poniedziałek, 18 lipca 2016

Magdalena Panek - Przedsionek Nieba - Tomik Poezji

" Przedsionek Nieba " to kolejny tomik poezji po który sięgnełam . Wiersze nie należą do dobrych  i niestety nie skradły mojego serca .  Madzia ma jeszcze bardzo młode póro  lecz o dobrej inicjacji literackiej .  Dla mnie poezja musi mnie odciągnąć od świata rzeczywistego i skłonić do przemyśleń na długi czas po odłożeniu tomika . Niestety wiersze Magdaleny tego nie zrobiły   , ale nie żałuje że sięgłam po jej twórczość  wiem że z czasem dojrzeje ona do poezji  i będzie świetną poetką ! .
Ale to chyba nie jest jeszcze jej czas .  Poezje jest naprawdę trudno oceniać  , mimo to podziwiam tą młodą dziewczynę że tak bardzo szczerze umie pisać  . A przede wszystkim że nie boi się otworzyć przed swoim czytelnikiem .


Prywanie Magdalena uczy się i pracuje  , uwielbia pomagać innym  udziela się w wolotariacie . Jej kierunek nauki to Ekonomia i Rachunkowość .
Oprócz wierszy , książki pisze też bajki i opowiadania ( głównie dla swoich przeczkolaków ) .
Największą inspiracją dla tak młodej kobiety jest drugi człowiek i wolotariat .
Magdalena założyła bloga http://magdalenapanek.uchwycone-chwile.pl/  gdzie możecie czytać jej prace .


Osobiście nie polecam tego tomiku bo jak dla mnie autorka musi dojrzeć jeszcze do poezji . Ale wy możecie przekonać się sami   jaki jest tomik .
Nie należy jednak tych moich myśli traktować jako krzywdzącej krytyki, bo pragnę wyrazić sporą odwagę, by w tak młodym wieku rzucać w wir literackiego świata tomik poezji. Życzę Magdalenie Panek, by jej przygoda z piórem rozwijała się i stale znajdowała ciekawe ujęcia myśli.2 komentarze:

  1. Muszę się sama zabrać za ten tomik ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja najmniej chyba powinnam zabierać głos w sprawie poezji. Znacie mój stosunek do niej ,chociaż w większości chodzi o nie zrozumienie .."co autor miał na myśli".Grażynka wie ,że sama jak sklecę (bo wymyśliła sobie ...ba ..wierszyk o powietrzu)to jest to rym ..częstochowski? Ale co się zrobi dla zdobycia książki...którą
    chce się mieć.To tyle z mojej strony..o poezji.Masz rację Claudio,że oceniać poezję jest naprawdę....trudno ,bo chyba ma to związek z tymi naszymi guścikami.

    OdpowiedzUsuń