko od razu zamierzam zabrać się za drugi tom. 

W tym Domu są pewne reguły i jeśli się ich nie przestrzega to znika się bez śladu. Ale co się potem dzieje z tymi chłopcami ? 

Podczas czytania Domu pojawiło się sporo pytań, niektóre dostałe odpowiedź a niektóre mam nadzieje, że dostaną w kolejnej części.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni Natuli.

3 komentarze:

 1. Tym razem chyba nie dla mnie ;)
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi dość intrygująco, poza tym nigdy nie słyszałam o tej książce, ale przypomina mi jakiś film... tylko nie wiem jaki... Była jakaś ekranizacja może?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego niestety nie wiem ale książka jest bardzo fajna i nie tylko dla mlodzieży :)

   Usuń