piątek, 11 listopada 2016

Roxana Bowgen - Współczesna Boginii

Życie Roxany Bowgen jest niezwykłe, jest pełne podróży. 

Wychowywała się w Peru, dorastała w Beverly Hills , a obecnie mieszka w Connecticut. Jest zapaloną podróżniczką i żądna przygód , która zdążyła zwiedzić pół świata. Gdy przyjechała do Stanów Zjednoczonych nie znała języka, a mimo to poradziła sobie. Pośredniczyła w obrocie nieruchomościami (tzw. handlem) , organizowała programy dla krajów Trzeciego Świata. Życie jej nie rozpieszczało, nie bała się zaczynać od nowa . Porównuje się do kwiatu agapantu , zwanego także lilią kwiatu, który przy odrobinie pielęgnacji zakwita dosłownie wszędzie .


Książka jest po części biografią autorki , a zarazem przewodnikiem, który uczy nas jak zmienić podejście do świata, a także do ludzi . 

Dzięki książce dostrzegamy, że życie nie zawsze jest łatwe , łaskawe i czasem musimy mieć przez pół życia pod górkę, by potem móc cieszyć się chwilami dobrymi . Współczesna bogini na samym początku mnie nie przekonywała , lecz nie dałam za wygraną czytałam dalej i z każdą kolejną kartką bardziej mnie do siebie przyciągała . W książce zaciekawiło mnie też to jak autorka , wychodzi do czytelnika z pytaniami, na które możemy w książce odpowiedzieć ( w wybranym miejscu ) . Książka bardzo interesuje czytelnika z każdą stroną na początku może wydawać się trochę nudna , lecz później przekonujemy się, że tak nie jest i że to jest całkiem ciekawa książka .Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Kobiece .

1 komentarz:

  1. Czytałam :) po tej książce można nabrać wiecej odwagi :)

    OdpowiedzUsuń