czwartek, 8 grudnia 2016

Agnieszka Lingas -Łoniewska - Piętno Midasa

Główny bohater Jakub Rojalski jest bardzo przystojny, a także pasjonatem fotografii.

Podczas przyjęcia weselnego poznaje tajemniczą inspektor Karolinę Lindę, która jest szefową wydziału śledczego Wrocławskiej policji. Kobieta jest sfrustrowana, bezradna, a także przemęczona ponieważ śledztwo płatnego zabójcy stoi w miejscu. A Midas wciąż uśmierca kolejne ofiary. Wbrew obojga zainteresowanych jednorazowy incydent przeradza się w romans. Jakub uświadamia sobie, że nie jest w stanie dłużej tłumić w emocji, jakie mu towarzyszą.

Na jego drodze stanie Anka,magister farmacji, a także maltretowana żona gangstera. Jak Jakub jej pomoże ? Czy Anka zemści się na mężu ? Jak potoczy się romans Karoliny i Jakuba ?

Piętno Midasa posiada dwa zakończenia i każdy może wybrać sobie, które chce.

Książka balansuje dużą dawką przeróżnych emocji, jest po części niebezpieczna, lecz nie tylko. Nie łatwo jest czytać tak emocjonującą książkę. Agnieszka Lingas -Łoniewska z każdą książką pokazuje nam w dużym stopniu emocjonalny poziom swoich możliwości. Raz przepływa w Tobie fala gniewu, cierpienia, a potem szybko zmienia bieg na fale radości, szczęścia, miłosnych uniesień. Nie boje się powiedzieć, że autorka mnie rozwaliła emocjonalnie na drobne kawałeczki, mam nadzieje, że uda mi się je pozbierać. Za każdym razem, gdy czytam twórczość Agnieszki Lingas -Łoniewskiej nie mogę przez dłuższy czas się pozbierać i przez cały ten czas, szukam tego czegoś w następnych jej powieściach. Nie muszę wam już chyba mówić, że Piętno Midasa mogę śmiało wam polecać, bo naprawdę warto jest przeczytać  książkę, a także każda powieść autorki.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnctwu Nova Res . 

1 komentarz:

  1. Czytałam całkiem niedawno,przeżywałam,nawet bardzo. Wspaniała propozycja dla nas-czytelniczek te dwa alternatywne zakończenia....Bardzo łatwo nie była ale wybieram to pierwsze....chyba jednak wolę mimo wszystko.

    OdpowiedzUsuń