wtorek, 28 listopada 2017

Susan Lewis - Dziewczyna, która wróciła

Intrygujący Thriller Psychologiczny
Kiedy czytasz pierwsze zdania tej książki, czujesz mrowiący niepokój. Z kolejnymi wersami, drwiące wrażenie narasta. Chociaż czujesz się nieswojo, w pewnym momencie orientujesz się, że się od tego nie uwolnisz. Musisz wiedzieć, co będzie dalej, nawet jeśli podszywa to mrokiem twoją duszę.
Jules Bright musi zmierzyć się z demonami przeszłości. Kiedy do jej domu przychodzi policjantka pragnąca przekazać jej osobiście pewną informację, kobieta czuje się, jakby coś w niej pękło. Amelię Quentin, morderczynię jej córki, wypuszczą z więzienia. Daisy była oczkiem w głowie rodziców. Doskonale rozumiała się z mamą, Jej życie było beztroskie, dopóki nie pojawiła się Amelia i brutalnie go nie skończyła.

Jules mierzy się z okrutnym faktem - dziewczyna wróciła. Nie może powstrzymać natłoku myśli - rozdzielającego pragnienia wymierzenia sprawiedliwości i żalu, który rośnie za każdym razem, gdy słyszy, jak morderczyni jej dziecka wypowiada imie Daisy. Nie wierzy w jej skruchę. 
Do czego posunie się matka zdeterminowana, by pomścić śmierć córki?

Jak wygląda konfrontacja psychopatki i kobiety, która ogarnia potrzeba zemsty bez względu na wszystko?

Dziewczyna, która wróciła jest to mroczna, książka, która od pierwszych stron trzyma w napięciu aż do samego końca.

Bardzo wciągająca, mimo swojej mrocznej strony ciekawa, interesująca, emocjonująca. 

Jak potoczą się losy bohaterów ?

Przyznam się wam, że trochę się obawiałam tej powieści, zmagałam się czy sięgnąć po nią, czy nie, czy przeczytam do końca, czy w połowie zostawię i odłożę na jakiś czas. W tej powieści pojawia się dużo pytań, na niektóre dostajemy odpowiedź niemalże od razu a niektóre zostają bez odpowiedzi, mimo że powieść się skończyła.

Intryguje mnie ta powieść, widać, że autorka pisała ją z wielkim zagazowaniem, dopieściła najmniejsze szczegóły by czytelnik/ czytelniczka była dopieszczona słowami, gestami, wyobraźnią.
Cieszę się, że miałam okazję przeczytać tę powieść, z pewnością należy ona do tych, o których nie zapomnisz tak szybko.

Z przyjemnością wam polecam  powieść, sama się zastanawiam czy nie sięgnąć po nią jeszcze raz i jeszcze.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Kobiece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz