wtorek, 9 sierpnia 2016

Skarlet i Albert - Bułgaria Znana i Nieznana - Z Ruse do Varny

Z Ruse do Varny to kolejny niezwykły i bardzo nietypowy przewodnik opowiadający o Bułgarii , który skradł moje serce na dobre i tak już pozostanie . Kolejny raz czytając ten niezwykły przewodnik autorka zabrała mnie w niezwykłe miejsca i poczułam się jakbym z nią tam była . W ksiażkach Skarlet możemy poznać wiele ciekawych miejsc , zabytków , kulturę i historię tego kraju  i tym razem było tak samo !
Na tej niezwykłej 200kilometrowej trasie z Ruse do Varny możemy poaznać sporo ciekawych miejsc ,  tu każdy znajdzie coś dla siebie i swoich bliskich .
Góry , eko-ścierzki , morze , plarze , zimowe szaleństwo narciarskie , piękne zabytki to tylko nieliczne miejsca do których warto was zaprosić i odwiedzić te miejsca . 
Ruse to najpiękniejszy a także największy port bułgarski . Ta piękna nazwa pochodzi od imienia niezwykłej i pięknej patronki osady . 
Przemijając drogę z Ruse do Varny są urocze skalne klasztory , przy których watro się zatrzymać i je odwiedzić . Mnie bardzo zauroczył Rezerwat Historyczno-Archeologiczny , który chciałabym odwiedzić i na pewno to zrobię  w przyszłości .To niezwykłe jak autorka poprzez tak piękną książkę a raczej można by nazwać przewodnik ale to nietypowy , każdy przewodnik wydany przez Skarlet i Albert potrafi nas przenieść w to piękne miejsce . Możemy poznać kulturę , historie tego kraju , piękne miejsca , zabytki , kuchnie , 
Bardzo się cieszę że mogłam poznać to piękne miejsce i już się nie mogę doczekać aż pojadę i pozwiedzam , pójdę w te miejsca  zobacze je na własne oczy :) 
1 komentarz:

  1. Bardzo dziękujemy za te słowa. Jesteśmy niepoprawnymi romantykami i działają na nas miejsca z duszą, pamiętające najodleglejsze czasy. Trudno wyrazić miłe uczucie, którego doznajemy, dowiadując się, że podróż z nami, czasem po zapomnianych przez ludzi zakątkach, może być przyjemnością.
    Serdecznie pozdrawiamy :)
    Skarlet i Albert

    OdpowiedzUsuń