wtorek, 14 marca 2017

Jadwiga Czajkowska - Ufać zbyt mocno

Blanka ciężko pracowała na sukces, o którym inni mogą tylko pomarzyć. W fotelu dyrektora banku czuje się jednak jak w pułapce, bo musi wymagać od pracowników realizowania kosmicznych planów sprzedażowych, co jest możliwe tylko wtedy, gdy oszukują klientów. W dodatku na gruncie osobistym ponosi same klęski-przyciąga wyłącznie facetów, którzy chcą pasożytować na niej finansowo. Z każdym dniem Blanka utwierdza się w przekonaniu, że inne kobiety mają szczęście-złapały zaradnych finansowo mężów, nie muszą pracować i walczyć o przetrwanie w dżungli życia.
Pewnego dnia jednak pojawia się Marcel- i marzenia Blanki się spełniają. W końcu i ona może rzucić pracę i wieść życie krezuski. Ale czy warto bezgranicznie zaufać mężczyźnie i oprzeć się na nim jak na filarze, który nigdy nie skruszeje ?

Wciągająca opowieść o kobiecie, której przyjdzie się zmierzyć z życiem po przebudzeniu z letargu zwanego szczęściem.Książka Ufać zbyt mocno rzeczywiście jest wciągająca, lekka, przyjemna. Bardzo przyjemnie mi się ją czytało i powiem wam szczerze, że trochę żałuję że tak szybko ta przygoda z Blanką i jej przygodami się zakończyła.

Na okładce książki widnieje napis „ Wszystko, co dobre kiedyś się kończy...” w przypadku Blanki tak będzie ? To musicie sami sobie odpowiedzieć po przeczytaniu książki.

Opowieść Blanki nie zawsze jest kolorowa, idealna, ale to dodaje całej powieści idealną całość.

Jadwiga Czajkowska dodaje tej książce taką nutkę świeżości, idealności, wiadomo nie każdemu musi się spodobać, zapaść w serce. Dla mnie książka jest świetna i na pewno nie raz do niej powrócę jeszcze. By po raz kolejny być świadkiem przygód Blanki, by wejść poraz kolejny do książki. Autorka ma znakomity talent wciąganiu swojego czytelnika do książki i mimo że to mój pierwszy raz z twórczością autorki, to ja jestem zachwycona i chcę jeszcze i jeszcze.

A wy dacie się skusić na towarzyszenie w przygodach Blanki ?
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz