czwartek, 11 maja 2017

Jacek Radzymiński - Rozeznanie Duchów

Welitarnym warszawskim liceum cyklicznie powtarza się fala samobójstw. Siły, które żerują na życiu uczniów, nie są specjalnie wybredne. Można podrzucić im inną ofiarę.
Czy jednak w tak nawiedzonym mieście, jakim jest Warszawa, można porozumieć się z jednym duchem, by nie zaalarmować innych? Na marginesie społeczeństwa stolicy żyją tacy, którzy musieli się rozpoznać niejasne granice między tym, co zwyczajne, a tym, co nadprzyrodzone. 
Czy demon może się w kryć w murach elitarnego liceum, cieniu pamiątkowej tablicy? 

Jak daleko się posunie, by zdobyć jak najwięcej ofiar ? 

Ile jeszcze osób popełni samobójstwo ?

Czy zagadka się rozwiąże ?
Ta powieść pewnością sprawia by, czytelnik miał ciary na rękach do samego końca. Dawno podczas czytania książki nie miałam takich ciar, przyznam się, że w niektórych momentach się bałam.

Rozeznanie Duchów to bardzo emocjonalna książka potrafi zawładnąć czytelnikiem, wciągnąć go w nieznany Warszawski świat na granicy rzeczywistości a świata duchów. 

Książka warta, by ją mieć w swojej biblioteczce i przeczytać, plusuje dodatkowo tym, że jest dobrze, a nawet za dobrze napisana. Każdy najmniejszy szczegół jest dopieszczony przez autora. 

Autor zaprasza nas do poznania ciemną stronę Warszawy, ale czy to wycieczka, którą szybko będziemy mogli zapomnieć ? Raczej  wycieczkę bardzo długo zapamiętamy. 

Do tej pory myślałam, że tylko romanse potrafią mnie rozwalić na drobne kawałeczki, a tu bardzo miłe zaskoczenie, gdy zaczęłam się rozpadać emocjonalnie na drobne kawałeczki podczas czytania. 

A ty sięgniesz po Rozeznanie Duchów ? 

Pamiętajcie, by książkę nie czytać w nocy chyba, że macie mocne nerwy :). 
Z przyjemnością zachęcam was do sięgnięcia po Rozeznanie Duchów, warto ją przeczytać.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Skarpa Warszawska oraz wydawnictwu Fantom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz