piątek, 23 września 2016

Skarlet i Albert - Z podróży do świata retro - przedpremierowo

Przedstawiam wam najnowsze dzieło Skarlet i Albert pt. " Z podróży do świata retro ". W książce znajdziemy piękne cytaty , myśli o świecie retro , modzie , przepisy na pyszne potrawy , a także sposoby dla dam na urodzę .
Książka zaprowadza nas w niezwykłą podróż  , która tak zaciekawia czytelnika że aż  żal ją kończyć i odkładać .


Czytając ją mamy okazje przenieść się do świata retro a także do lat 60-siątych XIX wieku .Bardzo miło spędziłam czas poznając historie z dreszczykiem  oraz jak być damą. Chyba każda mała dziewczynka chce zostać damą lub księżniczką lecz wiadomo opowieści są opowieściami . Lecz damy  wcale tak łatwo nie mają  wiele muszą " wycierpieć " by być " doskonałą " i pięknie się prezentować  , liczne stroje ,fryzury , makijaże które później albo niszczą cere i ciało albo  niszczą włosy  . Ale czego się nie robi dla bycia piękną? 
W książce również możemy poznać kilka ciekawych przepisów , które na pewno  wykorzystam a zwłaszcza przepis na zupę cebulową .


Autorka bardzo ciekawie opowiada nam o dwóch morderstwach  jakie wydarzyły się w tamtym czasie .  Wiecie że w kronice " w prasie piszczy " z roku 1895 publikowane były  bardzo ciekawe  nowiny  a także  artykuły takie jak np. " Podatek na kawalerów" ?
Ja się zakochałam się w tej książce tak jak zresztą w każdej autorstwa Skarlet . 
Skarlet i Albert potrafi przenieść nam w swoje podróże tak jak nikt inny , potrafi sprawić że czytelnik czuje się tak jak by zwiedzał z nią , odkrywał świat  ,  Z cała pewnością mogę wam polecić książki ( nietypowe przewodniki ) o podróżach Skarlet   , Jak wiecie patronuje jeden z nich  pt. " Magiczne góry "  polecam z całego serca premiera już niedługo ! Bądźcie na baczności . 


Za możliwość przeczytania książki dziękuje samej autorce 

1 komentarz:

  1. Tak się cieszę, że kolejna, tym razem nie typowa podróż była ciekawa. Serdecznie pozdrawiam. Skarlet :))

    OdpowiedzUsuń