niedziela, 21 sierpnia 2016

Wywiad z Katarzyna Pużyńska

W tym miesiącu chciałybyśmy was z Grażyna z Czytaninka zaprosić na wywiad z fantastyczną polską autorką kryminałów Katarzyna Puzyńska .


1.ostatnio była premiera kolejnego tomu sagi o Danielu Podgórskim i o reszcie policjantów z lipowa czy ma pani w planach napisanie kolejnych tomów ?


Jeszcze w tym roku ukaże się „Dom czwarty”, czyli tom siódmy sagi o Lipowie. 


2. Jest Pani wszechstronnie uzdolniona. Pracowała Pani jako nauczyciel, obecnie Pani pisze, w wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoim psem, zajmuje się kotem i jeździ konno. A gdzie w tym wszystkim czas dla męża?

Staram się go znaleźć! ?? Mówiąc jednak na serio, bycie partnerem pisarza to ciężki kawałek chleba. Całe szczęście mój mąż jest bardzo wyrozumiały ??

3. Piszę Pani najlepsze polskie kryminały jak pani to robi ?


Bardzo dziękuję za miłe słowa. W Polsce mamy wielu wspaniałych autorów tego gatunku i każdy Czytelnik znajdzie coś dla siebie. Ja piszę takie książki, jakie sama lubię czytać i zawsze staram się stawiać sobie kolejne wyzwania. 


4. Dlaczego właściwie pisze Pani kryminały? Skąd zamiłowanie do tego gatunku?


Sama uwielbiam czytać kryminały. Zaczęło się od książek Agathy Christie, które podkradałam mojej babci. 


5. Jeździ Pani konno, a z doświadczenia wiem, że nie jest to łatwy sport. Jak przedstawiłaby Go Pani innym osobom?

To sport wymagający, ponieważ zależy nie tylko od nas, ale od naszego partnera – konia. Liczy się doskonałe wyszkolenie zarówno jeźdźca, jak i zwierzęcia oraz to, jak oboje potrafią ze sobą współpracować. Harmonia i zaufanie są kluczem do sukcesu. Ten sport uczy pokory, ale też bardzo wiele daje – przede wszystkim możliwość obcowania z koniem. 

6. Wiemy, że pisanie książek nie jest łatwe, szczególnie w tak szybkim tempie. Kto lub co jest motorem napędzającym Panią do pisania?


Jestem właściwie uzależniona od pisania. Najchętniej nie przerywałabym pracy! 


7. Czy możemy się spodziewać ekranizacji Pani książek?


Mogę jedynie zdradzić, że prawa do ekranizacji zostały kupione przez dużą firmę producencką. Trzymajcie kciuki! 


8. Czym jest dla Pani książka?


Książki to bardzo istotna część mojego życia. Przede wszystkim dlatego, że pisanie zajmuje mi większość czasu, ale też dlatego, że kocham czytać. 


9. Czy brała Pani jakieś lekcje z wiedzy policyjnej przed stworzeniem Daniela Podgórskiego i reszty policjantów z Lipowa?

Wszystkie niejasne zagadnienia konsultuję z osobami, które na konkretnej dziedzinie się znają, albo szukam materiałów na dany temat. Pisanie składa się z wielu etapów. Jednym z podstawowych jest zrobienie dobrego researchu i dokumentacji. 

10. Pisze Pani kryminały, a jakie książki lubi Pani czytać?

Kryminały! ?? Bardzo lubię też klasykę literatury i fantastykę. Listę książek, które bardzo cenię można znaleźć na moim profilu na Facebooku, w albumie „Lubię to… nawet bardzo”. 

11. Czy mąż jest dla Pani wsparciem, podczas, gdy Pani tworzy książkę?


Wielkim! Nie tylko w pisaniu książek, ale we wszystkich kwestiach. 


12. Czy zwierzęta odgrywają szczególną rolę w Pani książkach?

Kocham zwierzęta i naturę, więc pojawiają się właściwie w każdej mojej książce. Sama mam psa, kota i dwa konie. 

13. Jakie posiada Pani życiowe motto, którym kieruje się we własnym życiu?


Staram się cieszyć z każdej chwili i doceniać nawet najdrobniejsze sprawy ??Autorce serdecznie dziękujemy za poświęcenie dla nas czasu . :)

1 komentarz:

  1. I znów dowiaduję się i to o autorce ,z którą się zaznajomiłam-oczywiście myślę o czytaniu -o policjantach z Lipowa.Mam co prawda przeczytane 2 części ,ale czekam na kolejne ,a ponieważ nie lubię czytać nie po kolei więc czekam na swoją kolejkę.Język i sposób pisania pani Katarzyny jak najbardziej mi odpowiada,a są chwile ,że dobry kryminał chętnie czytam.Tak jak autorka kiedyś zaczytywałam się w książkach Agathy Christie.

    OdpowiedzUsuń