niedziela, 26 listopada 2017

Ilona Gołębiewska - Tajemnice starego domu

Nowa opowieść autorki Bestsellerowego Powrotu do starego domu!
Alicja wiedzie szczęśliwe życie w swoim starym domu w Pniewie. Nagle na jak wychodzą tajemnice z przeszłości jej rodziny. Musi się z nimi zmierzyć. Jej spokój burzy odnaleziony przypadkiem dokument. Podejmuje prywatne śledztwo. Czy po latach odnajdzie kobietę, która może być jej siostrą?

Porywa się także na rzecz z pozoru niemożliwą. Pragnie adoptować Michałka, którego pokochała już przy pierwszym spotkaniu. Czy w realiach polskiego prawa samotna kobieta, która zbliża się do czterdziestki, ma jakiekolwiek szanse w sądzie? Zdesperowana Alicja podejmuje bez wahania tę walkę. Wspiera ją przyjaciółka Dorota, wpadająca ciągle w nowe tarapaty, i ukochany Adam, który zupełnie się nie spodziewa, że życie kolejny raz z niego zakpi.
Pewnego dnia Alicja otrzymuje list z Berlina od nieznanego jej Jonasa Kleina. Okazuje się, że jest on wnukiem Elizabeth Bauer, z która jej dziadek, Jan Pniewski, przebywał w obozie zagłady. Alicja i Jonas chcą razem rozwikłać zagadkę tajemniczych dokumentów, które Jan Pniewski tłumaczył w obozie dla Elizabeth, a po swoim cudownym ocaleniu ukrył gdzieś pośród polskich drzew na polskiej ziemi". Przy okazji Alicja dowiaduję się o sekrecie Henryka Sokolskiego.
Czy okaże się, że był zdrajcą i przez niego omal nie zgineli Elizabeth i Jan?

Intrygująca, mocna i poruszająca powieść o tym, że czasami wystarczy jedna chwila, by na kawałki rozpadł się wizerunek idealnej rodziny, a jej mroczne tajemnice sprowadziły problemy na kolejne pokolenia. Autorka udowadnia, że często niemożliwe staje się możliwe, a jedna pozornie błaha decyzja może zaważyć na życiu wielu osób.

Z Iloną Gołębiewską i jej twórczością jest to moje pierwsze spotkanie, przyznam, że bardzo udane. Jest to powieść tajemnicza na swój sposób, interesująca, wciągająca, a także emocjonująca. 

Cieszę się, że autorka sprawiła, że mogłam wejść w powieść i odczuwać to, co główna bohaterka Alicja oraz inni bohaterowie.

Premiera była cztery dni temu, a ja zdążyłam przeczytać, powieść dwa razy, dlaczego? Ponieważ nie, mogła dowierzyć pewnym szczegółom, wydarzeniom, które miały miejsce. 
Zostałam emocjonalnie rozwalona, przy powieści Tajemnice starego domu.
Czy Alicja odkryje wszystkie karty swojej rodziny? Czy pozna tajemnice ? Czy odnajdzie Kobietę z przeszłości ? Czy okaże się ona jej siostrą ? Dużo pytań pojawia się, odpowiedzi uzyskać możemy tylko czytając powieść, ja niestety nie mogę wam ich zdradzić.Lecz mogę was zachęcić do sięgnięcia po najnowszą powieść Ilony Gołębiewskiej „Tajemnice starego domu”. Z czystym sercem zachęcam was do zakupu/ sięgnięcia po  powieść, z pewnością nie pożałujecie swojego wyboru. 
A ja czekam na dalsze emocjonujace książki tej autorki.

Premiera: 22 listopada !


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Muza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz