niedziela, 5 marca 2017

Piotr Czerwiński - Zespół Ojca

Czasem Miłość Nie Wystarcza, By Móc Być Tatą.
Historia z pozoru typowa-ona, ona i dziecko. Szczęśliwa codzienność. Jednak pewnego feralnego dnia przypadkowe spotkania ujawnia prawdę, która niszczy ich rodzinę.

Od tej chwili zaczyna się piekło nienawiści i bezwzględna walka o dziecko, jaką musi stoczyć ojciec. W zmaganiu z prawem, ukochaną do niedawna kobietą, wreszcie z własnymi słabościami pomoże mu jego jedyny sojusznik-syn.

Zespól ojca to nie tylko studium ojcowskiej miłości, męskiego przywiązania i szczególnego porozumienia, ale także gorzka opowieść o starciu marzeń z rzeczywistością.
Rozwód zawsze to koniec poprzedniego życia a początek nowego, nie zawsze jest to prosty, łatwy wybór. Najtrudniej jest się przemóc, gdy są dzieci. Gdy się pojawia rozmowa o rozwodzie najczęściej pojawia się walka o dziecko, o możliwość spotkań. Przy takich walkach rodziców, rozgrywkach zazwyczaj cierpi dziecko, ale większość rodziców tego nie widzi. 

Podobnie w Zespole Ojca jest, że ojciec musi walczyć o dziecko, o syna. Dlaczego tak jest ? Zazwyczaj jedna ze stron się nie zgadza, utrudnia to.
Takie historie nie są łatwe, cieszę się, że mogłam przeczytać tą niezwykła ksiażke, jaką jest Zespół Ojca, bo jest niezwykła, porusza temat częsty temat XIX wieku. 

Czytając tą książkę powiem wam, że w niektórych momentach leciały mi łzy, targały mną różne emocje, to złości to cieszyłam się, gdy bohater miał dobre chwile. 

To jest moje pierwsze spotkanie z twórczością Piotra Czerwińskiego, lecz pewnością nie ostatnie. Ta historia dodaje książce pewnej świeżości, inności, wyjątkowości, bo przecież mało jest takich książek ? Szczególnie tak dobrych książek jaką jest Zespól Ojca.

Polecam wam tą książkę, warto ją przeczytać, zatracić się w niej. Mieć po niej refleksje, książka jest tego warta.Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Wielka Litera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz