piątek, 21 października 2016

Notes Poetycki - Antologia - Czyli Patronat

Ostatnio informowałam, że Zaczytana patronuje Antologii „Notes poetycki, który jest zbiorem wierszy różnych poetów. Zbiorem wypełniony różnymi emocjami, którymi przesiąknięte są jego strony. Na jego kartach poznacie i radość i smutek. Jak to Ania Ziemba- Lonc napisała na pierwszych stronach notesu, nieodłącznym atrybutem każdego poety jest notes. Zeszyt myśli  nie tylko tych zapisanych na papierze, ale także tych, które uleciały w otchłań niepamięci i chociaż zrodziły się z prawdziwych emocji, uczuć, wrażeń-na zawsze zostają już tajemnicą. Ja myślę, że każdy z nas ma taki  zeszyt myśli  ponieważ każde myśli powstają w głowie każdego z nas, niektórzy te myśli zapisują na kartkach papieru a niektórzy noszą je w sercach.Każdy, kto sięga po poezję, próbuje otworzyć swoje serce na radość, a zarazem smutek, nie boi się melancholii ani nostalgii w swoim życiu. Dlatego z całego serca pragnę wam polecić Notes Poetycki  a także tomiki poezji.Nakładem krośnieńskiego Wydawnictwa Armagraf ukazała się właśnie antologia "Notes Poetycki" pod redakcją Anny Ziemby-Lonc. W publikacji znalazły się wiersze 66 autorów z całej Polski.
Pomysł zbiorowej publikacji zrodził się w internetowej grupie pod taką samą nazwą, ale wzięli w niej udział nie tylko autorzy zrzeszeni w tej grupie. Założeniem projektu była, obok promocji polskiej poezji, integracja poetów początkujących i tych z dorobkiem twórczym. Być może ten projekt stanie się dla niektórych sposobem na „wyjście z wirtualnego świata”, u innych zaś zainicjuje przygodę z internetowym gronem poetów. - pisze we wstępie Anna Ziemba-Lonc - Są wśród nas autorzy bardzo młodzi (duchem albo metryką), umysły świeże i lotne, pełne wiary w moc pióra i nadziei, że współczesna poezja podbije serca tradycjonalistów. Bywają twórcy dojrzali, przeświadczeni o słuszności liryki konwencjonalnej, chłodno oceniający „wierszowe eksperymenty”. Ale wszystkich łączy miłość do poezji, swoboda wyrażania siebie w wierszach, i chyba nie mają racji ci, którzy przekonują, że nigdy nie piszą z autopsji. Każdy wiersz jest integralną częścią swojego autora, który jak rodzic daje mu nowe życie i wypuszcza na świat albo, w obawie o bezpieczeństwo, zamyka w dębowej szufladzie. Niektóre z tych wierszy dostały pozwolenie, by zaistnieć w Notesie...

Promocja książki odbędzie się w ramach spotkania z Ruchem Poetyckim "Zgrzyt" - 26 października 2016 w Muzeum Regionalnym w Brzozowie.


1 komentarz: