czwartek, 2 marca 2017

Martine Madden - Anhusz

Imperium Osmańskie, 1915 rok. W małej wiosce na wybrzeżu Morza Czarnego młoda dziewczyna Anhusz tańczy beztrosko na ślubie przyjaciela, marząc o życiu poza granicami ormiańskiej prowincji. Na przekór tradycji wdaje się niebezpieczny romans z Tureckim oficerem Dżahanem.
Wybucha I wojna światowa, a naród ormiański staję się śmiertelnym wrogiem Turków. Zakochani znajdują się w fatalnym położeniu, rozdarci pomiędzy miłością i przywiązaniem do własnego narodu. Anhusz i Dżahan stają do walki o przetrwanie w obliczu prześladowań i nienawiści, usiłując rozpaczliwie ocalić swoją miłość.


Anhusz to z pewnością barwna historia o zakazanej miłości, która nie miała szans a rozkwitała na tle szalejącej wojny. Książka potrafi się wyróżniać na przykład opisem lokalnej kultury, krajobrazów czy architektury oraz pięknym językiem. Książka pochłania wciąga swojego czytelnika na tyle dobrze, że ani się nie obejrzy a kończy powieść. Zdecydowanie jest to dobra premiera lutowa, długo zapamiętywana w głowach czytelników i  z pewnością najczęściej sięgana. Wydawnictwo Kobiece daje swojemu czytelnikowi jakąś cząstkę siebie poprzez wydawane książki.Anhusz jest nie tylko ciekawą, wzruszającą powieścią o miłości, ale także piękną wartościową książka, po którą warto sięgać.

Czytając tę powieść spędziłam bardzo przyjemnie czas, książka mnie pochłonęła od pierwszych stron, oraz zachwyciłam. Cieszę się, że mogłam ją przeczytać i wam polecam sięgnięcie po Anhusz, ponieważ naprawdę warto.A czy ty sięgniesz po historię pełną romantyzmu ? Czy zdecydujesz się przeczytać Anhusz ?
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Kobiece.

2 komentarze:

  1. Nie wiem czy to pozycja dla mnie. No jakoś nie przemawia, ale okładka piękna :) Może kiedyś, zobaczymy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawie się zapowiada.Choć klimatów wojennych w książkach nie lubię.

    OdpowiedzUsuń