poniedziałek, 15 maja 2017

Dorota Gąsiorowska - Antykwariat spełnionych marzeń

Opowieść O Tym, Jak Jedna Książka Uratowała Życie Wielu Osób.Emila kocha książki. W malutkim antykwariacie na Siennej otoczona aromatem kawy z kardamonem, czyta niezwykłe opowieści i snuje marzenia o prawdziwym szczęściu.
Pewnego dnia w jej życiu pojawia się tajemniczy Szymon. Pełne uniesień chwile nie dają o sobie zapomnieć. Ale los ma dla Emilii również inne niespodzianki. Okazuje się, że ludzie, których od dawna zna i kocha skrywają mroczne tajemnice.
Gdy Emilia zaczyna gubić się w ich labiryncie, dostaje od losu cenny dar. Książkę, którą przechodzi z rąk do rąk, zmienia życie tych, którzy zajrzeli w jej karty.
Czy tajemnicza książka pomoże również Emilii? I co się stanie, kiedy na jak wyjdą skrywane przez lata sekrety?Antykwariat spełnionych marzeń jest to niezwykła emocjonalna książka, przewija się w niej tajemniczość, wzruszenie, dobre i złe chwile. A przede wszystkim jest bardzo wciągająca od pierwszych stron. Z twórczością Doroty Grabowskiej jest to moje pierwsze spotkanie, ale nie byle jakie, od pierwszych stron autorka zyskała u mnie swoją sympatię. Losy Emilii nie są proste, nie są łatwe pojawiają się na jej drodze chwile dobre, chwile złe, ścieżki z przeszkodami z bardzo trudnymi przeszkodami, ale także ścieżki z bardzo prostą drogą. Ale które ścieżki wybiera Emilia nie są takie łatwe jak nam się wydaje.
Książkę się czyta przyjemnie, przede wszystkim jest lekka, od pierwszych chwil wciąga swojego czytelnika. Przyznam się, że nie jestem w stanie powiedzieć, dlaczego ta książka tak szybko się zakończyła, jak niedawno otwierałam książkę a teraz już musiałam ją zamknąć i pisać recenzję.

Jestem zadowolona z tej przygody, z poznania losów Emilii.

Bardzo ciekawa i cenna książka , którą pewnością warto mieć w swoich biblioteczkach , czy też sięgnąć po nią w inny sposób. 

Mamy bardzo dobre polskie powieści , dlaczego tak rzadko po nie sięgamy ?\

przyjemnością wam ją polecam .
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz