czwartek, 27 lipca 2017

Anna Klara Majewska - Rok na Majorce

Magda, atrakcyjna pani architekt musi zacząć wszystko od nowa. Po rozwodzie z mężem i rozstaniu z kochankiem postanawia spakować swoje dotychczasowe życie w kilka kartonów i wyprowadzić się z synem na idylliczną Majorkę.

W urokliwym domku uczy się żyć pod jednym dachem z jaszczurkami, przyjaźnić z ekscentrycznym gejem i dobroduszną seksbombą z Czech i próbuje znaleźć swoją drugą połowę.

W międzyczasie Magda stara się przekonać tubylców, ze sernik i makowiec to najlepsze specjały pod majorkańskim słońcem i, co najtrudniejsze, raz na zawsze zerwać z manią kupowania drogich butów.
Ile razy każda z nas chciałaby zacząć od nowa ? Od początku ? Tak zwyczajnie spakować się i wyjechać, zostawić wszystko za sobą ? Chyba wiele. 

Głowna bohaterka Magda ma odwagę to zrobić i wyjechać w nieznane do obcego kraju. Jak sobie z tym radzi ? Z nowym otoczeniem ? Z wszystkimi przeciwnościami losu? Musicie sprawdzić sami. Inteligentna, ciepła, ciekawa, intrygująca książka wręcz idealna na lato ! Osobiście jestem zachwycona, a kto z was się po nią skusił ? Albo zamierza ?
Z powieścią Rok na Majorce spędzisz idealny miły czas, piszę to z pełną odpowiedzialnością.
Naprawdę warto po nią sięgnąć. Jest to pierwsza część wspaniałej opowieści o Magdzie i jej losach. 
Zdradzę wam tajemnicę, że powstanie serial na podstawie powieści. 
I już nie długo będziemy mogli obejrzeć Magdę i jej piękną przygodę na Majorce.
Jest to powieść godna uwagi , poświęcenia swojego czasu by przyjemnie i mile spędzić czas . Rok  na Majorce jest lekką , ciekawą książką . Autorka zadbała o dopieszczenie każdego najmniejszego szczegółu w powieści i to nadaje książce niepowtarzalny charakter . Powieśc nie tylko jest ciekawa , skłania nas do refleksji nad włąsnym życiem , przede wszystkim jest odważna , zaskakująca , intrygrująca .To jak skusisz się, by sięgnąć po  powieść ?Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Wielka Litera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz