czwartek, 31 sierpnia 2017

Ellen Marie Wiseman - To , co zostawiła

Przerażająca Historia O Demonach Przeszłości I Prawdzie Czekającej, 

Aby Wyjść Na Jaw.Jako dziecko Izzy Stone doświadcza ogromnej tragedii. Traci ukochanego ojca, którego zastrzeliła jej matka.

Dziewczyna przyjmuje, że kobieta jest obłąkana i zrywa z nią wszelkie kontakty. Będąc nastolatką, trafia do rodziny zastępczej, w której pomaga przybranym rodzicom w porządkowaniu zbiorów lokalnego muzeum. W stosie porzuconych i zapomnianych przedmiotów Izzy znajduje plik nieotwartych listów, które okazują się kluczem do jej przeszłości.
Rok 1929. Clara Cartwright ma osiemnaście lat i jest szaleńczo zakochana we włoskim imigrancie. Kiedy wyjawia rodzicom zamiar poślubienia mężczyzny, jej ojciec wpada w furię i wysyła córkę do kosztownego ośrodka dla obłąkanych.
Izzy odkrywa prawdę o okrutnej przeszłości Clary, a im bardziej zbliża się do jej historii, tym bardziej jest niepewna zdarzeń ze swojego dzieciństwa. 
Powieść To, co zostawiła jest intrygująca, ciekawa, tajemnica, ale także wzruszająca. Pokazuję jakie zdarzenia, losy w swoim życiu Izzy musi przejść, by poznać prawdę o swoim dzieciństwie, a także o życiu Clary.To, co zostawiła jest bardzo ciekawą, przejmującą, tajemniczą oraz dość zaskakującą powieścią. 

Dwie małe dziewczynki, żyjące w tak dwóch różnych epokach, różne tragedie życiowe. Co je łączy ? Dwa naznaczone losy w ich życiu.
Książka mimo grubości, która mnie przerażała ,okazała się bardzo ciekawą i piękną powieścią. Czy Izzy pozna prawdę ? Zmierzy się z demonami przeszłości ? A może się podda ? Tego wam oczywiście nie powiem, mogę was jedynie zachęcić do sięgnięcia oraz przeczytania książki, by poznać co się stanie z dziewczyną.


To, co zostawiła przyciąga czytelnika nie tylko opisem, okładką, ale także niezwykłą historią dwóch małych dziewczynek. Bardzo miło mi się ją czytało i żałuje, że tak szybko się skończyła. Lecz z pewnością wrócę do niej nie raz jeszcze nie dwa. 

A ty sięgniesz po powieść To, co zostawiła ? A może już masz ją za sobą ?
Polecam wam  powieść naprawdę warto ja przeczytać.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Kobiece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz