niedziela, 7 sierpnia 2016

KELLI ESTES - Jedwabna opowieść

Jedwabna opowieść opowiada nam o dwóch kobietach , które chcą zachować się właściwie   ale czy to zrobią ?

Inara chce  dostosować się do woli zmarłej ciotki i spełnić swoje marzenie . Ale czy przeciwstawi się ojcu i pójdzie inną drogą ? Czy dokona wyboru co do tajemnicy którą odkryła ? Czy sprzeda odziedziczoną posiadłość na wyspie Orcas ? Czy uda jej się wyjść z swoich długów ? Czy uda jej się coś więcej dowiedzieć o znalezionym jedwabnym rękawie ?


W tym samym czasie mamy możliwość poznać młodą Chinkę Mein Lein , którą opisuje swoją historię na jedwabiu . Ona jako jedyna uszła z życiem w czasie masowego mordu na Chinczyków w 1886r.  Materiał został podzielony na dwie części  jedną część po latach trafia do Inary  . Po młodej chince ginie ślad i nie jest nikomu znane co się z nią stało po wyhaftowaniu jedwabnego materiału .Historie tych dwóch kobiet są bardzo wzruszające , są opisane na przemian  życie w obecnych czasach jak i te z XIX wieku .
Książka potrafi nas przenieść w piękną a zarazem magiczną wyspę Orcas . Czytając ją miałam wrażenie jakbym była  tam . . . siedziała przy stole , pisała i trzymała w dłoniach niezwykły materiał jedwabiu  .
Autorka ma świetny styl pisania  ,opisała tak barwnie , zwracała i skupiała się na najmniejszych szczegółach .
To pierwsza przygoda moja z tą autorką  , i powiem wam że jestem bardzo zadowolona  że mogłam dzięki książce poznać tą właśnie autorkę i jej twórczość  . Na pewno to moja nie ostatnia przygoda z tą autorką .


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu kobiece .  Z całego serca polecam książkę  Jedwabna Opowieść na pewno  nie pożałujecie gdy sięgniecie po nią :) .Brak komentarzy:

Prześlij komentarz