czwartek, 21 września 2017

Sejal Badani - Ślad po złamanych skrzydłach

Opowiedziana z niezwykłą mocą historia

o wyzwalającej potędze prawdy
Kiedy ojciec Sonyi zapada w śpiączkę, ta młoda amerykańska fotografka hinduskiego pochodzenia niechętnie wraca do rodzinnego domu, z którego uciekła wiele lat temu.

Odkąd opuściła rodzinę, wiodła życie wolne od zobowiązań, podczas gdy jej spokojna siostra Trisha odnalazła się w perfekcyjnym domu na amerykańskich przedmieściach, a ambitna Marin rozwijała z rozmachem karierę zawodową.
Chociaż pozornie siostry zostawiły mroczną przeszłość daleko za sobą, kiedy spotykają się ponownie, nie mogą już zatrzymać fali okrutnych wspomnień. Stojąc nad łóżkiem nieprzytomnego ojca, pozwalają, aby niewygodna prawda ujrzała światło dzienne. Najbliższy im mężczyzna okazał się nie tylko ofiarą rasizmu, ale był też sprawcą okrutnej przemocy.
Wraz z pogorszeniem stanu zdrowia ojca, Kobiety muszą stawić czoła zarówno osobistym nadziejom na jego życie lub śmierć, jak i dawno pogrzebanym demonom przeszłości.Ślad po złamanych sercach jest to wzruszająca opowieść o trzech dziewczynach, które wzmagają się ze swoimi demonami przeszłości, a mimo to pragną stawić nim czoła.

Dawno nie czytałam tak wzruszającej, emocjonującej oraz tajemniczej powieści. 

Przyznam się, że obawiałam się grubości książki, troszeczkę mnie ona przerażała , a przygoda z nią okazała się bardzo ciekawa, zachęcająca i ilość stron nie stanowiła żadnej przeszkody.

Książka jest bardzo dobrze napisana, szybko się ją czyta , autorka pokazuje nam w tej powieści jak lubi dbać o szczegóły , o istotne dla niej rzeczy.
To była bardzo dobra decyzja o sięgnięciu po tą powieść, przeczytaniu jej, nie każdy autor potrafi swojego czytelnika obezwładnić emocjonalnie oraz zaprosić do wejścia w powieść, by doświadczać to, co główne bohaterki, a tej autorce to się w bardzo dobry sposób udało.

Dlatego z przyjemnością zachęcam was, do przeczytania Ślad po złamanych sercach. Za możliwość przeczytania książki dziękuje wydawnictwu Kobiece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz