środa, 28 czerwca 2017

Rob Jovanovic - George Michael

Wrażliwy marzyciel,

niekwestionowana gwiazda muzyki,

człowiek, który walczył ze smutkiem.


Życie George'a Micheala to tajemnica. Chociaż był jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki popu na świecie, bardzo dbał o ochronę swej prywatności.

Wychowywał się w Londynie w rodzinie greckich imigrantów.

Chociaż od zawsze marzył o scenie, ojciec podcinał mu skrzydła, twierdząc, że George nie ma talentu.

Jednak gdy w 1981 r. Z przyjacielem założył zespół Wham!, jego przeboje szybko opanowały listy przebojów, a cały świat okrzyknął go jednym z najseksowniejszych piosenkarzy. Ale nie o takiej sławie marzył George. 

Kiedy rozpoczął karierę solową, trudno mu było udźwignąć ciężar życia ciągle wystawionego na publiczną krytykę. Wokół jego osoby pojawiało się wiele kontrowersji-głośny proces z wytwórnią Sony, aresztowania, uzależnienie od narkotyków, depresja, skandale obyczajowe. Dopiero tournée w 2006 roku pokazało, że nadal jest uwielbianą i wyjątkową ikoną rynku muzycznego. Zmarł nagle na Boże Narodzenie 2016 roku, w chwili, gdy wszystkie radiostacje świata nadawały jego przebój wszech czasów Last Christmas.George Michael był wyjątkową osobą, wyjątkowym muzykiem, i mimo trudności jakie przed nim stawały robił to, co kochał dalej. 

Ta biografia jest niezwykła, poznajemy szczegóły, jakich losy dotąd nie znaliśmy.

Bardzo lubię czytać biografię, bo znamy osobę tylko z telewizji, stacji radiowych, czy stacji muzycznych i gazet, a w biografiach poznajemy ludzi, inaczej, intymniej. 

Z tą biografią spędziłam przyjemnie czas, popłynęły nieraz łzy, ale ich nie żałuje, naprawdę warto przeczytać tę książkę, poznać bliżej najbardziej utalentowanego muzyka naszych czasów oraz jego sekrety.

Z przyjemnością polecam wam  biografię.
Za możliwość przeczytania ksiażki dziękuję wydawnictwu Wielka Litera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz