poniedziałek, 20 listopada 2017

Edyta Świętek - Drzewa Szumiące Nadzieją - Spacer Aleją Róż -

Drzewa szumiące nadzieją to trzeci już tom nowohuckiej sagi Spacer Aleją Róż. Tym razem autorka zabiera nas do najmłodszej dzielnicy Krakowa u schyłku lat 50., kiedy to doprowadzeni do ostateczności antykościelnymi działaniami władzy robotnicy podejmują desperacką walkę w obronnie krzyża będącego symbolem nie tylko wiary, ale także wolności.
Coraz częściej buntują się przeciw ograniczeniom narzucanym przez władzę ludową. Wychowani w chrześcijańskich tradycjach, podejmują bezpardonową walkę o zgodę na budowę kościoła.

W mieście dochodzi do krwawych starć z jednostkami Milicji Obywatelskiej wspieranymi przez Szymczaków powiększa się, przeżywa wzloty i upadki, a za zryw w obronie wiary i samostanowienia będzie musiała zapłacić wysoką cenę.
Trzecia część nowohuckiej sagi jest również fascynująca i interesująca co poprzednie. Zabiera nas do dawnych czasów Krakowa, gdzie inaczej tętniło życie oraz czas. Należy ona do bardzo ciekawych, tajemniczych, interesujących powieści. Z każdą częścią Edyta Świętek ukazuje nam inne oblicza Krakowa oraz ludzi, którzy w tamtych czasach żyli.
Jest to piękna powieść dla oczu, duszy i umysłu. Bardzo się cieszę, że miałam okazje przeczytać sagę nowohucką i czkam na jeszcze ciekawsze powieści tej autorki.
Z przyjemnością polecam wam powieść Drzewa Szumiące Nadzieją, nie pożałujecie swojego wyboru, gdy po nią sięgniecie, jak i po poprzednie części.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwo Replika.

1 komentarz: